Together Magazyn » Aktualności » Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, planowanie i dobra organizacja pracy, a także doświadczenie w obszarze PR czy logistyki – chcesz zdobyć kompetencje cenne na rynku pracy? Zostań SuperW, czyli wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI! Twoja praca przełoży się nie tylko na Twój rozwój i poznanie nowych ludzi, ale też na pomoc dzieciom i pomoc ubogim. Wolontariuszy szukamy także województwie pomorskim.

Zadania SuperW:

 • ZMIANA ŻYCIA POTRZEBUJĄCYCH: jako wolontariusz Paczki spotkasz się z rodzinami żyjącymi w biedzie. Podejmiesz decyzję, dla których z nich włączenie do projektu będzie szansą na zmianę.

 • WPŁYW NA PRZYSZŁOŚĆ DZIECI: jako wolontariusz Akademii, będziesz spotykał się w systemie 1 na 1
  z konkretnym dzieckiem. Staniesz się dla niego tutorem i przyjacielem, który poprowadzi je od porażek w szkole do sukcesu w życiu.

 • TWORZENIE NIEZWYKŁYCH HISTORII: połączysz dzieci / rodziny w potrzebie z Darczyńcami, którzy przygotują dla nich pomoc. Będziesz świadkiem niezwykłych spotkań, wzruszeń i przemian.

 • ORGANIZACJA EVENTÓW razem z innymi SuperW zorganizujesz Finał ogólnopolskiego projektu pomocowego (Paczka) lub inspirujące wydarzenia z udziałem dzieci i wolontariuszy (Akademia).

 • EWALUACJA: będziesz współtworzyć podsumowanie projektu, które pozwoli doskonalić Paczkę i Akademię.

Co Ci gwarantujemy:

 • WAŻNE KOMPETENCJE SPOŁECZNO-BIZNESOWE: zarządzanie sobą w czasie, praca w grupie, wielozadaniowość, rozwój w wybranej przez Ciebie dziedzinie – od PR po logistykę.

 • SAMOROZWÓJ: nowe umiejętności interpersonalne i komunikacyjne − jeden z istotnych czynników sukcesu na rynku pracy. Rozwijasz się tu i teraz, ale zdobyte doświadczenie procentuje w przyszłości.

 • SIEĆ KONTAKTÓW: będziesz mieć dostęp do osób, z którymi na co dzień nie miałbyś okazji się spotkać − od artystów, przez urzędników, po lokalnych biznesmenów.

 • NIEZWYKŁE PRZEŻYCIA: ogólnopolskie wydarzenia z udziałem setek SuperW, motywujące szkolenia, pełen emocji Finał − gwarantujemy, że Paczka i Akademia to niesamowite przeżycia, które zostają
  w sercu na długo!

 • RADOŚĆ Z MĄDREJ POMOCY, gdy zdasz sobie sprawę, że dzięki Tobie zmienia się czyjeś życie.

Zgłoś się, jeśli:

 • Ideały są dla Ciebie ważne i pragniesz zmieniać świat.

 • Potrafisz współpracować z innymi – jesteś otwarty na drugiego człowieka, umiesz przyjmować informację zwrotną.

 • Masz motywację do rozwoju i chcesz podjąć wysiłek – jesteś gotowy, by intensywnie pracować.

 • Identyfikujesz się z wartościami Stowarzyszenia WIOSNA i przyjmujesz zasady naszych projektów
  w całości.

 • Odpowiedzialnie podchodzisz do swoich obowiązków, jesteś skoncentrowany na celu.

 • Masz skończone 18 lat.

Zgłoś się: www.superw.pl – czekamy na Ciebie!

Kandydaci mogą zgłaszać się do 24 października, ale kolejność zgłoszeń też będzie miała znaczenie (liczba miejsc w całej Polsce jest ograniczona).

5 dowodów na to, że warto zostać wolontariuszem

Gdy Igor usłyszał pomysł swojej dziewczyny Kasi, myślał, że żartuje. On wolontariuszem? Przecież ma studia, wieczorami pracuje. No i w wolnym czasie uwielbia jeździć na desce. Jak niby miałby to ogarnąć?

Kasia nie poddała się. Wierzyła w Igora bardziej niż on sam. Postanowiła udowodnić mu, że skoro ona dała radę być Liderem w swojej miejscowości, to on da radę zostać wolontariuszem. Dlatego zebrała dla niego historie innych wolontariuszy, które zdradzają to, co w tej roli jest najpiękniejsze.

Oto 5 dowodów na to, że warto być wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI:

#1 Możesz zmieniać świat i widzieć konkretne efekty

Radość, gdy widzisz, że obcy dla siebie ludzie stają się przyjaciółmi. Wzruszenie, kiedy zdajesz sobie sprawę, że dzięki Twojemu wpływowi zmienia się życie kilkuset osób. Duma po wspólnej, ciężkiej pracy, gdy dochodzisz do celu razem z Twoją drużyną. Te emocje Kasia pamięta do dziś. Inni Liderzy
i wolontariusze też pamiętają:

Darczyńca zaprasza samotną panią Ninę na wigilię. Mały Staś dostaje swoje pierwsze w życiu własne łóżko. Samotna pani Anna prosi wolontariuszkę o to, żeby została matką chrzestną jej dziecka. 10-letnia Zuzia dostaje pierwszą w życiu 5 i oznajmia swojej wolontariuszce, że chce zostać naukowcem.

