Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Domowe parownice – na jakie postawić?
parownicadomowa-

Domowe parownice – na jakie postawić?

Parownice domowe są coraz chętniej wybierane przez klientów. Nie można się jednak temu dziwić, to wielofunkcyjny, skuteczny i przede wszystkim sprzyjający zdrowiu każdego domownika sprzęt. Ich największą zaletą jest bez wątpienia usuwanie nawet do 99,99% bakterii i wirusów z czyszczonej powierzchni. Jakie jeszcze pozytywne strony ma zakup parownicy domowej? O czym pamiętać przy jej wyborze?

Parownica w domu – kiedy Ci się przyda?

Wachlarz zastosowań parownicy domowej jest szeroki. Jedno urządzenie może pomóc w sprzątaniu całego domu i to nie tylko podłóg i posadzek, ale również blatów kuchennych, zabrudzeń z okapu czy piekarnika. W łazience również parownica sprawdzi się doskonale, bo z jej pomocą usuniesz kamień z kabiny prysznicowej czy zabrudzenia z ceramiki. Tutaj warto zaznaczyć, parownice świetnie radzą sobie z czyszczeniem fug, dzięki temu możesz z nich korzystać w kuchni i w łazience, gdzie są kafelki czy płytki. 

Niestety są pewne, choć niewielkie wyjątki, parownicą nie wymyjesz podłóg olejowanych i woskowanych, ale za to okna z pomocą myjki parowej wyczyścisz bez trudu. Co ciekawe, będzie to dużo lepszy sposób od tradycyjnego, jak to możliwe? Oczywiście za sprawą wysokiej temperatury generowanej przez parownicę. Jednak nie tylko twarde powierzchnie, bo oprócz już wymienionych, można wspomnieć o dezynfekcji materacy, kołder czy poduszek. Z pewnością wiesz, jak szybko rozmnażają się roztocza i inne drobnoustroje na powierzchniach tych elementów łóżka. 

Regularna dezynfekcja z pomocą pary wodnej sprawi, że materac czy kołdra będą wolne od roztoczy, ale również bakterii czy wirusów. Może uchroni Cię to przed zakażeniem, które w konsekwencji mogłoby oznaczać na przykład przeziębienie. Jeżeli w domu są dzieci, zachęcamy do zakupu na przykład parownicy marki Karcher, jednego z najchętniej wybieranych producentów. Z pomocą takiej myjki wyeliminujesz alergeny i oczyścić z zabrudzeń dziecięce wózki, łóżeczka, foteliki, a nawet zabawki! Zastanawiasz się, gdzie kupić taką myjkę? Parownice Karcher na Erpixkarcher24.pl dostępne są w dobrych cenach, może warto postawić na oficjalnego dystrybutora niemieckiego producenta?

Ciśnienie pary – o tym musisz pamiętać!

Za skuteczność czyszczenia parowego zawsze odpowiadają parametry techniczne urządzenia. W przypadku myjek domowych jednym z najważniejszych będzie bez wątpienia ciśnienie pary. W domu nie będzie wymagane ogromne ciśnienie myjki tak jak w przypadku na przykład urządzeń profesjonalnych. Niemniej jednak im wyższe, tym lepiej. Dlatego też polecamy modele oferujące ciśnienie na poziomie 3 barów. To optymalna wartość pozwalająca usuwać zabrudzenia nawet z trudno dostępnych miejsc. Pamiętaj, że oprócz ciśnienia drugim parametrem, na jaki wręcz musisz zwrócić uwagę, jest moc grzałki. Wysoka temperatura uzyskana odpowiednio szybko to gwarancja łatwego i ekspresowego usuwania zabrudzeń z wielu powierzchni. 

parownicadomowa

Komfort pracy – co na niego wpływa?

Używając myjki parowej Karcher, z pewnością chcesz wykonać wszelkie prace szybko i skutecznie. Umożliwia to oczywiście ciśnienie pary i moc grzałki. Niemniej warto skupić się także na komforcie pracy oferowanym przez urządzenie. Wpłynie na to na przykład waga parownicy, ale również pojemność kotła. Im większa, tym rzadziej trzeba uzupełniać wodę w zbiorniku kotła, dzięki czemu nie będziesz musiał przerywać czyszczenia. Po co wydłużać sobie czas przeznaczony na sprzątanie?

Nie zapomnij o akcesoriach!

Kolejna kwestia, jaką warto poruszyć to dodatkowe akcesoria parownicy Karcher. Najlepiej, jeśli jest kilka wymiennych dysz, użyjesz ich do różnych powierzchni. Na przykład dysza podłogowa, ręczna do czyszczenia kafelek czy punktowa do uporczywych zabrudzeń. W niektórych modelach parownic spotkasz także szczotki z tworzywa sztucznego do czyszczenia uszczelnień czy detali. Oczywiście to tylko przykłady akcesoriów, na jakie możesz postawić. Tak naprawdę im ich więcej, tym lepiej. Nie zapominaj jednocześnie o ciśnieniu i mocy grzałki – kupisz parownicę Karcher na miarę swoich oczekiwań!

Oceń