Together Magazyn » Aktualności » CodeWeek in Starter

CodeWeek in Starter

Kilkanaście bezpłatnych szkoleń, warsztatów, ścieżek tematycznych i spotkań z przedstawicielami branży informatycznej i nowych technologii czeka na uczestników CodeWeek in STARTER – szeregu październikowych wydarzeń odbywających się Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER w ramach europejskiej inicjatywy promującej naukę kodowania. To szansa dla osób poszukujących sposobu na zdobycie nowych kompetencji zawodowych i przebranżowienie się.

Od 16 września za pośrednictwem strony codeweek.inkubatorstarter.pl rozpoczynają się pierwsze zapisy do CodeWeek in STARTER – cyklu wydarzeń skierowanych zarówno do dorosłych, jak i dzieci i młodzieży, mających na celu naukę podstaw programowania.

Tydzień spotkań, które rozpoczną się w sobotę, 10 października, zapoczątkują warsztaty konstruowania i niedzielny Scratch dla dzieci i rodziców. Nie zabraknie ciekawych gości i inspirujących prelekcji, które będą miały miejsce podczas poniedziałkowego śniadania z biznesem na Creative Morning. We wtorek na uczestników wydarzenia czeka konferencja m.in. na temat Internet of Things (IoT) – jednego z najważniejszych trendów ostatnich lat. Przez kolejne dwa dni, w środę i czwartek, odbędą się warsztaty wprowadzające do weekendowego hackathonu z czterema równolegle prowadzonymi ścieżkami tematycznymi. Hack3city, o którym mowa, zakończy też europejskie święto kodowania w STARTERZE. Podczas dwudniowego maratonu miłośnicy nowych technologii połączeni w niewielkie zespoły będą pracować nad zadaniami, budować prototypy i programy o biznesowym zastosowaniu.

Sobota, 10 października
11:00-16:00

Lo Fi Robot
Warsztaty robotyki, konstruowania i kodowania dla młodzieży w wieku 13-15 lat (gimnazjum)

Sobota, 10 października

11:00-14:00

Greenfoot Java
Warsztaty kodowania dla młodzieży w wieku 13-15 lat (gimnazjum)

Niedziela, 11 października
11:00-13:00

Scratch
Mistrzowie Kodowania tylko dla dziewczyn – warsztaty programowania dla dziewczynek (IV – VI klasa szkoły podstawowej)

Niedziela, 11 października
14:00 – 16:00

Scratch
Mistrzowie Kodowania dla rodziców – warsztaty dla rodziców z praktycznego wykorzystania programu Scratch do wspólnej nauki z dziećmi.

Poniedziałek, 12 października
9:00-12:00

Creative Morning
Creative Morning to inspirujące, cykliczne śniadanie biznesowe z ciekawymi prelekcjami, tym razem o tematyce IT.

Wtorek, 13 października
17:00-19:00
Konferencja „Trendy w I(o)T”

Głównym tematem konferencji będzie Internet of Things, jeden z najpopularniejszych trendów w historii informatyki. Odnosi się do przedmiotów, które są wyposażone w czujniki umożliwiające pozyskiwanie danych i komunikują się ze sobą nawzajem oraz z internetem. Konferencja będzie stanowić wstęp do Hack3city poświęconego w głównej mierze IoT. Wśród gości m.in.: przedstawiciele IBM Poland.

Środa, 14 października
17:00-20:00
Warsztaty przygotowujące do Hack3city

Tego dnia do swoich ścieżek będą wprowadzały firmy: Microsoft (zadaniem będzie stworzenie serwisu internetowego z użyciem „chmury”) oraz Neoteric (uczestnicy warsztatów będą tworzyć rozwiązania oparte o NFC, czyli specjalne naklejki na telefon, które pomagają zautomatyzować działanie urządzenia i zaprojektować go do wykonywania określonych czynności).

Czwartek, 15 października
17:00-20:00
Warsztaty przygotowujące do Hack3city

Czwartek będzie poświęcony ścieżkom Everytap (na warsztatach tworzone będą rozwiązania oparte o iBeacony) oraz Fre3make (tworzenie inteligentnych rozwiązań wykorzystujących urządzenia Banana PRO).

Hack3city

Piątek, 16 października

od godz. 18:00
Hack3city
Oficjalne rozpoczęcie 48-godzinnego maratonu programowania Hack3city

Sobota, 17 października
od godz. 9:00

Hack3city
Praca własna nad projektami, połączona z sesjami mentorskimi

Niedziela, 18 października
do godz. 21:00

Hack3city
Dalsza praca nad projektami, które będą prezentowane o godz. 16.00. Po nich nastąpi ocena teamów oraz wręczenie nagród.

– STARTER ponownie angażuje się w jedno z największych międzynarodowych przedsięwzięć łączących ludzi we wspólnej inicjatywie nauki nowych technologii. CodeWeek to szansa, by spróbować swych sił w zupełnie nowych obszarach, pozyskać cenną wiedzę, poznać ciekawe osoby i znanych ekspertów oraz zdobyć kwalifikacje, o które upomina się rynek pracy. Wystarczy zapisać się na wydarzenie – mówi Marcin Młyński z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Chęć udziału w CodeWeek in STARTER może zgłosić każdy, bez względu na stopień zaawansowania swoich umiejętności programistycznych. Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak z uwagi na spore zainteresowanie, w przypadku Hack3city, wymagana jest kaucja zwrotna w wysokości 50 zł. Szczegóły i zapisy na stronie: www.codeweek.inkubatorstarter.pl.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata. Dołącz do nas!
STARTER został wybudowany przez Miasto Gdańsk.

Więcej informacji: www.inkubatorstarter.pl

Oceń