Strona główna » Art. zewnętrzny » Sylwester z dzieciakami też może być fantastyczny!
Sprawdź jak fantastycznie spędzić sylwestra z dziećmi!

Sylwester z dzieciakami też może być fantastyczny!

Po pandemii koronawirusa, która większości z nas pokrzyżowała sylwestrowe plany, trochę nauczyliśmy się świetnie bawić w domowym zaciszu. Spędzanie tego dnia w gronie najbliższej rodziny, a nie na balu, też może być wyjątkowe, prawda? Nasze dzieci na pewno były zadowolone z sylwestrowych harców, a przecież szczęśliwe dzieci to szczęśliwi rodzice! Jeśli w tym roku również planujesz spędzić sylwestrową noc w domu, sprawdź nasze pomysły, jak zrobić to dobrze i zapewnić rozrywkę sobie i – przede wszystkim – swoim pociechom.

Śpiewać każdy może

Nic tak nie zbliża ludzi, jak wspólne śpiewanie! Zwłaszcza w sylwestra, kiedy możemy zachowywać się nieco głośniej niż zwykle. Zabawa podczas śpiewania ulubionych piosenek sprawia frajdę nie tylko dzieciom, ale i rodzicom.

Możemy zakupić dedykowany zestaw do karaoke, podłączany do komputera lub telewizora, jednak da się zrobić to szybciej, prościej i taniej – wystarczy jedynie dostęp do internetu, gdzie znajdziemy rozmaite piosenki w wersji do śpiewania. Przyda się także coś do picia, aby od czasu do czasu zwilżyć nieco gardło.

Planszówki

Gdy zmęczy nas tańczenie i śpiewanie, możemy zagrać w coś ciekawego. Na rynku istnieje całe mnóstwo rodzinnych planszówek albo gier ruchowych, które możemy wykorzystać podczas sylwestrowej zabawy.

W takim momencie sprawdzą się nawet tradycyjne „Państwa-Miasta” albo kalambury, które dostarczą wszystkim niemałej rozrywki. Idealny na tą okazję będzie też popularny Twister. Z pewnością zapewni nam ogromną dawkę śmiechu i radości.

Bal przebierańców

Dzieciaki uwielbiają się przebierać, zwłaszcza za swoje ulubione bajkowe postacie. Zabawa sylwestrowa w baśniowym albo kreskówkowym klimacie zapewni naszym pociechom niezapomniane wrażenie, a sam kostium może stanowić również formę ciekawego prezentu dla malucha.

Przebranie możemy stworzyć sami, lecz w internecie znajdziemy bardzo dużo rozmaitych ofert, zarówno jeśli chodzi o stroje dla dziewczynek, jak i stroje dla chłopców. Księżniczki, superbohaterowie, ninja, samurajowie i wiele innych – wybór należy do Ciebie!

Zimne ognie

Czy pamiętacie te małe, iskrzące się patyczki? Są one dowodem na to, że wcale nie potrzeba głośnych i niebezpiecznych petard i fajerwerków, by zapewnić dzieciom sporo wrażeń. Zimne ognie bez problemu sprawdzą się jako atrakcja na domowej zabawie sylwestrowej. Są zdecydowanie bezpieczniejsze niż petardy, a ponadto mają w sobie pewnego rodzaju magię, którą z pewnością pokochają Wasze pociechy.

Dobrze jest być „fajnym” rodzicem

Na balu lub hucznej imprezie sylwestrowej na pewno zobaczymy się wkrótce jednak, jeśli w tym roku zostajemy w domu – wykorzystajmy ten czas jak najlepiej! Spróbujmy zapewnić wspaniały wieczór naszym dzieciom, tak byśmy i my – rodzice – również mogli się świetnie bawić.

Zatem szykujmy planszówki, karaoke, zimne ognie i przebrania dla dzieci. Zróbmy playlistę naszych ulubionych piosenek, przygotujmy smaczne przekąski i wejdźmy w nowy rok jako szczęśliwa i kochająca się rodzina!

Oceń