Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » Bon turystyczny w parku Mandoria
Jak wykorzystać bon turystyczny? - Odpowiadamy.

Bon turystyczny w parku Mandoria

Polski bon turystyczny

Bon turystyczny w Polsce to rozwiązanie, które zostało wprowadzone w dobie pandemii. W ramach programu polski bon turystyczny, rodzice dzieci otrzymali bony o wartości 500 złotych do wykorzystania na cele turystyczne oraz rekreacyjne. Wszystko dlatego, że w pandemii było to właściwie niemożliwe. Obiekty były zamknięte, zakłady pracy również i nikt nie mógł pozwolić sobie na wyjazdy. Na przeciw wyszedł rząd i zakład ubezpieczeń społecznych, dając Polakom bony turystyczne. 

Z polskiego bonu turystycznego mogą korzystać dzieci do 18 roku życia. Ich rodzice, na platformie usług elektronicznych, mają specjalny, indywidualny kod bonu turystycznego. Pozwala on na płatności za pomocą bonu. Jest to dodatkowe, jednorazowe świadczenie, którym można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne dzieci. Z pomocą bonu turystycznego można zapłacić na przykład: 

  • za pobyt dziecka w hotelu
  • za kolonie dziecka
  • za wakacje dziecka w biurze podróży
  • za wycieczkę szkolną
  • za wstęp do wielu obiektów rozrywki
  • za wstęp do parków zoologicznych
  • za wiele atrakcji turystycznych w całej Polsce

Każde dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia, może skorzystać z bonu. W przypadku dziecka starszego, niestety bon nie był przyznawany. Wielu rodzicom bon turystyczny ułatwił możliwość urozmaicenia czasu wolnego dzieciom. Bonem turystycznym można płacić kilkukrotnie – nie trzeba wydawać całej kwoty na raz, a więc można zabrać dziecko w kilka różnych miejsc. 

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny

Aby użyć bonu wystarczy pobrać bon turystyczny i podać w obiekcie kod obsługi płatności, który dostajemy w formie SMS. Ważne więc jest, aby w systemie podać numer telefonu komórkowego, bo bez niego nie będzie możliwe dokończenie płatności. Kiedy aktywujesz bon, możesz nim zapłacić za wiele ciekawych atrakcji. Oprócz opłacenia miejsca noclegowego – przedsiębiorca turystyczny poinformuje Cię, czy honoruje płatność bonem, możesz podczas wyjazdu zapłacić także w innych miejscach. Wykorzystanie bonu jest możliwe w takich miejscach jak park rozrywki Mandoria, większość ZOO w Polsce, a także duże baseny i aquaparki. Jeśli chcesz wiedzieć, czy będziesz mógł wykorzystać bon – wszystkie instytucje znajdziesz na stronie polskiej organizacji turystycznej. Jest to dodatkowe świadczenie – o przyznanie bonu nie trzeba składać wniosku, jak w przypadku na przykład świadczenia wychowawczego. 

Wiele biur podróży honoruje płatności bonem turystycznym. W związku z tym, rodzice mają możliwość zrealizować go płacąc dzieciom za wakacje zorganizowane, imprezy zorganizowane, a także często wycieczki i kolonie szkolne. To duże ułatwienie, ponieważ pandemia odcisnęła piętno na budżetach Polaków, a dzieci i młodzież niestety sporo w tym czasie się nudziły. Po dwóch latach są chętne do turystyki, ale nie wszystkich rodziców i prawnych opiekunów na to stać. Na przeciw wyszła inicjatywa bonu turystycznego. Bon turystyczny zrealizujesz już w naprawdę wielu miejscach, choć początkowo, różne miejsca nie chciały przyjmować płatności w tej formie. 

Jaka jest ważność bonu turystycznego?

Bon turystyczny należy się wszystkim rodzicom dzieci do ukończenia 18 roku życia. Nie musisz składać wniosku – bon na pewno zostanie Ci przyznany. Aby dokonać łatwości za usługi hotelarskiej, czy jakiejkolwiek atrakcji branży turystycznej, wystarczy aktywować bon i zapłacić. Zapłacić bonem możesz nawet w sposób zdalny, na odległość. Początkowo, ważność bonu turystycznego miała upłynąć 30 września 2022 r. Wiele osób nie zdążyło jednak go wykorzystać, więc termin został przesunięty i z bonu skorzystamy aż do końca marca 2023 roku.

Gdzie się wybrać z bonem turystycznym?

Imprezy turystyczne realizowane przez biura podróży mogą być opłacane bonem. To oznacza, że można zapłacić nawet za wycieczki międzynarodowe. Świadczenie w formie bonu turystycznego daje rodzinom naprawdę szereg możliwości spędzenia wolnego czasu. Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na platformie usług elektronicznych pue zus. Tak naprawdę, wystarczy nam adres poczty elektronicznej i wszystkie najważniejsze informacje mamy w zasięgu ręki. 

W formie polskiego bonu turystycznego można wesprzeć przedsiębiorców turystycznych. Oprócz atrakcji dla dzieci, dodatkowy bon również daje szanse na przetrwanie przedsiębiorcom. Warto o tym pamiętać, ponieważ pandemia mocno ograniczyła tą gałąź biznesu i przedsiębiorcy potrzebują powrotu turystów, aby po prostu przetrwać. 

Niektóre miejsca dają możliwość właściwie przedłużenia ważności bonu turystycznego. W ogromnym parku rozrywki mandoria, możemy zapłacić bonem turystycznym za bilety, które pozostają ważne aż 365 dni. To oznacza, że mamy rok na skorzystanie z biletów mimo, że sama ważność bonu skończy się wcześniej. To świetna opcja dla osób, które chcą się tam wybrać, ale nie wiedzą dokładnie kiedy znajdą na to czas. Wystarczy wypełnić wniosek, umowę – zdalnie lub stacjonarnie, a bilety będą gotowe już po kilku minutach. Park można odwiedzić w ciągu roku, w dogodnym dla nas terminie, bez zbędnych zobowiązań.

Oceń