Together Magazyn » Aktualności » Zielony Spichlerz

Zielony Spichlerz

Gdańsk-Strzyża – dzielnica Gdańska, często mylona z Wrzeszczem, a mająca przecież własną lokalną historię, ciekawe miejsca i interesujących mieszkańców. To właśnie tutaj od ponad roku działa Zielonyspichlerz.pl. Dla tych, którzy go nie znają, to po prostu sklep ze zdrową żywnością. Ale Zielonyspichlerz.pl to nie jest tylko sklep. To Miejsce, które powstało z wieloletnich doświadczeń eko/wege/slow.

Strzyża nie jest miejscem handlowym, takim gdzie mnóstwo ludzi pędzi i w tym pędzie robi zakupy.

Dlaczego zatem Zielonyspichlerz.pl postanowił tutaj właśnie zaistnieć?

4820

Kiedy mieszkałam jeszcze w Poznaniu – mówi pani Katarzyna, współwłaścicielka – i pracowałam w korporacji, dojeżdżałam do pracy ponad godzinę. Dojeżdżałam to za dużo powiedziane, bo głównie stałam w korkach. Zawsze się wtedy zastanawiałam nad tym, jak bardzo zanieczyszczam środowisko tym „staniem”, a jeszcze bardziej – ile dobrych rzeczy w tym czasie mogłabym zrobić dla siebie i innych. Dziś do pracy idę na pieszo przez las i zajmuje mi to 15 minut. Właśnie dlatego wybór tego miejsca był oczywisty. To naturalna konsekwencja poznańskich przemyśleń – śmieje się pani Katarzyna.

Stacjonarny Zielonyspichlerz.pl, bo jest jeszcze internetowy, to 120 metrów kwadratowych powierzchni. To podjazd dla wszelkich wózków – od tych dziecięcych, przez inwalidzkie, po wózki rowerowe. To kącik – prawie 20 metrów – stworzony specjalnie dla dzieci. Z zabawkami, książkami i całą ścianą, pokrytą specjalną farbą do kredy, na której powstają cudowne rysunki, wpisy, a czasem rebusy do rozwiązania dla nas. To ponad tysiąc pozycji, ze szczególnym uwzględnieniem produktów bezglutenowych – osiem regałów, słodyczy bez cukru – cztery regały, kosmetyków czy chemii gospodarczej nietestowanej na zwierzętach. Herbaty, kawy, mąki, superfoodsy, szeroki asortyment produktów dla dzieci, kiszone soki czy przetwory owocowe i warzywne. Lista ta jest znacznie dłuższa. Ale Zielonyspichlerz.pl to przede wszystkim wiedza, którą się dzielimy oraz uzupełniamy ją regularnie na konferencjach warsztatach i szkoleniach.

4824

Zmiana nawyków żywieniowych to długotrwały proces. I bardzo trudny. Wiele naszych Klientek i coraz częściej Klientów jest na diecie. Jednej z wielu i z różnym skutkiem.

Jestem dietetyczką i uważam, że dieta powinna być efektem zmiany przyzwyczajeń, nawyków właśnie – mówi Pani Katarzyna. Dlatego – poza wiedzą o naszych produktach – podpowiadamy naszym Klientom, co dobrze jest zrobić i dlaczego. A co najważniejsze: jak to zrobić – mówi właścicielka. Od wielu lat jesteśmy wegetariankami, dlatego namawiamy do zwiększenia udziału warzyw w diecie, a zmniejszenia ilości mięsa. Początki bywają trudne, ale kilka podpowiedzi i wskazówek z naszej strony zawsze ułatwia takie zmiany.

I dopowiada – Mamy najlepszych Klientów na świecie! Oni również współtworzą to miejsce. Bezcenne są rozmowy z Panią Jolą czy Haliną. Rozmowy o przygarniętych ze schronisk zwierzakach czy wymiana doświadczeń z wolontariatu w tychże. No i pozdrawiam obie Panie Małgorzaty! Obiecujemy tę dobrą kawę wkrótce, wraz z opowieścią o tym, jak w tym roku wyglądało przenoszenie płazów z jednej strony ulicy na drugą. Bo tym też nasza ekipa się zajmuje. Zielonyspichlerz.pl to nie tylko biznes. To filozofia życiowa.

Zielonyspichlerz.pl

ul. Bernarda Chrzanowskiego 38A

80–278 Gdańsk

tel. 727 265 483

58 73 22 970

GG: 50194

e-mail: sklep@zielonyspichlerz.pl

www.zielonyspichlerz.pl

Facebook: Zielonyspichlerz.pl

Czynne:

Poniedziałek – piątek: 9.00–19.00

Sobota: 9.00–15.00

Oceń