Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czym się różni karma dla szczeniaka od karmy dla dorosłego psa?
dwa małe szczeniaki które są zdrowe bo jedzą odpowiednią karmę dla szczeniaków

Czym się różni karma dla szczeniaka od karmy dla dorosłego psa?

Nie od dzisiaj wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Z tego powodu, jako opiekun zwierzęcia, warto zadbać o kwestie związane z jego żywieniem. Proponowanie wysokiej jakości karmy pozwala na zadbanie o prawidłowy rozwój pupila i dostarczenie mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Karma powinna być jednak nie tylko dopasowana pod kątem składu, ale również przystosowana do wieku pupila. Psy w różnym wieku potrzebują zróżnicowanych składników odżywczych do prawidłowego rozwoju. Dobrze dobrana karma dla psa dostarczy wszystko, co niezbędne. Zwierzę będzie w stanie dzięki temu prawidłowo się rozwijać i uniknie wielu poważnych schorzeń. Dowiedz się zatem, czym różni się karma dla szczeniaka od karmy dla dorosłego psa?

Skład karmy

Psy na poszczególnych etapach życia potrzebują różnych składników odżywczych do prawidłowego rozwoju. Dlatego szczególnie w przypadku szczeniaków skład karmy jest istotny. Psy w okresie dorastania bardzo szybko się rozwijają i potrzebują wysoce kalorycznych posiłków. Dzięki dostarczaniu z pożywieniem dużego ładunku energetycznego można zapewnić psu wszystko, co potrzebne do prawidłowego rozwoju. Karma szczeniaka w swoim składzie zawiera przede wszystkim bardzo dużo kwasów omega-3. Pomagają one w budowaniu zdrowych kości i zębów. Wpływają na prawidłowy rozwój i minimalizują ryzyko wystąpienia ewentualnych schorzeń.

Tekstura i konsystencja pożywienia

Karmy dla psów dorastających różnią się także konsystencją. Szczególnie popularna jest morka karma dla psa, która jest łatwiejsza do pogryzienia i szczeniaki będą w stanie poradzić sobie z jej spożywaniem. Karma mokra będzie również bardzo chętnie wybierana przez pupila, który znajduje się na etapie dorastania. Tego rodzaju gotowe posiłki zachęcą do spożywania pokarmu, który jest niezwykle istotny na każdym etapie rozwoju. Ten rodzaj pożywienia sprawdzi się nawet w przypadku szczeniaków, które przed chwilą przestały karmić się mlekiem matki. Nawet nie do końca uformowane uzębienie nie będzie przeszkodą do spożywania karmy. To właśnie te aspekty w największym stopniu wpływają na korzyści wynikające ze zdecydowania się karmę mokrą.

Karmy mokre można z powodzeniem podawać psom do 8 tygodnia życia. Dopiero po tym czasie można stopniowo przechodzić na karmę suchą, która będzie zawierała zbilansowany skład i jest dedykowana przede wszystkim dla psów dorosłych. W tym czasie można sięgać po karmy, które pod względem składu kierowane są do psów młodych. Pełnoprawne pożywienie dla psów dorosłych można zacząć stosować dopiero w momencie, gdy pupil osiągnie pełną dojrzałość, która najczęściej następuje w wieku kilkunastu miesięcy.

Dostosowanie karmy do rasy i dokładnego wieku psa

Na rynku można znaleźć bardzo szeroki wybór pożywienia dla psów. Dostępne są produkty kierowane do psów różnych ras i znajdujących się w różnym wieku. W sklepie Koema oferowana jest mokra karma dla szczeniaka, karmy dla psów młodych, a także dla dorosłych. W dodatku oferowane karmy są dedykowane do różnych ras pupili. Pozwala to na bardzo łatwe dopasowanie pożywienia do potrzeb psa i na każdym etapie jego życia dostarczenie mu niezbędnych składników odżywczych. Warto zapoznać się z ofertą dostępną w sklepie i na tej podstawie zdecydowanie się na te rozwiązania, które będą w stanie bardzo dobrze sprawdzić się w konkretnej sytuacji.

5/5 – (1 głosów)