Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Parasol ogrodowy – na wysięgniku i ze stelażem
pexels-roxanne-shewchuk-

Parasol ogrodowy – na wysięgniku i ze stelażem

Parasole ogrodowe są elementami niezbędnymi w każdym ogrodzie. Parasol ogrodowy osłoni przed deszczem i słońcem i pozwoli na wygodny odpoczynek.

Parasol ogrodowy – każdy znajdzie coś dla siebie

Parasol ogrodowy przydaje się bez względu na to, czy na zewnątrz słońce, czy deszcz. Dzięki niemu osłonisz się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Możesz teraz siedzieć na tarasie lub w ogrodzie, nawet kiedy mży. Dobrze sprawdzi się również przy dużym słońcu w centrum sezonu letniego. Parasole ogrodowe są dostępne w różnych wersjach – w zależności od konkretnych potrzeb.

Parasol ogrodowy na wysięgniku

Bardzo popularnym rodzajem parasola ogrodowego jest ten na wysięgniku. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym parasole ogrodowe na wysięgniku są bardzo proste w obsłudze i funkcjonalne. Największym plusem jest to, że można go bez problemu złożyć i rozłożyć. Parasol ogrodowy na wysięgniku posiada specjalne przeguby kulowe, których kąt obrotu wynosi 360°, co pozwala ustawiać ramię parasola zgodnie ze swoimi potrzebami. Jeśli słońce świeci nie z tej strony, z której akurat ustawiony jest parasol, nie ma żadnego problemu, bo można go przestawić. Poza tym można też regulować wysokość parasola, co przyda się zwłaszcza wtedy, gdy zwiększa się liczba osób znajdujących się pod nim.

Czasza parasola najczęściej jest wykonana z poliestru, co przyczynia się do zatrzymywania promieni słonecznych. Dzięki temu słońce nie przedostaje się do środka, a Ty możesz z powodzeniem rozsiąść się i czerpać radość z wypoczynku.

parasol ogrodowy - parasole ogrodowe

Ważne, że tkanina pokrywająca czaszę jest odporna na zabrudzenia, dzięki temu posłuży w dobrym stanie przez kilka sezonów. Warto zwrócić na to uwagę przed zakupem, aby zapewnić sobie dobrej jakości produkt. Materiał z czaszy można prać, co również przyczynia się do wygody użytkowania.

Parasole ogrodowe na wysięgniku świetnie się prezentują, dzięki czemu możesz z nich korzystać zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy balkonie, jeśli zachodzi taka potrzeba. Są eleganckie, dlatego wpasują się w każdą aranżację.

Parasole ogrodowe na stelażu

Ten rodzaj parasola jest nieco mniej elastyczny w użytkowaniu. Nadaje się do wstawienia w środek stołu ogrodowego i takie jest jego główne przeznaczenie. W ten sposób osłania wszystkich siedzących przy stole. Nie można nim zbytnio manewrować, jednak wybór wysokiej klasy produktu sprawi, że będziesz zadowolony z zakupu.

parasole ogrodowe - parasol ogrodowy

Podobnie jak poprzednio opisywany parasol ogrodowy również ten możesz ustawić zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie czy tarasie.

W tym przypadku możesz decydować się na różnego rodzaju materiał wykonania. Popularne są parasole z drewnianym stelażem, które cechują się stabilnością i niską wagą. Przez to można je przenosić z miejsca na miejsce. Trzeba koniecznie wspomnieć o tym, że drewniane parasole znakomicie się prezentują, dlatego parasol umieszczony w ogrodzie stanie się elementem dekoracyjnym samym w sobie.

Podobnie jak w powyższym przypadku także i tu czasza parasola jest wykonana z poliestru, który nie ulega szybkiemu zniszczeniu ani zabrudzeniu.

Oceń