Together Magazyn » Aktualności » Tu w każdej sekundzie coś się będzie działo!

Tu w każdej sekundzie coś się będzie działo!

2 kwietnia rusza FREE TIME FESTIWAL – multidyscyplinarny bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Projekt adresowany jest do rodzin z dziećmi, a także osób poszukujących wyzwań, preferujących nowoczesny, aktywny i zdrowy styl życia. W trzech halach wystawienniczych i na terenach zewnętrznych na zwiedzających czekać będzie masa atrakcji i konkursów. Rok temu imprezę odwiedziło 13.000 osób!

FREE TIME FESTIWAL to:

 • FESTIWAL TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO – hala B
 • Strefa Turystyki, Strefa Sportu i Aktywnego Stylu Życia, Kajak Expo, Strefa Nauki i Kultury
 • BIKE FESTIWAL – hala A
 • FESTIWAL OGRODÓW – hala C
 • FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW – parking AMBEREXPO

FESTIWAL TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO – STREFA TURYSTYKI
To przewodnik po atrakcjach turystycznych Trójmiasta, Pomorza i różnych regionów Polski, a także Europy. Wyjątkowa okazja do poznania nowych, wartych odwiedzenia miejsc. Do podróży zapraszać będą m.in.:

 • Okręg Środkowej Frankonii – region partnerski Festiwalu
  Frankonia to średniowieczne miasteczka, wspaniałe krajobrazy, klimat sprzyjający wielosetletniej kulturze winiarstwa, a także jeden z najpopularniejszych na świecie rejonów wspinaczkowych. Wszystkie te walory będzie można odkrywać w czasie Festiwalu na stoisku Okręgu Środkowej Frankonii. Będzie też można skosztować frankońskiego wina, spotkać jego Królową (wybierana dorocznie reprezentantka producentów wina z całego regionu), a także posłuchać tradycyjnej frankońskiej muzyki.
 • Regiony i miasta
  • kujawsko-pomorskie – Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i Grudziądz
  • małopolska – Kraków, Powiat Tarnowski, Powiat Suski (Podbabiogórze)
  • pomorskie – Kaszuby, Gdańsk, Sopot i Pruszcz Gdański
  • Dolny Śląsk – zwiedzać będzie można już na targach, co prawda w wirtualnej rzeczywistości, w wygodnym fotelu, za pomocą specjalnych okularów. Będzie można polecieć szybowcem, spłynąć pontonem, zrelaksować się nad stawami. Spragnieni zagadek i tajemnic w specjalnym pokoju Ski Raft Folwark Szyfrów, w tajemniczej, powojennej scenerii, będą mogli odnaleźć zrabowane podczas II wojny Światowej złoto Dolnego Śląska. Ale aby je (a także drogę do wyjścia) odnaleźć trzeba będzie rozwiązać szereg zagadek i zadań. O odpowiednią atmosferę muzyczną zadbają dolnośląscy artyści: Me, Myself and I, natomiast o doskonały smak, kulinarny artysta – Zbigniew Koźlik, szef kuchni we wrocławskim Hotelu Park Plaza. Do odwiedzin zapraszać będzie Gmina Walim – kraina sowiogórskich tajemnic
  • Powiat Lidzbarski /gmina Lidzbark, Orneta, Lubomino, Termy Warmińskie, Szlak Green Wello/
  • Piotrków Trybunalski – Miasto Piwowarów, w którym znajduje się Centrum Edukacji Browarniczej, Browar do Góry Nogami, Łaźnie Piwne i turystyczny Szlak Piwowarski. Na stoisku Piotrkowa będzie można degustować napój bezalkoholowy na bazie chmielu: Jałowiec.
  • Częstochowa
  • Groningen / Holandia – Partner Gdańskiej Organizacji Turystycznej podczas Festiwalu
   Groningen to znakomite muzea, średniowieczne zabytki, urokliwe uliczki nad kanałami, tysiące rowerów na ulicach i „Trzy siostry”- największy pub w Europie.
 • Lasy Państwowe
  oferta turystyczna i edukacyjna dla miłośników leśnych wędrówek trasami pieszymi, rowerowymi, konnymi, ścieżkami edukacyjnymi. Na stoisku będzie można skorzystać z fachowej wiedzy leśników oraz zakupić publikacje nieosiągalne w powszechnej sprzedaży: płyty do rozpoznawania głosów ptaków, filmy, audiobooki, książki przyrodnicze, w tym kultowe książki Włodzimierza Puchalskiego z tzw. „Zielonej serii”, wznowione w formie albumów fotograficznych ze słuchowiskami na płytach CD.
 • a także stowarzyszenia, izby i organizacje, firmy turystyczne.

