Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Catering dietetyczny a treningi

Catering dietetyczny a treningi

Bez odpowiedniego żywienia nawet najlepszy trening może okazać się nieefektywny. Z drugiej strony na gotowanie i treningi trzeba znaleźć czas, a tego w dzisiejszych zabieganych czasach wielu osobom brakuje. Catering dietetyczny to świetne rozwiązanie, gdy chcemy pogodzić dietę i uprawianie sportu – zyskujemy więcej czasu na treningi i regenerację, a naszą dietą zajmują się profesjonaliści.

Trenujesz? Warto zdecydować się na catering dietetyczny

Korzystanie z usług cateringu dietetycznego ma wiele zalet, zwłaszcza dla osób, które chcą równocześnie zapewnić sobie sporą dawkę ruchu. Jeśli trenujesz, to musisz dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednią ilość energii, a także właściwe proporcje białka, tłuszczów i węglowodanów. Dzięki diecie pudełkowej dostarczonej przez firmę cateringową dużo łatwiej jest zachować regularność posiłków. Zyskujemy pewność, że zjemy o odpowiedniej porze, co jest szczególnie ważne przy systematycznej aktywności fizycznej. Posiłek przed czy po wysiłku musi być odpowiednio zbilansowany, żeby treningi przyniosły oczekiwane efekty. Rezygnacja z jedzenia po treningu, co z powodu braku czasu, zdarza się wielu osobom, może doprowadzić do osłabienia całego ciała i tzw. “trawienia własnych mięśni”.

Dieta pudełkowa – idealna dla sportowców

Dzięki wprowadzeniu odpowiedniej diety możliwa jest poprawa wyników sportowych oraz osiągnięcie szybszej regeneracji mięśni i utrzymanie wymarzonej sylwetki. Samodzielne liczenie kalorii i składników odżywczych oraz gotowanie jest trudne do wykonania, ponieważ wymaga poświęcenia czasu, którego osobom uprawiającym sport zazwyczaj brakuje. Dlatego warto zamówić na przykład pudełkowe jedzenie SuperMenu, które jest smaczne, urozmaicone, pełnowartościowe i skomponowane z najwyższej jakości składników – wszystko po to, aby Twój codzienny trening był przyjemny i przyniósł pożądane efekty, a regeneracja organizmu przebiegała bez przeszkód.

Dieta dla sportowców jest zbilansowana w taki sposób, aby osoby aktywne fizycznie czerpały z niej jak najwięcej korzyści. Zapewnia zbilansowane posiłki zgodne z zapotrzebowaniem energetycznym danej osoby. Dieta pudełkowa dopasowana jest do intensywności treningów oraz celu, jaki stawia sobie sportowiec – redukcja masy ciała, utrzymanie wagi na stałym poziomie lub budowa masy mięśniowej. W diecie pudełkowej dla sportowców uwzględnia się przede wszystkim większą ilość białka niż w przypadku diety klasycznej. Proteiny są bowiem niezbędne do rozrostu i budowy masy mięśniowej. Ze względu na zwiększone spalanie kalorii, sportowcy potrzebują diety wysokoenergetycznej.

Potrawy w menu osoby trenującej powinny być sycące, ale lekkostrawne, nie obciążające przewodu pokarmowego. Dlatego w ofercie cateringu dietetycznego dla sportowców znajdziemy najczęściej dania o dużej gęstości kalorycznej – oznacza to, że w małej ilości jedzenia dostarczana jest optymalna ilość kalorii.

Catering dietetyczny dla sportowców i dla kogo jeszcze?

Catering dietetyczny to nie tylko idealne rozwiązanie dla zawodowych sportowców, ale również dla amatorów. Korzystają z niego biegacze, piłkarze, pływacy i kulturyści. Ale opcją dla sportowców w ofercie cateringu dietetycznego powinny zainteresować się także osoby, którym zależy na zwiększeniu masy ciała, np. ektomorficy, którzy mają problemy z przybieraniem na wadze. Diety pudełkowe dla sportowców charakteryzują się bowiem tym, że mają zwykle do wyboru warianty o wyższej wartości kalorycznej niż standardowy catering dietetyczny.

Oceń