Together Magazyn » Aktualności » Bajkowy Gdańsk!

Bajkowy Gdańsk!

1 kwietnia sześć gdańskich szkół podstawowych, które biorą udział w programie LOTOSU Trefla Gdańsk „Siatkarz z klasą” zamieniło się w bajkowe krainy! Przebrali się nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele i dyrektorzy, a budynki przeobraziły się niczym w scenografie z najpopularniejszych bajek!

W ramach projektu „Siatkarz z klasą” sześciu zawodników LOTOSU Trefla Gdańsk opiekuje się uczniami z gdańskich szkół podstawowych. Dzieci trafiły pod skrzydła Wojtka Grzyba – wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 8 na gdańskim Chełmie, Marco Falaschiego – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27 we Wrzeszczu, Murphy’ego Troya – ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Brzeźnie, Piotra Gacka – ze Szkoły Podstawowej nr 81 w Osowie, Bartka Gwryszewskiego – ze Szkoły Podstawowej nr 77 na Żabiance oraz Mateusza Czunkiewicza – ze Szkoły Podstawowej nr 16 na Oruni.

Najnowszym wyzwaniem dzieci było przeobrażanie zarówno siebie, jak i szkół w najpopularniejsze postacie i scenografie z bajek. – 1 kwietnia chcieliśmy uczynić szkoły szczególnie wesołymi i kolorowymi. Zadania, które dzieci i ich opiekunowie otrzymują w ramach programu „Siatkarz z klasą” mają rozwijać kreatywność, pobudzać do pomysłowości, uczyć współdziałania. Sześć szkół zamieniło się dziś w niesamowite krainy, a szczególne brawa należą się kadrze nauczycielskiej, która również podeszła do zadania bardzo na poważnie, nie odstępując na krok przebraniom dzieci. To pokazuje dystans do siebie i sprawia, że dziś na pewno na tysiącach twarzy zagościły uśmiechy. Marzę, by było tak każdego dnia w naszych szkołach, brawo Wy!mówi wiceprezydent Miasta Gdańska, Piotr Kowalczuk. Cały program „Siatkarz z klasą” realizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz firm Trefl SA i Grupa LOTOS SA, które są głównymi partnerami przedsięwzięcia.

Smerfy, Myszka Miki i dalmatyńczyki

W piątkowe przedpołudnie szkoły odwiedzało jury, oceniające efekty. – W Szkole Podstawowej nr 16 na gdańskiej Oruni komisję powitała Nibylandia, w placówkach nr 20 w Brzeźnie i 77 na Żabiance nastąpiła inwazja smerfów, a w szkole nr 27 we Wrzeszczu na jury czekał m.in. dyrektor przebrany za zawodnika sumomówi Anna Jędrzejkowska z marketingu LOTOSU Trefla Gdańsk. Wychowawczyni klasy ze szkoły nr 81 na Osowej przeobraziła się w Cruellę de Mon, a jej uczniowie w 102 dalmatyńczyki! Z kolei do szkoły podstawowej nr 8 na Chełmie przybyli m.in. piraci i postacie z cyklu Harry Potter. – W tym zadaniu chcieliśmy zarazić dzieci swoim poczuciem humoru, które nie raz prezentują nasi zawodnicy. Świat pełen optymistycznych i pozytywnych akcentów jest weselszy, a także daje dużo powodów do uśmiechu. Bez zwątpienia tak było dziś w szkołach  – dodaje Jędrzejkowska.

W ramach wcześniejszych wyzwań uczniowie m.in. zbierali makulaturę, którą później oddawali do skupu, a otrzymane pieniądze przeznaczali na cel charytatywny, a także budowali całą drużynę LOTOSU Trefla Gdańsk w skali 1:1. 1 kwietnia uczniowie sprawili, że świat stał się bardziej kolorowy i wesoły!

Oceń