  TAK BYŁO W ZESZŁYM ROKU!:

FESTIWAL TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO – STREFA SPORTU I AKTYWNEGO STYLU ŻYCIA
To propozycja dla aktywnych. Tu będzie można zapoznać się z ofertą obiektów i klubów sportowych, spotkać organizatorów imprez sportowych i rekreacyjnych, skorzystać z rad dietetyka i trenera.
W strefie aktywności bardzo aktywni będą:

 • MOSiR GDAŃSK – promocja biegania i aktywnego stylu życia. Każdy, kto przyjdzie na stoisko 2. PZU Gdańsk Maratonu, przebiegnie 1 km w jak najkrótszym czasie, ma szansę wygrać jeden z 8 pakietów startowych. W strefie MOSiR-u będzie też kawałek gdańskiej plaży, żeby się zrelaksować, i żeby sprawdzić swoje siły w konkursach i sportach plażowych. Ponad to prezentacja tradycyjnego żeglarstwa i szkolenia młodzieży realizowanego na pokładzie flagowej jednostki Miasta Gdańska STS Generał Zaruski. Dla rodzin z dziećmi – możliwość udziału w „Olimpiadzie żeglarskiej”, obejmującej sześć dyscyplin. W specjalnie zaaranżowanej strefie żeglarskiej Marina Gdańsk będzie promowała miejskie przystanie jachtowe – wyróżnione certyfikatem Błękitnej Flagi, Program Ożywienia Dróg Wodnych, wypożyczalnię sprzętu wodnego – kajaków i rowerów wodnych, stand up paddle (SUP), a także wydarzania i imprezy żeglarskie.
 • MRKS GDAŃSK – promocja kajakarstwa i smoczych łodzi, treningi na ergonometrach kajakowych, promocja łucznictwa (7 metrowy bezpieczny tor łuczniczy, pokazy w wykonaniu mistrzów Polski – Kaliny Garnik i Karola Grzymskiego), stół do tenisa stołowego – treningi pokazowe, gra z zawodnikami, nauka serwowania i odbioru, turnieje tenisa stołowego
 • STADION ENERGA GDAŃSK i LECHIA GDAŃSK – gra w piłkarzyki, PlayStation + gra FIFA, konkursy z nagrodami
 • AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU W GDAŃSKU – pokazy karate tradycyjnego, treningu funkcjonalnego, zajęcia fitness oraz zdrowy kręgosłup, trening na trenażerach rowerowych, a także możliwość skorzystania z masażu.
 • AZS CENTRALNY OŚRODEK SPORTU AKADEMICKIEGO – analiza składu masy ciała i kroku biegowego, dla dzieci: animacje na łódce Optimist i kajaku oraz kącik zabaw z malowaniem twarzy
 • STOWARZYSZENIE TREFL POMORZE / Lotos Trefl Gdańsk, PGE Atom Trefl Sopot, Trefl Sopot/ – atrakcje dla dzieci – kosz do koszykówki, mini-siatka do siatkówki, zabawy w gry planszowe i puzzle
 • STW BAŁTYK GDYNIA – bieg na orientację w hali – zabawa dla uczestników targów
 • PARK TRAMPOLIN – pokazy akrobacji w wykonaniu trenerów, nauka wykonywania salta, konkursy z super nagrodami
 • 10. ŚWIATOWE IGRZYSKA SPORTOWE – The World Games największa impreza sportowa w Polsce w 2017 roku. Wydarzenie, w którym w 31 dyscyplinach rywalizować będzie ponad 3 500 tysiąca sportowców ze 100 krajów
 • AKADEMII BIEGANIA W GRUDZIĄDZU – prezentacja oryginalnej belką, na której Bronisław Malinowski (złoty olimpijczyk z Moskwy 1980 w biegu na 3000 z przeszkodami) trenował biegi z przeszkodami
 • AUTODROM POMORZE Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy – symulator zderzeń
 • ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ! W czasie Festiwalu będzie można zapisać się na imprezy biegowe, rowerowe, triathlonowe oraz kajakowe (2. PZU Maraton Gdańsk, AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk, Ogólnopolski Maraton Rowerowy Kaszebe Runda, XIV Ogólnopolski Cross Kajakowy o Błękitną Wstęgę Jezior Raduńskich)
 • KAJAK EXPO
  W specjalnie przygotowanym na hali basenie odbywać się będą szkolenia, zawody oraz pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Grupa Umpa Umpa Tribe of The Polsih Freestyle Paddlers zaprezentujefreestyle kajakowy – dyscyplinę kajakarstwa górskiego, w której zawodnicy wykonują widowiskowe ewolucje, jak salto czy powietrzna śruba. Prezentacja cyklu zawodów Polish Kayak Games 2016 w niezwykłej oprawie muzycznej trójmiejskich DJ dopingujących w pokazach i ewolucjach czołówkę polskich freestylowych kajakarzy. Ponadto najnowsze trendy w sprzęcie kajakowym, filmy z wypraw, konkursy oraz instruktorzy zachęcający do pierwszych prób kajakowych w basenie.


