Together Magazyn » Aktualności » 20 – lecie pracy artystycznej Moniki Grzelak

20 – lecie pracy artystycznej Moniki Grzelak

20 czerwca w Klubie Żak w Gdańsku odbyły się obchody 20-lecia pracy artystycznej znanej tancerki i założycielki szkoły tańca „Dance Avenue” Moniki Grzelak.

Z okazji jubileuszu zaplanowano ponad dwugodzinne widowisko taneczne, które nie tylko podsumowało dorobek artystyczny tancerki, ale również zaprezentowało cały przekrój technik i rodzajów tańca, których uczy się w studio Dance Avenue.

Pierwsza część spotkania upłynęła na premierze spektaklu Magdy Wójcik, która we współpracy z tancerkami z Dance Avenue stworzyła pokaz pt. „KobietaKolaRŻ”. Scenę wypełniły historie bohaterek, które swoją kobiecość w różnych sferach życia przeżywają zupełnie odmiennie i różnorodnie.

W drugiej części wieczoru 60 tancerzy, w tym dzieci, instruktorzy szkoły oraz sama Monika Grzelak, zaprezentowali wszystko czym zajmuje się Dance Avenue m.in. taniec współczesny, flamenco, salsę czy break dance. Równolegle na dużym ekranie wyświetlano skróty z pokazów, mistrzostw tańca oraz lekcji prowadzonych w studio.

Praca Moniki Grzelak zdobywała przez lata uznanie zarówno w Polsce jak i za granicą. Patronat honorowy nad 20- leciem objął więc Prezydent Miasta Gdańsk, który na koniec wieczoru przekazał artystce wyrazy uznania i podziękowania za wkład w rozwój kultury.

Oceń