Together Magazyn » Aktualności » Sportowe ColorLove Przedszkole

Sportowe ColorLove Przedszkole

Sport to zdrowie” to hasło, które powtarza się nam od najmłodszych lat. O tym, że aktywność fizyczna jest bardzo istotnym aspektem naszego życia doskonale wie firma Baumit, która ufundowała zajęcia ruchowe dla podopiecznych Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka w kaszubskiej wsi Sychowo.

Sprawność fizyczna coraz bardziej zyskuje na popularności. Wielkiemu „boom” towarzyszy pojawianie się nowych klubów fitness, które rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Do tego dochodzą gwiazdy show-biznesu, które motywują i zachęcają do porzucenia ulubionej kanapy i wyjścia na poranny jogging o parku. To natomiast korzystnie wpływa na świadomość społeczeństwa odnośnie wpływu aktywnego trybu życia na zdrowie człowieka rośnie. Wiele osób diametralnie zmienia dotychczasowy styl życia, co nierzadko przekłada się również na sposób wychowania swoich pociech. Dlaczego warto znaleźć w swoim grafiku czas na uprawianie sportu? Zajęcia ruchowe pozwalają wykształtować prawidłową postawę oraz nauczyć odpowiednich wzorców ruchowych, które zapewniają zdrowie układu kostnego oraz pełną mobilność, która z kolei przekłada się na nasze życie codzienne. Każdego dnia przecież podnosimy z ziemi różne przedmioty, sięgamy po coś co znajduje się nad naszymi głowami, nosimy ciężkie torby czy ciągniemy walizki. Wbrew pozorom każda z tych czynności może być wykonywana nieprawidłowo, co prowadzi do urazów i wad postawy, które prędzej czy później dadzą o sobie znać. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia możemy niwelować w każdym momencie swojego życia, jednak najlepsze efekty uzyskamy, kiedy od najmłodszych lat będziemy uczyli się prawidłowego funkcjonowania.

baumit_colorlove_przedszkole_sychowo_zuzanna_k__maja_k__maja_m

Firma Baumit doskonale zdaje sobie sprawę, że pierwsze lata w rozwoju człowieka są kluczowe, dlatego poprzez akcje takie jak „ColorLove Przedszkole” pragnie sprawić, aby dzieci miały możliwość przebywania w miejscu, które pozytywnie wpływa na wyobraźnię i pobudza zmysły. Podczas gdy prace nad elewacjami zwycięskich placówek weszły w etap realizacji, fundator nagród postanowił umilić przedszkolakom oczekiwanie na efekt finalny i wykraczając poza ramy konkursu sprezentował maluchom zestawy plastyczne. Pamiętając o tym, że niespożyta energia i kreatywność najmłodszych musi znaleźć ujście także poza stolikiem, przy którym z zapałem przelewają na papier swoje kolorowe wizje, Baumit ufundował również zajęcia sportowe dla zdobywców I miejsca z rejonu Trójmiasta. Dzięki temu podopieczni Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka w kaszubskiej wsi Sychowo mieli możliwość uczestnictwa w specjalnie przygotowanych „treningach”, które uczyły między innymi poczucia równowagi oraz stabilizacji ciała na nowych, nieznanych powierzchniach. Dodatkowo maluchy miały do czynienia ze strechingiem przy szkolnych drabinkach. Wszystko odbywało się w atmosferze zabawy, w taki sposób, aby zachęcić przedszkolaków do ruchu.

Firma Baumit wie, że dzieci są naszą przyszłością. Poprzez akcję „ColorLove Przedszkole” kształtujemy w nich poczucie estetyki i staramy się pobudzić ich wyobraźnię. Zależy nam również, aby skierować uwagę dzieci na – co prawda całkowicie odmienny, jednak równie ważny aspekt – aktywność fizyczną. Mamy nadzieję, że oprócz artystycznego ducha, w wyróżnionych placówkach zagości również duch zdrowej, sportowej rywalizacji.” – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.

baumit_colorlove_przedszkole_sychowo_zuzanna_k___wiktoria_h

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza inicjatywa tego typu, w którą angażuje się firma Baumit. Znany producent chemii budowlanej od lat promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Do najważniejszych akcji sportowych należy zaliczyć Baumit Junior Soccer czy Mini Mistrzostwa Europy Przedszkolaków w piłce nożnej, w których wzięły udział tysiące młodych, zdolnych piłkarzy.

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 21 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych (linia Baumacol) materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.

Oceń