Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Męska depilacja. Sprawdź, czy laserowe usuwanie włosów jest dla Ciebie!
męska depilacja brody

Męska depilacja. Sprawdź, czy laserowe usuwanie włosów jest dla Ciebie!

Kobiety często skarżą się na konieczność regularnego usuwania zbędnego owłosienia, jednak również mężczyźni nie akceptują nadmiernej ilości włosów na swoim ciele. Męska depilacja przestała być już tematem wstydliwym i coraz więcej przedstawicieli płci męskiej decyduje się na usuwanie włosów z różnych części swojego ciała. Mężczyźni, którym zależy na trwałych efektach depilacji, powinni zainteresować się laserowym usuwaniem włosów. Sprawdź dlaczego!

Nadmierne owłosienie u mężczyzn – skąd się bierze?

Tak jak w przypadku kobiet, powody nadmiernego owłosienia u mężczyzn są różne. Często jest to kwestia genetyki, ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że grube i gęste włosy na klatce piersiowej, brzuchu i przedramionach mogą być objawem nadmiernej ilości testosteronu w organizmie. Poziom tego hormonu podwyższa się przez stosowanie niektórych preparatów dla sportowców i kulturystów. Istnieje także możliwość wystąpienia tzw. syndromu wilkołaka lub choroby ośrodkowego układu nerwowego. Niektórym mężczyznom nie przeszkadza jasne i delikatne owłosienie, trzeba jednak przyznać, że ciemne włosy mogą być przyczyną irytacji. Nie dość, że nie wyglądają estetycznie, to ich obecność wiąże się z nadmierną potliwością, która jest krępująca w wielu sytuacjach. 

Jak pozbyć się niechcianych włosów na ciele?

depilacja laserowa klatki piersiowej u mężczyzny

Istnieją różne sposoby na usunięcie zbędnego owłosienia, jednak zdecydowana większość z nich daje krótkotrwałe efekty. Często stosowana maszynka do golenia jest dość wygodnym rozwiązaniem, jednak po jej użyciu włosy bardzo szybko odrastają, a skóra zazwyczaj jest podrażniona. Jeszcze bardziej drażniąco działa wosk, który w dodatku jest bolesną metodą depilacji, choć włosy po jego zastosowaniu odrastają wolniej, ponieważ są usuwane razem z cebulkami. Można też użyć kremu do depilacji, ale wiąże się to z ryzykiem alergii, ponadto po jego aplikacji nie wszystkie włosy zostają usunięte. Jeśli Twoim problemem są szybko odrastające włosy na klacie, postaw na skuteczną i trwałą metodę depilacji, jaką jest laser!

Korzyści płynące z laserowego usuwania zbędnego męskiego owłosienia

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na zabieg przy użyciu lasera? Nie ulega wątpliwości, że na dzień dzisiejszy jest to najnowocześniejsza i najskuteczniejsza metoda depilacji, jako jedyna dająca trwały efekt. Dzięki laserowi zapomnisz o potrzebie regularnej depilacji, a także o podrażnieniach, które pojawiają się po usunięciu włosków. Wystarczy tylko kilka wizyt w gabinecie w odpowiednich odstępach czasu, by przekonać się o tym, że problem nadmiernego owłosienia nie musi towarzyszyć Ci przez całe życie. Laserowe usuwanie włosów to odpowiedź na Twoje potrzeby!

profesjonalny depilator laserowy

Depilacja męskiego bikini

Jeszcze do niedawna kwestia usuwania zbędnego owłosienia z okolic intymnych wzbudzała kontrowersje. Obecnie rośnie ilość mężczyzn, którzy decydują się na depilację męskiego bikini i to w sposób trwały. Usuwanie owłosienia ze stref intymnych pozwala utrzymać higienę i czuć się bardziej komfortowo na plaży i w sytuacjach intymnych. Gładka skóra w tych miejscach ułatwia skuteczniejsze usunięcie bakterii i potu, co zapobiega infekcjom. Trzeba też dodać, że męska depilacja bikini jest zalecana u sportowców. Interesuje Cię także męska depilacja odbytu? Przekonaj się, że nie ma się czego bać!

5/5 – (1 głosów)