Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Jakie zabiegi warto rozważyć w ramach ginekologii estetycznej?
Ginekologia estetyczna - kiedy warto wykonać ten zabieg?

Jakie zabiegi warto rozważyć w ramach ginekologii estetycznej?

Wszelkie defekty estetyczne są źródłem kompleksów. Nawet jeśli osoby z otoczenia nie zauważają problemu, pewne niedoskonałości wpływają negatywnie na samopoczucie i komfort Pacjentki. Do szczególnych utrudnień należą dolegliwości sfer intymnych, które niejednokrotnie odbierają kobietom pewność siebie i poczucie atrakcyjności. Zastanawiasz się, jakie zabiegi masz do dyspozycji i w jaki sposób ginekologia estetyczna może Ci pomóc? Sprawdź!

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna? 

Medycyna estetyczna służy poprawie wyglądu, a tym samym samopoczucia Pacjenta. Z kolei stosunkowo młoda dziedzina, jaką jest ginekologia estetyczna, oferuje zabiegi, które poza poprawą wyglądu sfer intymnych mogą też zredukować wiele dolegliwości i podnieść zarówno komfort psychiczny, jak i fizyczny.

Ginekologia estetyczna przeznaczona jest dla kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich sfer intymnych, a także z funkcjonalności zewnętrznych narządów płciowych. Obecnie ilość zabiegów z tej dziedziny stale rośnie, dzięki czemu z łatwością można dobrać metodę odpowiednią do indywidualnych potrzeb Pacjentki. Za pomocą wielu metod możliwa jest wizualna poprawa zewnętrznych narządów płciowych, jak i podniesienie satysfakcji z życia seksualnego. Część zabiegów z tej dziedziny oferowanych jest również mężczyznom.

Problemy obniżające komfort życia kobiet

Kobiece sfery intymne są bardzo delikatne i narażone na wiele dolegliwości. Do najczęściej zgłaszanych problemów należy nietrzymanie moczu. Problem ten często dotyczy kobiet dojrzałych, a także Pań po przebytych porodach drogami natury. Bez względu na przyczynę, nietrzymanie moczu jest źródłem ogromnego dyskomfortu i obniżenia jakości życia Pacjentki. 

Przebyte porody mogą pozostawiać również ślady w postaci deformacji narządów intymnych. Wiele kobiet jest niezadowolonych z kształtu i wielkości warg sromowych, co może być spowodowane także uwarunkowaniami genetycznymi. Do problemów, z którymi radzi sobie ginekologia estetyczna, należą również m.in.:

  • utrata jędrności, 
  • zespół wiotkiej pochwy,
  • suchość pochwy,
  • niska wrażliwość łechtaczki,  
  • brak satysfakcji ze zbliżeń intymnych,
  • oznaki starzenia.

Zabiegi redukujące nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu (inkontynencja) może mieć różne przyczyny. Zawsze pierwszym krokiem leczenia powinna być szczegółowa diagnostyka. W niektórych przypadkach, np. jeśli za problem odpowiada nadwaga, zaleca się redukcję nietrzymania moczu. Z kolei jako metody objawowe, Pacjentki mają do dyspozycji zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. 

Obecnie jedną z najskuteczniejszych metod leczenia nietrzymania moczu jest laseroterapia. Zabieg taki jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Jego działanie polega na obkurczeniu ścian pochwy pod wpływem energii urządzenia. Stymulacja tkanek skutkuje stopniowym zwiększeniem ilości nowych, zdrowych włókien kolagenowych, które odpowiadają za napięcie i elastyczność. 

Laserowe obkurczanie jest doskonałym sposobem pozwalającym na przywrócenie funkcjonalności tkanek, co przekłada się na redukcję wysiłkowego nietrzymania moczu. Dodatkowe benefity to redukcja nadmiernej suchości pochwy i podrażnień, a także podniesienie zadowolenia w trakcie kontaktów intymnych. 

Poprawa estetyki okolic intymnych i zadowolenia z życia intymnego

W zależności od problemu, z jakim boryka się Pacjentka, ginekologia estetyczna ma do zaoferowania wiele zabiegów – mniej lub bardziej inwazyjnych. Zabiegi laserowe sprawdzają się świetnie nie tylko przy problemie nietrzymania moczu, ale też nadmiernej wiotkości tkanek, która może być następstwem wahań wagi, zaburzeń hormonalnych, porodów, czy po prostu upływu czasu.

Do świetnych metod rewitalizujących zewnętrzne narządy intymne zalicza się zabiegi stymulujące tkanki, m.in. różnego rodzaju mezoterapie i wypełniacze wprowadzane w formie iniekcji tkankowej. Za pomocą krótkich, małoinwazyjnych zabiegów można m.in. poprawić wrażliwość sfer intymnych (wypełnienie punktu G, obkurczenie pochwy) i podnieść komfort życia seksualnego Pacjentki. 

Z kolei przy deformacjach, takich jak np. zbyt wydatne wargi sromowe, najlepsze rezultaty przynosi labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta kształtu i wielkości narządów intymnych. Medycyna estetyczna pomaga także kobietom z problemem przeciwnym, czyli zanikiem warg sromowych. 

Jak widać, ginekologia estetyczna może znacznie poprawić jakość życia, zredukować defekty zdrowotne, estetyczne i emocjonalne. Jeśli więc masz jakikolwiek problem natury intymnej, nie zwlekaj z wizytą w renomowanej klinice.

Oceń