Together Magazyn » Zdrowie » Clinica Medica – najlepsza opieka od dnia narodzin

Clinica Medica – najlepsza opieka od dnia narodzin

Narodziny dziecka są jedną z najpiękniejszych chwil dla obojga rodziców. Nie bez powodu mówi się o cudzie narodzin. Jednak poród to również stan podwyższonego ryzyka dla zdrowia i życia kobiety. Dlatego bardzo ważne jest, by przebiegał w optymalnych warunkach.

Poród, choć jest procesem fizjologicznym, powinien przebiegać pod ścisłym nadzorem lekarskim. To bardzo ważne przeżycie zarówno dla matki, jak i dziecka. Zapewnienie odpowiedniej opieki pomaga zarówno zminimalizować noworodkowi trudy przyjścia na świat, jak i stworzyć bezpieczne, komfortowe warunki dla matki – w wymiarze fizycznym i psychologicznym. Niestety, w polskim systemie opieki zdrowotnej, finansowanym ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, przestrzeganie odpowiednich standardów w zakresie położnictwa nie jest ogólnie przestrzeganą normą. Na szczęście, istnieją kliniki, których priorytetem jest zapewnienie najlepszej opieki matce i dziecku. Należy do nich Clinica Medica z Gdyni.

Nowo otwarty oddział położniczo-neonatologiczny spełnia obecnie kryteria I stopnia referencyjności, dysponując sprzętem odpowiednim dla II stopnia. Oznacza to zapewnienie wysokiego stopnia bezpieczeństwa. Taką samą gwarancję stanowi wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie ginekologii, położnictwa, neonatologii i anestezjologii. Średni personel medyczny – położne i pielęgniarki – również legitymuje się wysokimi kompetencjami, które pozwalają na zapewnienie pełnego wsparcia przed porodem, w jego trakcie i po porodzie.

Na szczególną uwagę w przypadku oddziału ginekologiczno-neonatologicznego zasługuje poziom zabezpieczenia medycznego. Wyposażenie oddziału w wysokiej klasy sprzęt odpowiada najwyższym standardom bezpieczeństwa. Na oddziale używane są: inkubatory stacjonarne, inkubator transportowy, dwie stacje do resuscytacji noworodków, SIPAP, Infant-Flow, lampy do fototerapii, aparat do mikroanalizy, pompy infuzyjne, kardiomonitory, pulsoksymetry. Stanowiska do pielęgnacji noworodków wyposażono w ogrzewacze. Sala operacyjna umożliwia bezpieczne przeprowadzanie cięć cesarskich. Sala intensywnego nadzoru noworodków jest zaopatrzone w zasilanie awaryjne. W trosce o komfort pacjentek wszystkie sale posiadają łazienki.

Oddział ginekologiczno-neonatologiczny Clinica Medica z Gdyni jest najlepszym przykładem, że rodzenie w komfortowych warunkach może być obecnie rzeczywistością, a nie wyłącznie postulatem. Oprócz tego pacjentki mogą liczyć na pełną opiekę przed- i poporodową.

Oceń