Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dbajmy o nasze oczy
gaedfabcfcafffaacedaedcadcffccafebcddbeebfebabffd .jpg

Dbajmy o nasze oczy

Nasze zmysły mają to do siebie, że dostarczają nam całą masę niezbędnych informacji na temat otaczającego nas świata. Jeśli jesteśmy ich częściowo pozbawieni, trudniej nam żyć. Do zmysłów szczególnie ważnych z pewnością zalicza się wzrok. Nawet niewielkie problemy zdrowotne związane z oczami, mogą być dla nas poważnym kłopotem. Stąd też niezmiernie ważna jest odpowiednia korekta tego typu kłopotów, np. za pomocą soczewek, okularów, czy też np. operacji oczu. Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, itp., mogą uniemożliwiać wykonywanie niektórych czynności. Warto więc dbać o oczy, zwłaszcza w dobie wszechobecnych komputerów oraz smartfonów, które nieustannie eksploatują narząd wzroku. Dobrze dobrane okulary korekcyjne albo soczewki kontaktowe na pewno poprawią jakość naszego bycia na Ziemi.

1. Okulary, soczewki, oprawki – trudne decyzje, które trzeba podjąć

2. Soczewki kontaktowe a okulary – na co warto zwrócić uwagę?

Okulary, soczewki, oprawki – trudne decyzje, które trzeba podjąć

Każdorazowo przed zakupem jakichkolwiek soczewek, czy też okularów korekcyjnych, należy zasięgnąć porady lekarskiej. To pozwoli dobrać odpowiedni sposób postępowania, który uchroni nasze oczy przed większymi problemami w niedalekiej przyszłości. Soczewki kontaktowe, szkła do okularów, czy też okulary korekcyjne możemy nabyć, np. na platformie Allegro. Znajdziemy tam różnorodne produkty, pochodzące od różnych producentów, w cenach, które z łatwością dopasujemy do naszych możliwości finansowych. Inwestycja we własny wzrok, czyli w nasze zdrowie, z pewnością się opłaci. W przypadku dobierania okularów, należy zwracać uwagę na tak istotne szczegóły jak rozstaw źrenic. W zdecydowanej większości sytuacji dane tego typu są wypisane na recepcie na okulary. Jeśli więc zamierzamy nabyć okulary, np. do czytania, na własną rękę, to dobrze by było wiedzieć, jaki rozstaw źrenic mamy. Pamiętajmy, że nieodpowiedni dobór działań o charakterze korekcyjnym, może jeszcze pogorszyć jakość widzenia, co może być szczególnie niebezpieczne, np. dla zawodowych kierowców. Dobrze przemyślane kupno soczewek albo oprawek bezpośrednio od producenta, może oznaczać spore oszczędności w naszym domowym budżecie.

Soczewki kontaktowe a okulary – na co warto zwrócić uwagę?

W przypadku soczewek kontaktowych trzeba przemyśleć, czy bardziej nam się będzie opłacać zakup dużych soczewek jednodniowych, czy też lepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po soczewki wielorazowego użytku. Jeśli zdecydujemy się na te ostatnie, będziemy musieli także nabyć płyny do ich konserwacji oraz czyszczenia, ale docelowo może się to okazać dla nas korzystniejszym rozwiązaniem. Na zakupach związanych ze wzrokiem nie należy oszczędzać, gdyż od zdrowych oczu zależy jakość naszego codziennego życia. Niektórzy ludzie zdecydowanie bardziej niż soczewki, wolą nosić okulary. To także jest dobry wybór, acz okulary nie są tak doskonałym narzędziem korekty wzroku, jak przylegające bezpośrednio do powierzchni oka soczewki kontaktowe. Miejmy też na uwadze fakt, iż oprócz tego, że nasze okulary muszą spełniać rolę leczniczą, muszą także dobrze wyglądać. Są osoby, którym pasują lennonki, ale są też ludzie, którzy nie powinny inwestować np. w kwadratowe oprawki o grubych ramkach. Warto więc dobierać okulary tak, by dodawały nam uroku – to z pewnością sprawi nam wiele przyjemności. Na szczęście ilość potencjalnych oprawek, po które możemy sięgnąć, jest tak duża, że z pewnością znajdziemy sporo ładnych modeli, które będą nam na pewno pasować. 

Oceń