Together Magazyn » Aktualności » Domy malowane dziecięcą wyobraźnią

Domy malowane dziecięcą wyobraźnią

Wrażliwość na sztukę oraz poczucie estetyki wykształca się w nas od najmłodszych lat. Organizując czas maluchom może warto niekiedy odsunąć na bok bajki, lalki czy samochodziki i pokazać im świat bez ograniczeń, który są w stanie stworzyć przy pomocy swojej wyobraźni i najprostszych zestawów plastycznych. Przypomina nam o tym firma Baumit, inicjator projektu „ColorLove Przedszkole”.

baumit_colorlove_przedszkole_sychowo_przedszkolaki_z_rysunkami

O niezwykłe działanie determinowała nie tylko chęć poprawy wizerunku okolicy, w której zlokalizowane są placówki, lecz także – a właściwie przede wszystkim – wypełnienie kolorami miejsc, w których maluchy spędzają większość swojego czasu. Wszystko po to, by stworzyć im możliwość przebywania w otoczeniu rozwijającym kreatywność poprzez szeroko rozumianą naukę i zabawę.

Riumfatorzy ColorLovej akcji zostali ogłoszeni w listopadzie zeszłego roku. Internauci wspólnie z Jury zdecydowali, że nową elewację od firmy Baumit otrzymają Polsko-Angielskie Przedszkole LENKOWO w podkrakowskich Wrząsowicach i Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka w kaszubskiej wsi Sychowo. Od tamtej chwili emocje związane z zabawą wcale nie przebrzmiały – wręcz przeciwnie. Projekt wszedł w etap realizacji nagrody, a prace połączone z przygotowaniem zaplecza pod malowanie fasad budynków przedszkolnych dostarczają wielu wrażeń. Podobnie jak wspaniałe atrakcje, z jakich mogą korzystać maluchy w zwycięskich oraz dodatkowo wybranych placówkach – Przedszkole Sióstr Elżbietanek w Gdańsku oraz Samorządowe Przedszkole nr 125 im. Jana Marcina Szancera i Samorządowe Przedszkole nr 92-Filia z Krakowa. Firma Baumit przekazała bowiem dzieciom materiały plastyczne, które pomogą im rozwijać fantazję i zdolności artystyczne.

baumit_colorlove_przedszkole_autor_bartosz_k_przedszkole_siostr_elzbietanek_gdansk

baumit_colorlove_przedszkole_autor_beata_l_przedszkole_siostr_elzbietanek_gdansk

baumit_colorlove_przedszkole_autor_marianna_k_-_lenkowo_wrzasowice

Kredki, bloki, farbki czy wielkoformatowe kolorowanki już są w rękach zadowolonych maluchów. Prace stworzone przy pomocy otrzymanych zestawów pokazują jak bogata i nieograniczona jest wyobraźnia dziecka. Potwierdzają również, że w każdym dziecku drzemie talent. Kto wie, może ich ColorLove domy staną kiedyś przy naszych ulicach…?

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 21 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych (linia Baumacol) materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.

Oceń