Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Akcesoria do wózka i łóżeczka dziecięcego – bez minky się nie obejdzie!
towels-

Akcesoria do wózka i łóżeczka dziecięcego – bez minky się nie obejdzie!

Jeśli w naszym domu ma pojawić się noworodek lub właśnie jesteśmy w trakcie szykowania prezentu dla kogoś, kto spodziewa się dziecka, z pewnością zetkniemy się z materiałem o nazwie minky. Dlaczego? Ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych tkanin, która służy do produkcji dziecięcych akcesoriów.

Co to jest minky?

Minky to bardzo przyjemny w dotyku materiał, który trochę przypomina polar. Jednak jego bardzo charakterystyczną cechą są niewielkie i niezwykle przyjemne w zetknięciu ze skórą wypustki, które sprawiają, że to jeden z najbardziej rozpoznawalnych materiałów. Co ciekawe, minky dobrze radzi sobie z wilgocią i jest łatwa w czyszczeniu, dlatego tak bardzo uwielbiają ją producenci rzeczy, które potem trafiają do dziecięcych wózków i łóżeczek. 

Akcesoria dziecięce z użyciem minky

Na rynku jest mnóstwo produktów, które zostały stworzone przy użyciu minky. Na uwagę z pewnością zasługuje kilka gadżetów dziecięcych, bo są niezwykle praktyczne a przy tym piękne. 

  1. Komplet kołderka + poduszka – podstawowa rzecz, której szukają rodzice, kiedy planują zakup pościeli dla swojego dziecka. Istnieją dwa rodzaje tych akcesoriów – można je włożyć do wózka lub do łóżeczka. Zazwyczaj kołderka i poduszka minky do wózka jest odrobinę mniejsza, żeby zmieścić się do tzw. gondoli, czyli pierwszego dziecięcego wózka. Jest on bardziej zabudowany i większy rozmiar pościeli sprawi, że ciężko ją tam ułożyć. Pościel minky do łóżeczka może być już większa. Warto jednak zwrócić uwagę na to, żeby poduszka dla noworodka była dość płaska lub zacząć jej używać dopiero po kilku miesiącach po urodzeniu. 
  2. Motylek do wózka – gadżet, który z roku na rok zyskuje na znaczeniu. To produkt, który przypomina misia w kształcie motylka. Zaprojektowany jest tak, by skrzydełka motylka otaczały główkę dziecka i stanowiły dla niej podparcie, aż do uszu. Natomiast jego „brzuszek” to miejsca, gdzie dziecięca główka leży. Jaki ma to cel? Jeśli ułożymy malucha na takim motylu, zdecydowanie zredukujemy wstrząsy w wózku, a dzięki temu główka nie będzie odchylać się na boki. To dla niemowlaka spokojniejszy i wygodniejszy sen. W dodatku jego skóra styka się wówczas z minky – to bardzo przyjemne doświadczenie. 
  3. Zabawki dla niemowlaka – minky jest bardzo miłe w dotyku a wypustki na niej są ciekawą dla dziecięcych rączek strukturą. Dlatego warto z tego materiału wykonywać również zabawki. Można pójść w stronę kontrastowych kolorów, ponieważ takie są przez oczy noworodka i niemowlęcia najlepiej dostrzegalne. 
Oceń