Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dlaczego warto spędzić wakacje na Węgrzech?
hu

Dlaczego warto spędzić wakacje na Węgrzech?

Fascynująca historia, niezwykła przyroda, bogactwo kulturowe, doskonałe zaplecze gastronomiczne i winiarskie – mnogość różnorodnych atrakcji turystycznych sprawia, że Węgry są uważane przez Polaków za jeden z najlepszych kierunków wakacyjnych. Zachwycić się węgierską krainą jest niezwykle łatwo, niezależnie od rodzaju i długości wycieczki, czy zainteresowań podróżniczych. To miejsce, w którym nie zaznasz nudy. Wręcz przeciwnie – tutaj czas płynie zdecydowanie zbyt szybko! Przygotuj się zatem na wyjątkową przygodę i dowiedz się, dlaczego warto spędzić wakacje na Węgrzech!

Budapeszt – stolica pełna kontrastów

Nie skłamie ten, kto stwierdzi, że Budapeszt jest jednym z najbardziej fotogenicznych miast europejskich. Połączenie historycznej zabudowy, pamiętającej czasy świetności monarchii austro-węgierskiej, z nowoczesną infrastrukturą miejską wywołuje przyjemne uczucia estetyczne. Najpiękniejsze widoki czekają cię na Wzgórzu Gellerta, skąd rozciąga się piękny widok na miasto i nadbrzeże Dunaju. Na tym tle szczególnie wyróżnia się Most Łańcuchowy, który jako pierwszy połączył dwie części miasta – elegancką Budę i rozrywkowy Peszt. Choć są jak ogień i woda, to wspólnie tworzą niezwykłe miejsce, do którego chce się wracać. Nieprzerwanie i o każdej porze dnia i nocy!

Zdrowa woda skrzydeł doda – czar węgierskich kąpielisk termalnych

Choć wizyta w Budapeszcie jest najważniejszym punktem programu każdego pobytu na Węgrzech, to nie można pominąć drugiego symbolu kraju, jakim są kąpieliska i jeziora termalne. Tutejsze zabiegi postawią na nogi każdego – lecznicze właściwości wód pomagają w pozbyciu się schorzeń kręgosłupa, zadbają również o stawy oraz skórę. Oczywiście jest to jedynie wąski zakres usług, które możesz spotkać w węgierskich kompleksach sanatoryjnych. Wiele osób przyjeżdża tutaj jedynie w celach relaksacyjnych i … towarzyskich. Od jeziora termalnego Heviz po wapienne jaskinie Miskolc-Tapolcy i ośrodek wczasowy Hajduszoboszlo – wszędzie można spotkać pasjonatów spokojnego wypoczynku. I to niezależnie od pory roku – najwięcej emocji wzbudzają kąpiele w środku zimy, bowiem nie ma nic przyjemniejszego od parującej wody przy ujemnej temperaturze powietrza!

Nie tylko tokaj, czyli w cieniu malowniczych węgierskich winnic

Coraz częściej możemy spotkać się z terminem enoturystyki. Zwiedzanie lokalnych rodzinnych winnic święci triumfy również na Węgrzech. Najpopularniejsze trasy wiodą do Tokaju, regionu znanego z produkcji słodkich białych win deserowych. Już cesarz Franciszek Józef I wysyłał tutejsze wino w prezencie innym europejskim przywódcom. Miłośnicy wytrawnych trunków nie mogą ominąć winnic z okolic Egeru, gdzie czeka mocne czerwone wino Egri Bikavér oraz smakowite lokalne wyroby. Przed wyjazdem nie zapomnij skosztować słynnego gulaszu, nadziewanej kapusty oraz … purée z kasztanów – taka uczta zdarza się rzadko!

Balaton – jezioro inne niż wszystkie

Co prawda Węgry nie mają dostępu do morza, ale mają coś znacznie lepszego – Balaton! To największe jezioro w Europie Środkowo-Wschodniej przywołuje śródziemnomorski klimat. Urokliwe małe miasteczka sąsiadują tutaj z bogatą infrastrukturą rodzinną i rozrywkową, gdzie na szczególne wyróżnienia zasługuje Siófok, zwane węgierską Ibizą. Letnia stolica Węgier ma wszystko, czego potrzebujesz do letniego wypoczynku – piękne piaszczyste plaże, miejską promenadę oraz barwny jarmark wakacyjny. Choć jest to miejsce, w którym przebywa wiele rodzin z dziećmi, to prawdziwe szaleństwo jest zarezerwowane wyłącznie dla młodych imprezowiczów. Całonocne zabawy na plaży i w modnych klubach przy Petőfi-sétány pozwalają oderwać się od codziennych trosk i zapomnieć o szarej, nudnej rzeczywistości. Gdy muzyka gra, to nie warto stać w miejscu – sezon wakacyjny trwa jedynie 5 miesięcy, zatem wskakuj do samochodu i odwiedź naszych zachodnich przyjaciół nad Balatonem!

Aby wyjazd był udany, przed odkurzeniem walizek rozejrzyj się za odpowiednim noclegiem. Rozwiązań masz bez liku, jednak najwięcej zalet znajdziesz w apartamentach i domkach wakacyjnych. Doskonałe lokalizacje, bogata oferta, szeroki wybór udogodnień – zakwaterowanie powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb gości. Jeżeli marzysz o wypoczynku z dala od tłumów, w przyjemnym i spokojnym miejscu, wybierz noclegi Siofok w prywatnych apartamentach lub domach wakacyjnych na wynajem i stwórz swoje wakacje marzeń!

Oceń