Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Buty modne czy ciepłe? A może 2w1?

Buty modne czy ciepłe? A może 2w1?

WOOL WORLD – Ciepłe buty na zimę

Zima to czas, w którym nasze dzieci są szczególnie narażone na przeziębienia i przemrożenia. Aby tego uniknąć, trzeba pamiętać o odpowiednim obuwiu, które odizoluje stopy od zimnego podłoża, a jednocześnie nie doprowadzi do przegrzania wewnątrz.

Na ten okres szczególnie polecane są buty z owczej skóry, skutecznie chroniącej przed zimnem dzięki puszystości, sprężystości i ciepłochłonności. W wełnie utrzymuje się powietrze, które dodatkowo izoluje zimno, ale pozwala skórze dziecka oddychać. Jej włosy mają właściwości bakteriobójcze, a dzieje się tak, gdyż kożuch wchłania do 30 proc. wilgoci, naturalnie przepuszcza powietrze i utrzymuje ciepło. Każdy włos powleka lanolina, która niszczy bakterie i roztocza.

obuwieAspektami, które z kolei przypadną do gustu dzieciom, są z pewnością miłe odczucie podczas kontaktu stopy z miękkim i puchatym materiałem oraz lekkość i giętkość obuwia – nic nie utrudnia ruchów maluszka, bo cholewka jest jednowarstwowa i bez elementów usztywniających ani podszewek.

Dobrym wyborem na zimę są buty marki Bartek z ocieplaczem zawierającym 100 proc. naturalnej wełny oraz wykonane ze skór najlepszego gatunku. Dla dodatkowej ochrony przed zimnem podłoża zastosowano wymienne wkładki, także ze skóry owczej. Użebrowanie bieżnika zapewnia minimalny poślizg na śliskich powierzchniach, a usztywnione pięty i sprężyste podnoski zapewniają komfort ruchów. Buty są przyjazne dla środowiska – są biodegradowalne.

 

Buty Bartek Buty Bartek Buty Bartek Buty Bartek

Buty Bartek

 

Buty Bartek

Oceń