Strona główna » Art. zewnętrzny » Dieta dr Budwig – niezbędne wskazówki
togethermagazyn

Dieta dr Budwig – niezbędne wskazówki

Dieta dr Budwig już od ponad 60 lat jest genialnym sposobem na walkę z rakiem poprzez żywność. Jest ona stosowana zarówno przez osoby chore jak i również zdrowe, które chciałyby wzbogacić swoje dotychczasowe menu w zdrowe składniki odżywcze. Zanim jednak zdecydujemy się na zmiany nawyków żywieniowych, przede wszystkim powinniśmy się zapoznać z najbardziej kluczowymi wytycznymi, które pozwolą nam na stworzenie bogatego jadłospisu, który dostarczy nam najbardziej kluczowych substancji. 

Olej budwigowy – składnik o wielu właściwościach!

Prawdopodobnie czytając o diecie dr Budwig zdążyłeś już dowiedzieć się o oleju budwingowym. Na pewno podstawowym pytaniem, które wówczas narodziło się w Twojej głowie, dotyczyło surowca, z którego ten tłuszcz został wykonany. Już wychodzimy z odpowiedzią na to pytanie! Mowa tutaj o olejach lnianych, które posiadają naprawdę wiele właściwości odżywczych, ale i również zdrowotnych! Należy pamiętać, że dr Budwig w swoich badaniach, wywnioskowała, że największy wpływ na powstawanie oraz rozwój nowotworu ma głównie niedobór kwasów tłuszczowych omega-3, dlatego należy zadbać o odpowiednie stężenie tej substancji w naszym organizmie. W jaki sposób możemy tego dokonać? Przede wszystkim sięgając po wcześniej wspomniane oleje z lnu! Jak stosować olej budwigowy?  Przy pomocy tego składnika jesteśmy w stanie stworzyć pastę, która następnie podawana jest do każdego posiłku. Na pastę dr Budwig składa się: 6 łyżek oleju lnianego, 6 łyżek mleka, kefiru lub też maślanki, ale i również 200g chudego twarogu oraz 2 łyżki miodu. Mieszanina ta, ma dostarczyć nam najbardziej kluczowe właściwości odżywcze, które będą skutecznie zapobiegać w rozwoju komórek nowotworowych. Decydując się na taki tryb żywienia, musisz pamiętać również, że należy zadbać o to, aby wszystkie składniki przygotowywanych przez Ciebie potraw pochodziły z ekologicznych upraw. Niepewne pochodzenie warzyw oraz owoców może niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Oleje lniane z pewnego źródła!

Oleje budwigowe nie należą do pospolitych składników, które bez większych problemów będziemy w stanie znaleźć w naszych najbliższych sklepach. Chcąc zakupić powyższy artykuł, należy odnaleźć sprawdzony sklep, który zapewni ma dostęp do produktów najwyższej jakości na rynku. Jeżeli poszukujesz zaufanego sprzedawcy, który nie zawiedzie Twoich oczekiwań, to na pewno powinieneś zapoznać się z naszą propozycją. Na stronie Zlotopolskie.pl odnajdziesz doskonałe oleje, które zostały wykonane z surowców pochodzenia ekologicznego. Zainwestuj w doskonały smak! 

Oceń