Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Cechy nowoczesnego wystroju mieszkania
Obraz

Cechy nowoczesnego wystroju mieszkania

W nowoczesnym wnętrzu rządzi prostota i minimalizm, co nie znaczy, że jest ono nudne i smutne. Ciekawe formy, dużo przestrzeni, światła i designerski pazur, oto podstawowe cechy nowoczesnego wystroju mieszkania. Jak je połączyć, żeby stworzyć niepowtarzalne, ale funkcjonalne wnętrze?

Dla kogo nowoczesny styl we wnętrzach?

Styl nowoczesny kształtuje się od kilku dekad i jest odpowiedzią na eklektyczne wnętrza pełne zdobień i przepychu. Nowoczesne mieszkanie ma dawać wytchnienie od nadmiaru mebli, przedmiotów i ornamentów, cieszyć oko prostymi formami i być funkcjonalne. Docenimy to zwłaszcza po całym dniu ciężkiej pracy. W nowoczesnym wnętrzu dobrze będą się czuli również ludzie, którzy cenią minimalizm, ale są na bieżąco z nowymi trendami, są odważni i lubią eksperymentować. Magazyny o wnętrzach, blogi o designie, a nawet dobry sklep meblowy online to miejsca, gdzie można szukać nowych pomysłów na ciekawą aranżację.

Organizacja przestrzeni w nowoczesnym wnętrzu

Styl nowoczesny kocha otwartą przestrzeń, oczywiście z wzajemnością. Antresole, otwarte kuchnie, a nawet sypialnie połączone z łazienkami to charakterystyczne elementy nowoczesnej aranżacji. Nie może tu jednak zabraknąć choćby umownego podziału na strefy: wypoczynkową, jadalną, sypialną. Można zaznaczyć je chocby innym kolorem farby na ścianach, nowoczesną tapetą, płytki podłogowe oddzielić drewnianymi panelami. Modne rozwiązanie stanowią także wszelkiego rodzaju przeszklenia zamiast ścianek działowych. Pamiętajmy jednak, aby strefy były ergonomiczne. Sprawdźmy, czy tzw. ciągi komunikacyjne, czyli szlaki, które przemierzamy w naszym domu najczęściej, są możliwie najprostsze i niezastawione meblami.

Światło w nowoczesnym wnętrzu

Jednym z największych błędów, jakie można popełnić, urządzając mieszkanie, zwłaszcza w nowoczesnym stylu, jest źle zaplanowane oświetlenie. Żyrandol czy lampa w jednym, centralnym punkcie pokoju, to już niemal relikt minionych lat. W nowoczesnym wnętrzu nie ma miejsca na takie rozwiązania. Tu liczy się przede wszystkim światło naturalne, więc im większe okna, tym lepiej. Poza tym lampy powinny znajdować się w różnych miejscach i tym samym aranżować przestrzeń, a nawet oddzielać poszczególne strefy. Nad stołem jadalnym zaplanujmy kilka punktów świetlnych zamiast jednego, w części wypoczynkowej zdecydujmy się na miękkie, ciepłe światło sprzyjające wypoczynkowi.

Jakie materiały do nowoczesnego wnętrza?

W nowoczesnym wnętrzu sprawdzają się proste, ale charakterystyczne i dobre jakościowo materiały, takie jak drewno, beton, szkło, grafit i marmur. Projektanci lubią je łączyć, nawet w zaskakujący i kontrastowy sposób, co daje ciekawe efekty. Jednak forma zawsze musi być prosta. Nie oznacza to, że nowoczesne wnętrze nie może być przytulne. W sklepach meblowych online znajdziemy duży wybór modnych sof i narożników, które pomogą stworzyć strefę wypoczynkową sprzyjającą relaksowi. Pamiętajmy, aby materiały, które wybieramy, były dobrej jakości. Skóry, welury i inne szlachetne tkaniny podwyższą komfort użytkowania mebli i sprawią, że będą one trwalsze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.ordesign.pl/

Oceń