Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Blogi o dzieciach – czy warto je czytać?
togethermagazyn.pl--- Blogi-o-dzieciach-–-czy-warto-je-czytać

Blogi o dzieciach – czy warto je czytać?

Blog o dzieciach to dość specyficzne miejsce w sieci, które najczęściej tworzą rodzice. Jest on w całości poświęcony tematyce związanej z rodzicielstwem, a jego autorzy chętnie dzielą się z czytelnikami swoimi osobistymi przemyśleniami, przeżyciami oraz doświadczeniami. Popularność takich stron z roku na rok systematycznie rośnie, gdyż ludzie doceniają je za autentyczność, promowanie „normalnego” rodzicielstwa z jego blaskami i cieniami oraz osobisty charakter publikowanych treści.

Co znajdziemy na łamach blogów parentingowych?

Blogi o dzieciach, czyli popularne blogi parentingowe, to miejsca w sieci w całości dedykowane tematyce rodzicielskiej. Są najczęściej zakładane przez „zwykłych” ludzi, który są rodzicami oraz pragną dzielić się swoim życiem i doświadczeniami z szeroką rzeszą użytkowników internetu. Blog o dzieciach może mieć formę zarówno osobistego pamiętnika, w którym rodzic publikuje wspomnienia z kolejnych dni wspólnego życia z dzieckiem lub przybierać postać rozbudowanego serwisu internetowego z poradami, recenzjami produktów dziecięcych oraz innymi przydatnymi każdemu rodzicowi informacjami.

Bardzo ważnym elementem każdego bloga parentingowe są zdjęcia. Zarówno te profesjonalne, jak i amatorskie dodają stronie większej atrakcyjności wizualnej oraz pozwalają zobaczyć, jak żyje i mieszka rodzina podobna do naszej. Zdjęcia wraz z poradami i wskazaniami sklepów stanowią cenną inspirację w urządzaniu pokoju dziecięcego, zachęcają do zakupów oraz pokazują, jak niewielkim kosztem można ciekawie odmienić domową przestrzeń. Najważniejszym składnikiem każdego bloga parentingowego jest jednak zawarta w nim wiedza publikowana w formie notek lub artykułów tematycznych.

togethermagazyn.pl--- Blogi-o-dzieciach-–-czy-warto-je-czytać .

Jak świadomie korzystać z wiedzy znajdującej się na blogach parentingowych?

Sięgając po treści publikowane na łamach popularnych blogów parentingowych, należy zawsze pamiętać o tym, kto je tworzy. Blog o dzieciach jest dziełem „zwykłych” ludzi, podobnych do nas, którzy w większości przypadków nie są specjalistami. Z tego powodu, udzielane przez nich porady należy traktować z pewną dozą ostrożności i korzystać z nich rozsądnie. Blog o dzieciach nie jest bowiem miejscem, które ma za zadanie rozwiązać nasze wszystkie problemy – powinien służyć jedynie jako wsparcie, inspiracja, odskocznia od codzienności oraz miejsce wymiany doświadczeń z innymi czytelnikami.

Z poważnymi problemami warto natomiast zwracać się do specjalistów – np. pediatrów, psychologów czy logopedów, którzy będą w stanie udzielić profesjonalnego wsparcia nam i naszemu dziecku. Jeśli natomiast poszukujemy bardziej profesjonalnego źródła wiedzy parentingowej, blog dla dzieci warto zastąpić sprawdzonym i profesjonalnym portalem parentingowym, którzy bywa tworzony przez wyżej wymienionych specjalistów. Znajdujące się na nim porady znajdują bowiem potwierdzenie w specjalistycznej wiedzy naukowej oraz są zdecydowanie bardziej godne zaufania świadomych rodziców niż treści pisane przez amatorów, które opłaca się traktować raczej jako ciekawostkę, a nie wyrocznię.

Oceń