Together Magazyn » Aktualności » Bezpieczne kosmetyki dla dzieci, sprawdź na jakie warto zwrócić uwagę
bezpiecznekosmetykidladziecisprawdznajakiewartozwrocicuwage optimal

Bezpieczne kosmetyki dla dzieci, sprawdź na jakie warto zwrócić uwagę

Bezpieczne kosmetyki dla dzieci to przede wszystkim takie o bardzo dobrym składzie, delikatne i wysokiej jakości. Skóra dzieci jest wrażliwa i wymagająca, dlatego trzeba zainwestować w dobre kosmetyki. Sprawdź, jakie kosmetyki warto kupić dla dziecka.

Wysoka jakość kosmetyków to gwarancja bezpieczeństwa 

Jakie są bezpieczne kosmetyki dla dzieci? Tutaj zwracamy uwagę na skład, bo skóra dzieci jest bardzo wrażliwa i pozbawiona naturalnej ochrony, stąd wybór padnie na kosmetyki delikatnie pielęgnujące, najlepiej o naturalnym składzie. Skóra dziecka ma płaszcz hydrolipidowy, który nie jest w pełni wykształcony i jest wrażliwa na składniki kosmetyków i czynnik zewnętrzne. Wszelkie konserwanty, barwniki, substancje zapachowe to niepotrzebne dodatki, których należy unikać, bo mogą podrażniać, a nawet powodować alergie skórne.

Co mogą zawierać takie kosmetyki?

  1. olejki naturalne
  2. regenerujący panthenol
  3. łagodzącą alantoinę
  4. filtry mineralne

Zdecydowanie należy unikać wszelkich kwasów, sztucznych barwników, parabenów, aluminium, filtrów chemicznych. Nie trzeba wybierać drogich kosmetyków tylko dla zasady, bo kosmetyki polskie mogą mieć również bardzo dobry skład i rozsądną cenę.

 Chroń skórę dziecka latem dzięki odpowiednim kremom z filtrem

Jeśli chodzi o krem z filtrem dla niemowląt i ogólnie dla starszych dzieci, to zwracamy uwagę na wiek dziecka i na moc filtra. Przyjęło się, że maluchy do 6 miesiąca życia nie powinny w ogóle używać kremu z filtrem, a zatem powinny przebywać w cieniu. Potem koniecznie trzeba zwrócić uwagę, aby krem z filtrem zawierał filtry mineralne, które odbijają promienie słoneczne, a nie mają chemicznego składu. Jak wysoki filtr wybrać? To zależy od nasłonecznienia, ale w Polsce będzie to 30 SPF. Na wakacjach w cieplejszych krajach, zawsze sięgamy po krem z filtrem 50 SPF. Warto stosować tutaj umiar i chronić dzieci głównie w cieniu. Skóra dziecka nie może być narażona na długotrwałe promieniowanie i o tym należy pamiętać. Promieniowanie słoneczne działa negatywnie na skórę i efekty tego można odczuwać będąc już znacznie starszym. Dzieci nie powinny się opalać, a jedynie chronić przed słońcem, dzięki częstym przerwom w cieniu i dobrym kosmetykom o prostym i naturalnym składzie. 

bezpiecznekosmetykidladziecisprawdznajakiewartozwrocicuwage

Załącznik:
Bezpieczne kosmetyki dla dzieci, sprawdź na jakie warto zwrócić uwagę 1.jpg

Naturalne perfumy dla dzieci? Czemu nie

Dla nieco starszych dzieci stały się popularne perfumy dla dzieci. To ogromna frajda dla dziecka, gdy może poczuć się jak dorosły i samodzielnie wybrać zapach. Poza tym, dziecko dokonuje samodzielnych wyborów i uczy się decydować, zaczynając od pozornie prostych spraw, jak wybór zapachu perfum. Oczywiście tu również wybieramy produkty tylko naturalne, bezalkoholowe, najlepiej na bazie wody i kwiatowych lub owocowych nut zapachowych. Fantazyjny flakonik w żywych kolorach i ciekawych kształtach, z etykietą z ulubionymi postaciami z bajek, przyciągnie uwagę dziecka na dłużej. Dziecko może używać tylko naturalnych, przeznaczonych dla dzieci perfum, nie dajemy mu swoich zapachów, gdzie składniki mogą podrażniać skórę. Na specjalną okazję można pokusić się o zrobienie córce lekkiego makijażu i wykorzystać do tego cienie do powiek. Oczywiście makijaż to na przykład urodzinowa atrakcja, bo skóra dziecka naprawdę nie wymaga jeszcze takich dodatków.

Oceń