Together Magazyn » Aktualności » Wyjątkowe miejsca zaprojektowane z myślą o rodzinie

Wyjątkowe miejsca zaprojektowane z myślą o rodzinie

Bywanie z dzieckiem w restauracjach, kawiarniach czy klubach staje się ostatnio bardzo modne. Nic więc dziwnego, że właściciele tego typu miejsc coraz częściej dbają o to, aby w ich lokalu dobrze czuli się nie tylko dorośli, ale także ich pociechy. Oto nasze propozycje idealne na wspólny, rodzinny wypad.

Restauracja Kos

To miejsce od lat chwalą sobie zarówno mieszkańcy Gdańska, jak i turyści. Kluczem do sukcesu Kosa jest nie tylko smaczne i stosunkowo niedrogie jedzenie, ale także świetna lokalizacja – restauracja znajduje się bowiem na jednej z najładniejszych uliczek Starego Miasta, czyli Piwnej. Dodatkowym plusem jest specjalnie zaprojektowany, osobny pokój dedykowany najmłodszym klientom lokalu. Dzieci mogą się tu pobawić klockami czy tablicami manipulacyjnymi. Są też stanowiska z grami, a przy pokoju znajduje się toaleta dostosowana do wzrostu dzieci. Ogromnym udogodnieniem jest system monitoringu, dzięki któremu można obserwować, co dzieje się z dzieckiem. Co ciekawe, wózki można zostawić na parterze, okiem obsługi.
W menu znajdują się sprawdzone potrawy, za którymi przepada większość dzieci: kurczak w panierce, pierogi na słodko czy makaron z sosem pomidorowym.

Baby Cafe

Niech nie zmyli was nazwa: Baby Cafe to nie kawiarnia, ale restauracja, i to nie byle jaka, bo najdłużej działająca w Trójmieście restauracja dedykowana rodzinom. Lokal podzielony został na dwie części – salę restauracyjną i salon zabaw dla dzieci. W weekendy na najmłodszych czeka tu spora ilość atrakcji – animatorzy i animatorki dbają o to, by dzieci spędziły czas na przyjemnych, ale i rozwijających zabawach. Do dyspozycji są tu m.in. klocki, tablica do malowania kredą oraz zabawki związane z gastronomią. W Baby Cafe można też zorganizować rozmaite uroczystości rodzinne: pierwszą komunię, chrzciny lub urodziny.

Jeśli chodzi o kuchnię, to trzeba podkreślić, że jest ona dostosowana do ograniczeń żywieniowych klientów, np. osób przebywających na diecie lub cierpiących na różne alergie pokarmowe. W menu dziecięcym dominują potrawy znane z domowej, tradycyjnej kuchni: placki z jabłkami, zupy z domowymi makaronami czy pierogi.

Pick&Roll

To miejsce doskonale znane tym, którzy bywają w sopockim Aquaparku. Można tam wybrać się z całą rodziną po wizycie na basenie, ale ciekawą propozycją są też organizowane w tym miejscu imprezy i teatrzyki rodzinne, np. z okazji Mikołajek, Dnia Dziecka czy Halloween.
Do dyspozycji rodzin jest miejsce zabaw dla dzieci przy barze z widokiem na halę basenową. Latem natomiast bardzo dobrą opcją jest wspólne spędzenie czasu na placu zabaw, gdzie najmłodsi mogą się wyszaleć na zjeżdżalni, huśtawce czy trampolinie.
W menu znalazły się m.in. polędwiczki z kurczaka, spaghetti w sosie pomidorowym i naleśniki z twarogiem.

Bioway

Jeśli zależy wam na tym, aby od najmłodszych lat wpajać swoim pociechom nawyk zdrowego odżywiania się, dobrą propozycją będzie wizyta w którymś z punktów sieci Bioway. We wszystkich tych restauracjach jest wydzielona przestrzeń do zabawy dla maluchów, wszędzie też przygotowano specjalne dziecięce menu. Basen z kulkami, domek, do którego można wejść czy rozmaite zabawki i kolorowanki – tutaj wasze dzieci z pewnością nie będą się nudzić. Bioway to rozsądna alternatywa dla restauracji, w których królują ciężkie, smażone potrawy. Najmłodsi mogą tu zjeść m.in. naleśniki z twarożkiem albo pieczony ryż z jabłkami. W cenę zestawu dla dzieci wliczona jest mała zabawka i jabłko lub banan.

Alt Cafe

To kameralne bistro znajdujące się w Redłowie jest ciekawą propozycją dla tych, którzy lubią wspólnie z dziećmi zjeść nie tylko obiad, ale i śniadanie. W menu znajdziemy rozmaite sałatki, tarty czy pizze. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się osobna, duża sala z placem zabaw dla dzieci. Drewniany domek na antresoli połączony jest ze zjeżdżalnią, która wpada do basenu z kulkami, a na torze wyścigowym czekają pojazdy dla małych kierowców rajdowych. W sali natomiast znajdują się stoliki, przy których rodzice mogą usiąść i obserwować bawiące się dzieci.

5/5 – (1 głosów)