Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Jaki krem z filtrem wybrać?
fleur-kaan-pqrbxukpk-unsplash

Jaki krem z filtrem wybrać?

Krem z filtrem to sposób na ochronę przed starzeniem się skóry i innymi szkodliwymi skutkami ekspozycji na słońce. Jeśli chcesz mieć kontrolę nad ilością przenikającego promieniowania słonecznego oraz pielęgnacyjną wartość wybranego kremu, dowiedz się, na co zwracać uwagę.

Gdzie kupować kremy z filtrem?

Kremy z filtrem są powszechnie dostępne, dlatego nic nie powinno Cię powstrzymywać przed ich kupowaniem. Znajdziesz je w aptekach, drogeriach i innych sklepach. Jeśli chcesz zrobić to przez Internet, zajrzyj do sklepu Manada, który ma szeroki wybór różnych kosmetyków z zakresu ochrony przeciwsłonecznej. W jego asortymencie znajdziesz różne formuły: kremy, emulsje, spraye, olejki itd.

Czy krem z filtrem 100 to najlepszy wybór?

Kiedy kupujesz krem z filtrem, spotykasz się z liczbowymi oznaczeniami SPF. Czy wiesz, co to oznacza? SPF to współczynnik ochrony przeciwsłonecznej – jeden z najważniejszych parametrów, które trzeba wziąć pod uwagę. Wskazuje, jak bardzo skóra będzie chroniona przed uszkodzeniami powstającymi w wyniku promieniowania UVA i UVB. 

Przyjmuje się, że im wyższy, tym lepszy, jednak najlepszy SPF wcale nie musi być najwyższy. Krem z filtrem 100, niekiedy dostępny w dermokosmetykach, może bardziej narażać na zawartość szkodliwych chemikaliów, a jednocześnie wcale nie przewyższać ochrony filtra 50. Najlepsze kremy z filtrem oscylują więc w przedziale 30-50 SPF. To optymalna ochrona przeznaczona do stosowania codziennego – nie tylko podczas upalnych słonecznych dni. 

andrei-lasc-khemslbuni-unsplash

Czy stosujesz krem z filtrem do twarzy?

Krem do opalania jest kupowany dość często i chętnie, jednak nie każdy pamięta o ochronie twarzy. Ta skóra jest delikatna i najbardziej narażona na działanie promieni słonecznych – przez cały rok. Stwórz w sobie nowy nawyk, aby przeciwdziałać starzeniu skóry. Kup najlepszy krem z filtrem UV do twarzy SPF 50 i stosuj go codziennie. Promieniowanie dociera do nas nawet wtedy, kiedy wydaje się, że “nie ma” słońca. 

Przy wyborze kieruj się potrzebami swojej cery, podobnie jak podczas wybierania innych kosmetyków. Do celowego przebywania na plaży wybierz kosmetyk do opalania, który możesz zastosować na całe ciało. W sklepie Manada znajdziesz m.in. mineralny spray ochronny do twarzy i ciała SPF 50+, emulsję ochronną SPF 30 lub naturalną emulsję SPF 50 od znanej marki Lirene.

Co jeszcze powinien mieć Twój krem do opalania?

Krem przeciwsłoneczny, który zamierzasz używać nad jeziorem lub morzem, z pewnością powinien być wodoodporny. Choć żaden z nich nie będzie w 100% odporny na skutki pływania lub wydzielania potem, takie właściwości będą opóźniać konieczność nakładania kolejnej porcji kosmetyku. Po intensywnych zabawach w wodzie lub treningu biegowym warto ponowić aplikację. Jeśli jednak leżakujesz w słońcu i nie zamierzasz się kąpać, dobry sprey do opalania może okazać się wystarczający.

Mgiełki i spraye są lekkie i przyjemne w użytkowaniu. Przy okazji zadbaj np. o nawilżanie, wybierając filtry przeciwsłoneczne zawarte choćby w mgiełce Vichy Ideal Soleil z kwasem hialuronowym. 

Kremy przeciwsłoneczne mogą więc nie tylko chronić przed uszkodzeniami wynikającymi z promieniowania słonecznego, ale też nawilżać i regenerować. Znajdziesz warianty idealne dla skóry wrażliwej oraz małych dzieci. Filtr do opalania to nie wszystko – warto wykorzystać moment aplikacji kosmetyku, aby przy okazji dać skórze to, czego potrzebuje. 

Oceń