To tylko parę z tysięcy historii, które wydarzają się dzięki wolontariuszom Paczki i Akademii. Pragnienie pomagania jest w każdym z nas. By mieć wpływ i zmieniać na lepsze świat oraz ludzi, którzy nas otaczają. Będąc wolontariuszem, można to pragnienie zaspokoić – podsumowuje Kasia.

#2 Rozwijasz cenne na rynku pracy kompetencje

Rozwój kompetencji, umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, doświadczenie w organizowaniu wydarzeń, praca w grupie, zarządzanie sobą w czasie – jako wolontariusz w Paczce i Akademii masz okazję zdobyć liczne cenione na rynku pracy kompetencje.

Bartosz swoją przygodę z Paczką zaczynał w Krakowie, będąc niepewnym siebie chłopakiem, który niechętnie rozmawiał z obcymi. Rok później został Liderem 28-osobowej drużyny. Sam zbudował zespół i koordynował jego pracą przez kilka miesięcy.

Okazało się, że doświadczenie z zakresu zarządzania i pracy z zespołem przełożyło się na moją karierę. Po studiach przeprowadziłem się do Warszawy i dostałem pracę na stanowisku menedżerskim. Dziś spełniam się jako dyrektor logistyki w dużej firmie – mówi z dumą Bartosz. Każdy ma szansę na taki rozwój kariery o jakim opowiada Bartosz, najpierw dzięki doświadczeniu na stanowisku wolontariusza, a w kolejnej edycji, kto wie, może już lidera.

#3 Poszerzasz swoje horyzonty – to lepsze niż podróże

Łukasz na co dzień pracuje w dużej korporacji, po godzinach jeździ na rowerze, uwielbia zwiedzać świat – trzy miesiące spędził w Tanzanii. Jego zdaniem, wolontariat w SZLACHETNEJ PACZCE jest jak podróżowanie – poszerza horyzonty, rozwija i odkrywa przed Tobą świat, o którym nie miałeś pojęcia.

– Odkryłem jeszcze jedną ważną rzecz. Jeśli chcesz zmieniać świat, to musisz uwierzyć, że masz wpływ. Zacznij od małego kroku – pomóż jednej osobie, jednej rodzinie. Polecam to szczególnie tym, którzy żyją w takim swoim bezpiecznym, wygodnym świecie. Warto czasami z niego wyjść i zobaczyć, jak co dzieje się obok – podsumowuje Łukasz.

#4 Poznajesz nowych ludzi

I to takich, którzy dzielą Twoje ideały! Przyjaźnie na całe życie, kontakty biznesowe, a nawet… miłość. W Drużynie SuperW spotykają się niezwykli ludzie, którzy wspólnie pragną zmieniać świat. Każdy z nich jest inny – różni ich wiek, zainteresowania, miejsce pochodzenia, doświadczenie. Mimo wszystko –
a może dzięki temu – tacy wolontariusze są w stanie stworzyć Drużynę, dla której nic nie jest niemożliwe!

– Wspólne podróże, rodzinne grille, świętowanie urodzin i chrzcin – dla mnie wolontariusze Paczki to druga rodzina. Już nawet mój mąż i córka też tak ich traktują – opowiada z uśmiechem Asia, jedna
z warszawskich wolontariuszek.

– Będąc Liderką, poznałam wielu lokalnych przedsiębiorców, których zapraszałam do współpracy. Jeden z nich widząc moje zaangażowanie w Akademię, zaproponował mi pracę w swojej firmie. Dziś zarządzam jego biurem i ciągle uczę się nowych rzeczy – opowiada Dominika, Liderka Akademii.

#5 Wolontariat to niezapomniane przeżycia

W Paczce i Akademii najpiękniejsze jest to, że zapraszasz do swojego świata innych, a oni zapraszają Ciebie. Przeżywasz zarówno intymne spotkania twarzą w twarz z drugim człowiekiem, jak i wydarzenia z setkami innych wolontariuszy.

– Trafiłam do rodziny, w której mama 3 dzieci straciła nogę w tragicznym wypadku. To spotkanie, którego nie zapomnę do końca życia. Ta rodzina wpuściła mnie do swojego świata, zaufała mi, a potem ja razem z Darczyńcą mogłam im pomóc. W takich szczerych spotkaniach, pełnych otwartości, widzę niesamowitą wartość – wspomina Ania.

– Myślałam, że z radości wyskoczy mi serce! Pamiętam Marsz Paczki w Warszawie, brałam w nim udział razem z innymi wolontariuszami. Wyszliśmy na ulice razem z innymi SuperW w całej Polsce, by szukać Darczyńców dla dzieci i rodzin. Czułam, że razem możemy wszystko. I miałam rację! Rok temu Paczka i Akademia połączyły ponad milion osób! – opowiada Magda, Liderka.

*

Jeśli zainteresowała Cię rola Wolontariusza, nie zwlekaj. Właśnie trwa rekrutacja do XVI edycji SZLACHETNEJ PACZKI i XIV edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Na kandydatów czeka 13 700 miejsc w całej Polsce, a kolejność zgłoszeń będzie miała znaczenie.

Zgłoś się >> www.superw.pl

Oceń