Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dbasz o płaski brzuch i perfekcyjny makijaż, ale czy pamiętasz o TYM?

Dbasz o płaski brzuch i perfekcyjny makijaż, ale czy pamiętasz o TYM?

O naszych zębach przypominamy sobie najczęściej w chwili, gdy zaczynają nas boleć. Niestety na co dzień nie poświęcamy im szczególnie dużo uwagi i ograniczamy się do podstawowej higieny jamy ustnej. A jak się okazuje stan naszych zębów ma niebagatelne znaczenie dla naszego ogólnego zdrowia i samopoczucia. Często też piekny, szeroki uśmiech decyzuje o naszym powodzeniu w życiu zawodowym i towarzyskim. Jeśli naprawdę chcesz zadbać o swój piękny i przede wszystkim zdrowy uśmiech, wybierz się z wizytą do… ortodonty! Tak, tak. Poza stomatologiem, to właśnie ortodonta najlepiej dba o to, jak sie uśmiechamy.

Zdrowy uśmiech to podstawa

Czy się to komuś podoba, czy nie, żyjemy w erze kultu ciała, dążenia do fizycznej doskonałości i po prostu jak najlepszego samopoczucia w związku z tym, jak wyglądamy. Piękny, zdrowy, szeroki uśmiech ma zatem w takich okolicznościach naprawdę kluczowe znaczenie. Jak o niego zadbać? Codzienne mycie zębów i regularne wizyty u stomatologa to podstawa. Wybielanie zębów? Czemu nie? Jednak aby w pełni stać się posiadaczem promiennego, perfekcyjnego wręcz uśmiechu, warto postawić na ortodontę. Jak się bowiem okazuje, wiele osób posiada mniej lub bardziej zaawansowane wady zgryzu nawet o tym nie wiedząc. A piękne zęby to także zęby równe, dobrze osadzone i zapewniające twarzy właściwy profil i estetykę.

Sprawdź koniecznie, czy Tobie także potrzebne jest leczenie ortodontyczne

Czasem niewielka korekta równie niewielkiej wady zgryzu może naprawdę wiele zmienić. Prawidłowo przeprowadzone leczenie ortodontyczne pozwala bowiem między innymi na:

  • Zmniejszenie ryzyka występowania próchnicy, chorób przyzębia, patologicznego starcia zębów, czy też zaburzeń ze strony stawu skroniowo – żuchwowego,
  • Poprawę estetyki twarzy,
  • Kontrolę prawidłowego napięcia mięśni,
  • Utrzymanie prawidłowej funkcji narządu żucia,
  • Eliminację złych nawyków,
  • A nawet opóźnienie efektów starzenia!

Warto więc wybrać się do ortodonty. Pierwsza wizyta polega najczęściej na szczegółowym przeglądzie stanu uzębienia. Wtedy to właśnie ortodonta zadecyduje, jaki ewentualnie rodzaj leczenia należy zastosować w konkretnym przypadku.

Oceń