Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czy warto kupić drona do filmowania ważnych rodzinnych uroczystości?
czy-warto-kupic-drona-do-filmowania-waznych-rodzinnych-uroczystosci

Czy warto kupić drona do filmowania ważnych rodzinnych uroczystości?

Wspomnienia ze ślubów, chrzcin, czy innych rodzinnych uroczystości są ulotne. Czy lotny dron pozwoli je utrwalić?

Dron w rękach amatora – kontrowersyjny temat

Przez pewien czas moda na drony była odbierana bardzo pozytywnie. Korzystaniu z takiego sprzętu przypisywano zaangażowanie w tworzenie znakomitych wspomnień z wydarzeń odbywających się w rodzinnym gronie. Dron to ciekawy gadżet, który skupiał na sobie uwagę gości. Zdecydowanie pozwalał on także na uwiecznienie większej ilości emocji i detali z wydarzenia. Możliwość przyjęcia innej perspektywy i objęcia całej sceny za pomocą kamery o wysokiej rozdzielczości to coś, na co możemy sobie pozwolić tylko dzięki nowoczesnym technologiom. Warto jednak pamiętać, że część nagrań z drona może wychodzić nieco sztucznie. Dlatego dobrze jest nabyć taki sprzęt, ale używać go nie tylko od święta i faktycznie zainteresować się jego funkcjonalnością. Im bardziej wprawni w lataniu będziemy, tym ciekawsze ujęcia uda się uchwycić. Inspiracji z lotu ptaka nie może zabraknąć.

Czy warto postawić na drona, jeśli zamierzam filmować wesela, chrzciny i inne uroczystości domowe? Ile kosztuje sprzęt tego typu?

Tani dron z kamerą to koszt nawet 200 złotych. Oczywiście – jest to model o bardzo ograniczonej funkcjonalności, którego jakość obrazu nie stoi na najwyższym poziomie. Nie o to jednak w tym wszystkim chodzi – zakup takiego urządzenia powinien pozwolić na oswojenie się ze sprzętem, sprawdzenie, czy jest to propozycja dla nas, a także w konsekwencji podjęciem decyzji, czy warto inwestować w tego typu urządzenie. Jeśli odkryjesz w sobie pasję do latania dronem, zdecydowanie warto postawić na produkt z wyższej półki, który pozwoli Ci na tworzenie inspirujących, unikatowych ujęć. Loty na bardzo dużą odległość, znakomita kamera 4K i bogate oprogramowanie, które wspiera Twoje umiejętności jako pilota – aby otrzymać taki szereg funkcji, trzeba się jednak nieco wykosztować. Zdecydowanie warto to zrobić, jeśli pragniesz robić piękne ujęcia i interesuje Cię latanie dronem na co dzień. Dysponując sprzętem wysokiej lub nawet średniej klasy, będziesz w stanie nagrać zbiorowe sceny i ciekawe kadry, które dadzą Ci zupełnie nową perspektywę na dane wydarzenie. Obraz dostarczany przez drona może zbliżyć do siebie wszystkich członków wydarzenia – zauważysz to od razu, kiedy uda Ci się objąć całą rodzinę na jednym filmie.

Na jakiej marki urządzenia stawiać?

Na rynku dronów działa wielu producentów. Z pewnością bardzo cenionym dostawcą jest chińska marka DJI. Drony DJI to przede wszystkim modele ze znanych serii takich jak DJI Mini czy DJI Mavic. Sprzęty tej marki bardzo często pojawiały się na naszych weselach – nie tylko w rękach amatorów, ale także profesjonalistów. To jednak nie jest oczywiście jedyna marka, która zajmuje się tworzeniem tego typu urządzeń, na pewno ma jednak bardzo silną pozycję rynkową i cieszy się sporym zainteresowaniem i zaufaniem klientów. Inną popularną firmą, której drony zdobywają serca klientów jest Husban. Ciekawym wyborem może być także dron Yuneec. Producenci tego typu rozwiązań prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach – warto przed zakupem dokładnie przeczytać specyfikację danego modelu, by stwierdzić, czy oferowane przez niego parametry – np. długość lotu, funkcja automatycznego powrotu przy wyleceniu poza zasięg, czy rozdzielczość kamery, spełniają Twoje oczekiwania.

Oceń