Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dlaczego kamper na pickupie?

Dlaczego kamper na pickupie?

Wyjeżdżając, czy to na urlop, czy kilkudniową wyprawę, musimy podjąć decyzję w jaki sposób będziemy podróżować. Środków komunikacji mamy wiele, jednak osoby
ceniące sobie mobilność już na wstępie odrzucą pomysł jazdy koleją, autobusem, a nawet lot samolotem. Prawdziwą wolność daje jedynie podróż własnym środkiem lokomocji. Najlepiej kamperem.

Swoboda bez granic

„Dom na kółkach”, jak sama nazwa wskazuje, daje nie tylko możliwość podróżowania. Mając ze sobą własną sypialnię, kuchnię i łazienkę jesteśmy samowystarczalni. Możemy zaplanować dowolną trasę i nie martwić o rezerwację hotelu. Przejechanie kilkuset kilometrów i nocleg w szczerym polu nie jest żadnym problemem. Jest jednak pewne ale… Kampery nie są znacznie wolniejsze od zwykłego samochodu. Trzeba umieć nimi jeździć i wymagają specjalnych, droższych miejsc parkingowych.

Tych wad nie mają kampery montowane na pickupach. Zapewniają one pełną mobilność. Z takim kamperem i napędem 4×4 można dojechać nawet w trudno dostępne miejsca. Zaparkować można praktycznie wszędzie, a w razie konieczności – w kilka minut zdemontować kapsułę i wyruszyć w podróż samym pickupem. Takie kampery terenowe, choć znacznie mniejsze od zwykłych kamperów, praktycznie nie różnią się wyposażeniem. To ich kolejna zaleta.

Ciasny, ale własny

Kampery na pickup najczęściej wyposażone są w kuchnię, strefę dzienną i noclegową. W kamperze Azar4 wydzielono też strefę łazienkową. Wodoszczelny moduł daje możliwość skorzystania nie tylko z toalety, ale i wzięcia prysznica. Dodatkowo wyposażony jest w kuchnię z kuchenką gazową, zlewozmywak i lodówkę. W AZAR4 w strefie dziennej może wypoczywać aż 4 osoby. Tyle samo prześpi się też na dużych, wygodnych materacach. Jest to więc w pełni funkcjonalny „domek”. Tyle, że niezbyt wielki.

Autor: Azar4 – https://azar4.pl/

4.7/5 – (15 głosów)