Together Magazyn » Aktualności » Triathlon Gdańsk AWFiS – 1.05.2016

Triathlon Gdańsk AWFiS – 1.05.2016

Podobnie jak w zeszłym roku organizator przygotował dla zawodników trzy imprezy na dystansach sprinterskich. W tym roku połączył to w jeden cykl, co daje możliwość zapisów na bardzo atrakcyjnych warunkach. Wyścigi skierowane są zarówno do początkujących jak i zaawansowanych zawodników. Dla najmłodszych przewidziano duathlon w Kartuzach oraz triathlon w Chmielnie. Zawody charakteryzują się świetną atmosferą. Krótkie dystanse i małe pętle nie dają się nudzić kibicom a zawodnicy mają ciągły doping.
Triathlon Gdańsk AWFiS
Termin 1.05.2016
Miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
Limit uczestników: 180 osób
Dystans: 0,6 km pływanie + 15 km rower + 3 km bieg
Była to prawdopodobnie jedyny taki triathlon w Polsce gdzie rywalizacja bezpośrednio przenosiła się z pływalni na zewnątrz. Wszystko zaczynało się na Pływalni AWFiS. Start odbył się w grupach 12 osobowych , po dwie osoby na jednym torze. Po wyjściu z wody następuje bezpośrednia zmiana na część rowerową. Strefa zmian znajduje się kilkanaście metrów od pływalni. Wyścig kolarski odbywał się na rowerach MTB po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ostatnim etap wyścigu rozegrał się na stadionie lekkoatletycznym.

Gdzie następne wydarzenia ?
Triathlon Kartuzy
Termin 31.07.2016
Miejsce: Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej k. Kartuz
Limit uczestników: 200 osób
Dystans: 0,75 km pływanie +20 km rower + 5 km bieg
Triathlon Kartuzy zaskoczy nie jednego zawodnika. Część pływacka zaczyna się w jeziorze Brodno Wielkie ze startu wspólnego. Po wyjściu z wody zawodnik udaje się do jedynej w swoim rodzaju zadaszonej strefy zmian. Część rowerowa odbywa się na rowerach MTB po malowniczych terenach Gminy Kartuzy. Ostatni etap wyścigu kończy się pozornie łatwym biegiem, którego finish znajduje się na szczycie Złotej Góry. Nowością w tym roku jest duathlon dla dzieci, który odbędzie się przed startem głównym.
Triathlon Chmielno
Termin: 20.08.2016
Miejsce: Plaża Gminna w Chmielnie
Limit uczestników: 300 osób
Dystans: 0,6 km pływanie + 15 km rower + 3 km bieg
Chmielno jest ostatnim wyścigiem cyklu, który oferuje nam wiele atrakcji na zakończenie sezonu. Bogata baza noclegowa w pobliżu startu pozwala na przyjazd całymi rodzinami. Jako pierwszy otwiera rywalizację triathlon dla dzieci od lat 3, który jest świetną zabawą zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Start główny odbywa się z plaży a kończy efektownym wyjściem na stadion gdzie mieści się strefa zmian. Część rowerowa jest wyścigiem typowo szosowym o pofałdowanym profilu. Trasa biegowa jest płaska i zachęca do szybkiego biegania.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w następnych wydarzeniach !

Oceń