Together Magazyn » Sopot » BIEGOWE GRAND PRIX DZIELNIC GDAŃSKA – GP KOKOSZKI – KIEŁPINO GÓRNE

BIEGOWE GRAND PRIX DZIELNIC GDAŃSKA – GP KOKOSZKI – KIEŁPINO GÓRNE

Spotykamy się w Kiełpinie Górnym na ul. Goplańskiej tuż przy przystanku autobusowym Kiełpino Górne – Lipuska. 5 biegów, 16 kategorii, 48 osób nagrodzonych, 5 tys. zł pula nagród, stacje lekkoatletyczne dla najmłodszych, festyn rodzinny z nagrodami oraz wiele innych atrakcji. Tak w dużym skrócie przedstawia się etap na Kokoszkach.

„Pomysł organizacji tego etapu wyszedł od Stowarzyszenia Kreatywni dla Kiełpina. Postanowiliśmy, że warto rozpocząć tegoroczny cykl od południowej części Gdańska. Spotykamy się przy ulicy Goplańskiej gdzie będzie się mieścił start, meta jak i centrum imprezy. Zapisy wciąż trwają.” – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2017

Całość imprezy zaczynamy około godziny 11:30. Pierwsze biegi dla dzieci o 13:00, a Bieg Główny, którego trasa przebiegnie również poprzez las Nadleśnictwa Kolbudy zaczynamy po godzinie 14. Wszystko zakończy losowanie wielu nagród koło godziny 16:00.

W tym roku każdy uczestnik każdego biegu otrzyma pamiątkowy medal!

5 medali z 5 etapów będzie tworzyć panoramę Motławy.

Podczas imprezy odbędą się stacje lekkoatletyczne dla najmłodszych, podczas których zachęcamy dzieci do zapoznania się z konkurencjami lekkoatletycznymi.
Stanowisko naszych sponsorów Helios, Manahatan, Decathlon Kartuska oraz Gdańskie Wody to kolejne atrakcje dla Was i Waszych dzieci. Dodatkowo trampolina oraz dmuchany zamek !

Tak jak zawsze wspólnie z Fundacją Krew Aktywni zbieramy potencjalnych dawców szpiku. Przy okazji będzie można zbadać swój poziom cukru oraz ciśnienie.
Nieodłącznym elementem naszego cyklu jest loteria i zbiórka dla Fundacji Mam Marzenie. Tym razem zbieramy fundusze na spełnienie marzenia Amelki o wyjeździe do Paryża.

Na głodnych uczestników eventu czekać będzie pyszna zupa oraz kiełbaska z grilla przygotowana przez Stowarzyszenie Kreatywni dla Kiełpina oraz Radę Dzielnicy Kokoszki.

Zapisy internatowe trwają do środy 17.05.2017r. do godziny 23:59. Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.

Wszystkie Biegi Młodzieżowe są BEZPŁATANE . W Biegu Głównym opłata startowa za jeden bieg to 10 zł, ale tylko do końca zapisów internetowych. Opłata startowa w dniu startu, w biurze zawodów wyniesie 20 zł. Ważna informacja jest taka, że mieszkańcy danej dzielnicy mają zapewniony udział BEZPŁATNY (jeśli zapiszą się internetowo) . Przewidziana jest również obniżka dla osób, które zapiszą się i wniosą opłatę za wszystkie 5 etapów z góry. Tutaj opłata wynosi 40 zł.

Nowością to Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska ( do tej pory był to Bieg Juniorów ) oraz nowa kategoria w Biegu Głównym pod patronatem Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. Dzięki współpracy chcemy zachęcić większe grono licealistów do udziału w naszej imprezie. Udział dla osób z kategorii 16-19 lat w Biegu Głównym jest BEZPŁATNY.

Odbiór pakietów startowych:
20 maja – CH Manhattan – poziom 0 – godz. 10:00 – 18:00
21 maja – Centrum imprezy – godz. 10:30 – 12:45

W pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, butelka wody PRIMAVERA, naturalny napój energetyczny BOOSTER oraz kupon do losowania.
Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, kupon do losowania, butelka wody PRIMAVERA. Przypominamy, że wszystkie biegi młodzieżowe są BEZPŁATNE.

