Together Magazyn » Aktualności » DBAJ O ZDROWIE SWOJEJ RODZINY – DOSTARCZ JEJ ADRENALINY

DBAJ O ZDROWIE SWOJEJ RODZINY – DOSTARCZ JEJ ADRENALINY

DBAJ O ZDROWIE SWOJEJ RODZINY DOSTARCZ JEJ ADRENALINY

Dziecko dostarcza rodzicom dużych dawek adrenaliny. Zapomina się jednak, że „hormonu walki i strachu” od czasu do czasu potrzebują również najmłodsi. Doskonałym rozwiązaniem, aby tę potrzebę zaspokoić, przełamać codzienną rutynę, a przy okazji ciekawie spędzić czas w gronie rodziny – są „sporty ekstremalne”.

Co więcej, uprawianie sportu może korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Szczególnie, jeśli na co dzień w naszym organizmie utrzymuje się stosunkowo niski, ale stały poziom adrenaliny, spowodowany choćby stresującą pracą. Taki stan jest niebezpieczny i w dłuższej perspektywie może doprowadzić do poważnych chorób, np. miażdżycy. Biorąc udział w ekscytującym wydarzeniu, np. zjeździe Kolejką Tyrolską, „wyrzucamy” z siebie duże ilości hormonu, co sprawia, że czujemy się zrelaksowani. Pokonanie strachu, który towarzyszył podczas aktywności, wynagradzane jest odczuciem euforii.

Pozytywny strach”, który sprawia przyjemność, to strach pod kontrolą. Trzeba dostarczać go sobie pod nadzorem, np. w miejscach bezpiecznych, odpowiednio przystosowanych do uprawiania sportów. W Trójmieście tego typu miejscem jest Pit-Stop Gdańsk, w tym FUN ARENA (lokalizacja przy stadionie PGE Arena). W jednym miejscu można sprawdzić się w kilku dyscyplinach. Goście, wśród których mile widziane są dzieci, mogą wypróbować najdłuższego toru kartingowego na Pomorzu. Specjalne bandy z polietylenu okalają cały tor, co sprawia, że uprawianie sportu jest bezpieczne. Na dzieci już od 4. roku życia czekają małe gokarty i przystosowany tor otwarty. Gokart tandemowy umożliwia skorzystanie z atrakcji nie tylko opiekunowi z dzieckiem, ale także z osobą niepełnosprawną.

Spragnieni nieprzeciętnej dawki emocji mogą zjechać Kolejką Tyrolską, a fani rywalizacji wziąć udział w Zoltarze, w którym ważną rolę podczas obmyślania taktyki odgrywa wysiłek intelektualny. Lubiący sport z pewnością nie przejdą obojętnie obok profesjonalnego toru wrotkarskiego i strefy trampolin, gdzie siła grawitacji przestaje obowiązywać.

Na hasło „Together dzieciom” – osoby w wieku do 14 lat otrzymają 20% zniżki na wszystkie atrakcje prezentowane w reklamie!

Oceń