Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » Czym jest Medical Spa?
Spa w hotelu

Czym jest Medical Spa?

Medical SPA to coraz popularniejsza oferta w wielu hotelach i obiektach uzdrowiskowych. W zależności od wybranego miejsca można liczyć na wysokie zróżnicowanie zabiegów. Najczęściej jednak dostępne są liczne zabiegi lecznicze, które są wykonywane przez doświadczonych specjalistów. Odwiedzając medical SPA można oddać się w ręce ekspertów, którzy zastosują najlepsze metody terapeutyczne, aby uzyskać zauważalne efekty.

Czym się różni medical SPA od klasycznego?

Mimo pozornie podobnej nazwy nie należy mylić obu tych terminów. Klasyczne SPA to przede wszystkim miejsce, gdzie goście mogą się zrelaksować i zadbać o urodę. Mają możliwość skorzystania z szerokiej oferty zabiegów kosmetycznych, masaży i aktywności fizycznych. Tradycyjne SPA powstało z myślą o osobach zdrowych, które szukają dla siebie dodatkowego odprężenia i relaksu w codziennym funkcjonowaniu.

Medical SPA zdecydowanie bardziej przypomina natomiast sanatorium. Poza zabiegami kosmetycznymi i relaksacyjnymi dostępne są także lecznicze. Mogą obejmować rehabilitację, medycynę estetyczną, a nawet chirurgię plastyczną. Obiekty wyposażone w medical SPA najczęściej powstają w miejscowościach uzdrowiskowych, gdzie wszystko sprzyja prowadzeniu leczenia w najlepszych do tego warunkach.

Dla kogo jest Medical SPA?

SPA o charakterze medycznym to obiekt skierowany do osób w różnym wieku. Najczęściej jest jednak wybierany przez osoby w średnim wieku i starsze. Zmaganie się z problemami zdrowotnymi sprzyja wizycie w miejscu, gdzie będzie można o siebie zadbać i poprawić swoje samopoczucie.

Nie zmienia to jednak faktu, że do medical SPA mogą wybrać się także osoby, które szukają odprężenia, relaksu i chcą poprawić swoją urodę. Malinowy Zdrój to przykład obiektu, który mieści się w Solcu-Zdrój i swoją ofertę kieruje do szerokiego grona odbiorców. Wiele pakietów pobytowych i możliwość skorzystania z mnóstwa pobliskich atrakcji sprawiają, że jest to bardzo ciekawa propozycja wypoczynku. Każdy odwiedzający może skorzystać tutaj również z leczniczych właściwości wód siarczkowych i wpłynąć na poprawę swojego samopoczucia.

Jak wybierać najlepsze medical SPA?

Wybór odpowiedniego obiektu wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Ważne jest zwrócenie uwagi na zakres świadczonych zabiegów, położenie, dostępną dietę, a także ewentualne atrakcje. Dopiero połączenie tych wszystkich czynników sprawia, że pobyt w konkretnym miejscu będzie należał do przyjemnych i przebiegnie bardzo komfortowo dla odwiedzających. Dzięki temu pozostanie na dłużej w pamięci, a samo zdrowie faktycznie ulegnie poprawie.

5/5 – (1 głosów)