Together Magazyn » Rodzic » Strach przed dentystą? Pomoże gaz rozweselający

Strach przed dentystą? Pomoże gaz rozweselający

Strach przed dentystą bywa zarówno powszechny, jak i… irracjonalny. Jest jednak poważną barierą, która sprawia, że wielu pacjentów zaniedbuje stan zdrowia swoich zębów.

Powody tego stanu rzeczy mogą być różne, najczęściej są nimi urazy z dzieciństwa, które przywołują nieprzyjemne wspomnienia. Niektórzy rodzice, chcąc oszczędzić swoim dzieciom niemiłych doznań, traktują wizyty u stomatologa jako „zło konieczne”. Nie można popełniać tego błędu, dzieci bowiem szybko przejmują negatywne zachowania i powielają stereotypy.

Klinika Dental Spa to najlepsze miejsce, aby zmierzyć się z własnym strachem. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Atuty kliniki to nowoczesne metody leczenia, profesjonalny personel i miła atmosfera.

Niezbędny czas na fotelu dentystycznym jest skrócony do minimum, co dodatkowo zmniejsza stres.  W klinice Dental Spa terapia przebiega w sposób systematyczny i bez bólu. Lekarze, którzy tam pracują, specjalizują się w leczeniu dzieci i mają odpowiednie podejście, a także dużą cierpliwość.  Wartko również podkreślić, że najmłodsi pacjenci mogą podczas zabiegu oglądać bajki, a starsi – posłuchać muzyki.

Jedną z najskuteczniejszych metod przeciwdziałania negatywnemu nastawieniu pacjentów jest podanie gazu rozweselającego. To całkowicie bezpieczna forma odprężenia, która jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Wbrew pozorom, dentysty boją się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Również oni mogą skorzystać z sedacji gazem rozweselającym.  Jest to jedna z najlepszych metod opanowania stresu. Dzięki niej uzyskuje się częściowe ograniczenie świadomości pacjenta i zniesienie odczuwania bólu. Przez cały czas jest utrzymywany kontakt z pacjentem, co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo leczenia.

Dawkę podtlenku azotu można bezpiecznie zwiększać i zmniejszać, w zależności od potrzeb. Tę niezwykle skuteczną metodę stosuje – jako jedna z niewielu w naszym regionie – klinika Dental Spa. Warto osobiście przekonać się o jej skuteczności.

Zaniedbania wynikające z braku odpowiedniej opieki stomatologicznej mogą być brzemienne dla stanu zdrowia. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy opłaca się tolerowac dokuczliwy ból zębów, narażając się na powikłania zdrowotne czy też lepiej podjąć skuteczne działania i przełamać własne obawy. Odwiedzając klinikę Dental Spa, można zrobić pierwszy, ważny krok we właściwą stronę. To również znakomite miejsce na rodzinną wizytę u dentysty. I starsi, i młodsi pacjenci bez obaw mogą tutaj nie tylko zadbać o zdrowy uśmiech, ale i się zrelaksować. Czy można wyobrazić się lepszy standard dbania o stan zębów?


 

Myć zęby? Tak! Tylko jak?

Skuteczność mycia zębów zależy od kilku czynników. Ważne jest jakiej szczoteczki i pasty używamy, jak często szczotkujemy zęby oraz jaką techniką. Nieprawidłowe mycie zębów może nie tylko nie przynieść zamierzonego rezultatu, ale także zaszkodzić, na przykład doprowadzając do uszkodzenia szkliwa czy krwawienia dziąseł.

Wybór odpowiedniej techniki szczotkowania zębów zależy od rodzaju powierzchni zębów, które czyścimy:

 SZOROWANIE, czyli mycie powierzchni żujących

Szczotkowanie powierzchni żujących tylnych zębów polega na wykonywaniu szczoteczką prostych, krótkich ruchów szorujących w przód i w tył. W pierwszej kolejności szczotkujemy zęby górne, a następnie dolne.

 

MALOWANIE, czyli mycie powierzchni zewnętrznych

Mycie powierzchni zewnętrznych zębów ma przypominać malowanie, polegające na wykonywaniu włosiem szczoteczki kolistych ruchów. Zaczynamy od zębów tylnych, stopniowo przechodząc do „malowania” zębów przednich. Ważne jest, aby podczas mycia nie zaciskać mocno zębów.

 

ZAMIATANIE, czyli mycie powierzchni wewnętrznych

Wymiatanie z wewnętrznej powierzchni zębów wykonujemy ustawiając szczoteczkę w pozycji pionowej w taki sposób, żeby jej włókna znajdowały się na granicy zębów i dziąseł. Podczas czyszczenia górnych zębów krótkie ruchy szczoteczką wykonujemy wymiatając pozostałości jedzenia w dół (od dziąsła do końca zębów). Powierzchnie wewnętrzne zębów dolnych szczotkujemy trzymając szczoteczkę w odwróconej pozycji i wykonując ruchy do góry.

Zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie przez co najmniej 3 minuty.

Rodzice powinni nadzorować mycie zębów przez dzieci w wieku do 7. roku życia , a następnie – jeszcze raz – samodzielnie wyszczotkować dziecku zęby.

Oceń