Pula nagród wynosi 5 000 zł ! Do wygrania m.in. 20 koszulek technicznych, bony od Decathlon, bilety do kina Helios, pakiety nagród od Trefla, zaproszenia oraz Karty Malucha do Loopy’s World, wejściówki do Pitstop Gdańsk, pakiety zniżkowe od Polar oraz wiele innych nagród m.in. od centrum Manhattan.

Współorganizatorami są Stowarzyszenie Kreatywni dla Kiełpina

Partnerem
jest Rada Dzielnicy Kokoszki oraz Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska

Partnerem Technologicznym etapu jest Orange

Sponsorami i partnerami cyklu są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, Manhattan, Decathlon Kartuska, Helios, Pitstop Gdańsk, Polar, Drużyny Trefla, Loopy’s World, Primavera, LYON POLAND, Gdańskie Wody, Drukomania, Fotografia Dronem. Łączność zapewnia Hypera oraz Radkom.

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Magazyn Together oraz www.gdansk.pl

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB – Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska – oryginalna strona

AGENDA GP Kokoszki – Kiełpino Górne w dniu 21 maja /niedziela/

– 10:30 – 12:45 Otwarcie Biura Biegu
– 11:45 – 16:00 Otwarcie atrakcji w centrum imprezy
– 12:45 Oficjalne otwarcie Biegowego GP Dzielnic Gdańska – GP Kokoszki – Kiełpino Górne
– 13:00 Rozgrzewka dla Biegów Młodzieżowych
– 13:10 Bieg Malucha na dystansie 200 m – dziewczynki ( 1 pętla różowa )
– 13:20 Bieg Malucha na dystansie 200 m – chłopcy ( 1 pętla różowa )
– 13:30 Bieg Dzieci Młodsze na dystansie 600 m – dziewczynki (1 mała pętla pomarańczowa)
– 13:40 Bieg Dzieci Młodsze na dystansie 600 m – chłopcy (1 mała pętla pomarańczowa)
– 13:50 Bieg Dzieci Starsze na dystansie 600 m – dziewczynki (1 mała pętla pomarańczowa)
– 14:00 Bieg Dzieci Starsze na dystansie 600 m – chłopcy (1 mała pętla pomarańczowa)
– 14:10 -Bieg Młodzieżowej Rady Miasta ( kat. 13-16) na dystansie 1 km (1 mała pętla niebieska)
– 14:20 – Rozgrzewka dla Biegu Głównego
– 14:30 Bieg Główny na dystansie 5 km ( 1 pętla zielona )
– 15:10 – Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii w Biegu Malucha, Biegu Dzieci Młodszych, Biegu Dzieci Starszych, Bieg Młodzieżowej Rady Miasta na scenie w centrum imprezy
– 15:30 Konkurs nagród I część
– 15:40 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii w Biegu Głównym
– 15:50 Konkurs nagroda główna
– 16:15 Zakończenie części sportowej

Dojazd komunikacją miejską:
– autobusem 168 jadący z wrzeszcz PKP – wysiąść na przystanku „Kiełpino – Szkoła”

Parking:
– wzdłuż ulicy na poboczu ul. Otomińskiej od ronda w stronę lasu
– wzdłuż ulicy na poboczu ul. Wdzydzka i Lipsuka

ZAKAZ PARKOWANIA „przy” lub „na” chodniku wzdłuż ulicy Goplańskiej od ronda w stronę obwodnicy

Utrudnienia w ruchu między godziną 12: 45 – 15: 30 na osiedlu Kiełpino Górne:

  • Przystanek Kiełpino Górne – Lipuska przy ulicy Goplańskiej zawieszony od godz. 6:30 – 17:00. Wszystkie autobusy będą kierowane na drugą pętle w dzielnicy tj. do przystanku Kiełpino Górne – Węsierska
  • Ulica Goplańska na odcinku od ulicy Otomińskiej do ulicy Kolbudzkiej będzie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach 12:45 – 15:30
  • Ulica Goplańska na odcinku od ulicy Kolbudzkiej do ul. Łagowską ( Objazd poprzez ulicę Łagowską oraz Mamuszki w stronę ul. Otomińskiej ) będzie zamknięta dla ruchu kołowego od 14:20 – 15:20
  • Ulica Otomińska na odcinku od ronda z ulicą Goplańską do końca w kierunku Otomina ( również dojazd z Otomina odcinkiem leśnym do Kiełpina górnego ) zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach 14:20 – 15:20.

Oceń