Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » Czarny Kos – przyjazne miejsce dla rodzin w urokliwej okolicy

Czarny Kos – przyjazne miejsce dla rodzin w urokliwej okolicy

Uroki Pojezierza Kaszubskiego od wielu lat są wizytówką naszego regionu. Doceniają je zarówno mieszkańcy Trójmiasta, jak i turyści z innych części Polski. Poszukując optymalnego miejsca do rodzinnego wypoczynku, z pewnością warto zwrócić uwagę na niewielkie Borkowo, gdzie znajduje się ośrodek Czarny Kos, położony nad jeziorem Głębokim. W otoczeniu malowniczej przyrody można tutaj się zrelaksować w komfortowych warunkach i cieszyć się aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Dla mieszkańców Trójmiasta wizyta w Borkowie oznacza jedynie kilkadziesiąt minut jazdy samochodem. Dogodne położenie Czarnego Kosa to tylko jedna z wielu zalet tego ośrodka. Przede wszystkim goście mają do dyspozycji komfortowe pokoje i apartamenty, urządzone według najlepszych standardów. Można również korzystać z kortu tenisowego, sauny, salki fitness czy pograć w bilard. Dzieci z pewnością będą zachwycone placem zabaw w ogrodzie, który zorganizowano na ogrodzonym terenie, w przyjaznym otoczeniu przyrody. Do dyspozycji najmłodszych czeka też pokój zabaw. Dorośli mogą bezstresowo wypoczywać, nadzorując zabawę swoich pociech.

Wypoczywając w Czarnym Kosie, warto poznać malowniczą okolicę i wybrać się na rodzinną wycieczkę rowerową po pobliskich wzgórzach. Można również popływać po jeziorze i rzece kajakami. Aktywne spędzanie wolnego czasu w otoczeniu kaszubskich lasów i jezior pozostanie miłym wspomnieniem na bardzo długo.

Aby w Czarnym Kosie czuli się komfortowo najmłodsi goście i ich rodzice, zadbano o wiele udogodnień. Mamy z dziećmi mogą korzystać z wygodnego pokoju z przewijakiem, a dla młodszych dzieci zainstalowano specjalne podium w toaletach. Na życzenie są udostępniane wanienki do kąpania. Rodzice mogą również wypożyczyć kojec lub leżaczek dla dziecka. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, na życzenie rodziców mogą zostać zainstalowane zabezpieczenia gniazdek elektrycznych.

Rodzinny wyjazd to znakomita okazja do wspólnych gier i zabaw. W Czarnym Kosie zadbano, aby każdy gość podczas pobytu mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Działa tu Klub Czytających Rodzin, organizowane są też gry rodzinne zagadkowo – terenowe. Informacje o planowanych wydarzeniach zawsze pojawiają się na facebooku.

Miłośnicy książek mogą je wypożyczyć z biblioteczki. Jeśli ktoś woli gry i układanki, może skorzystać z tych form zabawy. Najmłodsze dzieci przyjemnie spędzą czas, bawiąc się w dziupli z zabawkami albo jeżdżąc na rowerze lub korzystając z chodzika. Fani gier zespołowych mogą pograć w koszykówkę. Można również wypożyczyć rowery i kijki do Nordic Walking lub zagrać w tenisa.

W hotelowej restauracji Karmnik można znaleźć dania dla osób w każdym wieku, a także dla wegan i wegetarian. Naturalną Kuchnię w Czarnym Kosie przepełniają idee odkrywania smaków i uroków tradycyjnych receptur. Szef Kuchni dużą sympatią darzy regionalne produkty i tajemniczość aromatów ziół. Można tu też skosztować ciast i słodyczy własnego wyrobu. Koktajle i soki na pewno przypadną do gustu każdemu dziecku. Specjalnie z myślą o wygodzie dzieci przygotowano krzesełka oraz kolorowe i bezpieczne sztućce. Istnieje również możliwość pogrzania słoiczków czy butelek.

Podsumowując, Czarny Kos jest ośrodkiem, w którym można liczyć na komfortowe warunki, kontakt z naturą i aktywny spędzanie wolnego czasu. Rodzinny wyjazd do Borkowa to znakomita propozycja dla rodzin, które pragną wypocząć niedaleko domu, a zarazem z dala od miejskiego zgiełku. Warto również rozważyć organizację imprez okolicznościowych w Czarnym Kosie.

Czarny Kos

ul. Letniskowa 10, 83–330 Borkowo

tel. 58 681 81 06

kom. 693 044 005, 601 057 574

fot. Czarny Kos
fot. Czarny Kos
fot. Czarny Kos
fot. Czarny Kos

e-mail: info@czarnykos.pl

fot. Czarny Kos
fot. Czarny Kos
Oceń