Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak urządzić biuro w domu?
jak-urzadzic-biuro-w-domu-

Jak urządzić biuro w domu?

W ciągu ostatniego roku okoliczności związane z pandemią koronawirusa zmusiły wielu z nas do pracy z domu. Odpowiednie miejsce do pracy w domu jest podstawą nie tylko efektywności, ale również zachowania równowagi pomiędzy obowiązkami zawodowymi a życiem rodzinnym. Sprawdźmy więc dzisiaj, jak urządzić biuro w domu, tak aby były ono funkcjonalne i stylowe.

Biuro w domu – czego będziemy potrzebować?

Zacznijmy od aspektu czysto praktycznego, czyli tego, co będzie nam niezbędne do urządzenia biura w domu. Najważniejsze elementy to oczywiście biurko i krzesło. Oba te meble powinny być dopasowane do naszego wzrostu. Optymalnym wyborem jest biurko z regulowaną wysokością blatu oraz krzesło pozwalające na regulację wysokości, oraz kąta oparcia. Jeżeli nie mamy możliwości zakupu regulowanych mebli, należy upewnić się, że wymiary krzesła i biurka pozwalają na zachowanie optymalnej postawy w czasie pracy.

Kolejny bardzo istotnym elementem jest oświetlenie. Biurko do pracy w domu powinniśmy umiejscowić przodem lub bokiem do okna. Naturalne oświetlenie będzie pozytywnie wpływało na nasze samopoczucie i efektywność pracy. Musimy również zadbać o dodatkowe źródło sztucznego światła, czyli lampkę biurkową. Zdecydowanie warto postawić na model z regulowanym ramieniem, które pozwala na zmianę kąta padania światła i jego dostosowanie do aktualnych warunków. Lampa na biurko powinna mieć również odpowiednią moc i barwę światła. Najlepiej postawić na lampę LED, która nie będzie się nagrzewać i która dodatkowo zużywa niewiele energii elektrycznej. 

Poza tymi absolutnie niezbędnymi rzeczami warto również zadbać o elementy, które pozwolą nam utrzymać w domowym biurze porządek. Są to różnego rodzaju akcesoria do organizacji dokumentów jak teczki, segregatory, przegródki na dokumenty itp. W zależności od charakteru naszej pracy warto zadbać też o inne artykuły biurowe, które pomogą nam w organizacji codziennej pracy. Bardzo pomocne mogą okazać się różnego rodzaju przyborniki czy organizery na biurko. Duży wybór tego rodzaju pomocy biurowych dostępnych jest na stronie sklepu maxibiuro.pl.

Biuro w domu – aranżacje

Dla wielu z nas domowe biuro stało w ciągu ostatnich miesięcy nie tyle wyborem, ile koniecznością. Kwestie praktyczne to jedna sprawa, często zależy nam jednak na tym, aby domowe biuro było również miejscem stylowym i nowoczesnym. Odpowiednia aranżacja domowego biura sprawi, że stanie się ono integralnym elementem wystroju całego mieszkania. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was mini galerię z inspiracjami na to, jak urządzić biuro w domu. 

Biuro w domu nowoczesne

W dekoracji wnętrz już od kilku lat dominują różnego rodzaju nowoczesne i minimalistyczne trendy. Jeśli planujecie nowoczesne biuro w domu, to mamy dla Was kilka przykładowych aranżacji. Zapraszamy do obejrzenia galerii z inspiracjami na nowoczesny gabinet w domu.

nowoczesne-biuro-w-domu
nowoczesne-biuro-w-domu
nowoczesne-biuro-w-domu

Małe biuro w domu ­– aranżacje

Urządzając domowe biuro, bardzo często borykamy się z problemem wolnej przestrzeni. W sieci można jednak znaleźć naprawdę mnóstwo inspiracji na to, jak urządzić małe biuro w domu. Postanowiliśmy poszukać dla Was kilku pomysłów na aranżację małego biura w domu. Efekty naszych poszukiwań możecie obejrzeć poniżej. Mamy nadzieję, że w tej mini galerii aranżacji małego biura, znajdziecie przykłady, które zainspirują Was do stworzenia własnej unikalnej przestrzeni do pracy.

male-biuro-w-domu-
male-biuro-w-domu
male-biuro-w-domu-

Domowe biuro w salonie

Realia polskiego rynku nieruchomości i metraże naszych mieszkań sprawiają, że mało kto może sobie pozwolić na aranżację biura domowego w osobnym pomieszczeniu. Wielu z nas musi urządzić sobie mini biuro w domu w salonie czy nawet sypialni. W takich przypadkach szczególnie ważne jest urządzenie domowego biura w takim stylu jak reszta pomieszczenia. Warto także zainwestować w dodatkową szafkę, czy szuflady, które po skończonej pracy pozwolą nam schować dokumenty i inne drobiazgi związane z pracą. W ten sposób stanowisko pracy nie będzie o sobie cały czas przypominać leżącymi na wierzchu dokumentami. Na koniec mamy dla Was jeszcze kilka inspiracji na aranżację domowego biura w sypialni czy salonie.

biuro-w-salonie
biuro-w-salonie
biuro-w-salonie
biuro-w-salonie-

Oceń