FESTIWAL TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO – STREFA KULTURY I NAUKI

Przegląd wydarzeń artystycznych i prezentacja ofert instytucji kultury, muzeów oraz ośrodków popularyzujących naukę. Do odwiedzenia swoich placówek zachęcać będą m.in.

 • Centrum Hewelianum – premierowa prezentacja mobilnego PLANETARIUM. W nim poznamy konstelacje gwiazd, zobaczymy Wielką oraz Małą Niedźwiedzicę i odkryjemy niejedną tajemnice nocnego nieba i co ważne – jedyna szansa, aby uczestniczyć w seansie bezpłatnie!
 • Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni – na stoisku pokazy eksperymentowania domowego, chemicznego, a także w podróży. Będzie można zobaczyć m.in. lewitujące piłeczki ping-pong, kolorowe mleko, bulgoczącą lawę i opadające helikoptery,
 • Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Zamkowe w Malborku, Faktoria z Pruszcza Gdańskiego

PO RAZ PIERWSZY – ŁOWISKO!
Projekt dedykowany pasjonatom wędkowania. Na stoisku Polskiego Związku Wędkarskiego – oddział Gdańsk będzie można zdać egzamin na Kartę Wędkarską. Będzie też można obejrzeć zaprojektowaną m. in. z myślą o wędkarzach ultra lekką, niezatapialną rekreacyjną łódkę wiosłowo-motorową LyteBoat, wyposażoną w unikalny namiot, pozwalający nie tylko wiosłować w czasie deszczu, ale też spać na wodzie! Doskonała również dla amatorów wypoczynku na wodzie i wykorzystywana w ratownictwie.

BIKE FESTIWAL
Wszystko dla fanów dwóch kółek. To impreza promująca zdrowy, rowerowy styl życia, skupiająca producentów, dystrybutorów oraz sklepy i serwisy rowerowe. Odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z nowościami rynku i bezpośredniego kontaktu z ekspertami branży.
Nie lada gratką będzie możliwość przygotowania roweru do sezonu przez serwisantów na co dzień obsługujących profesjonalnych zawodników! Zainteresowani kupnem nowego roweru i sprzętu będą mogli liczyć na bardzo atrakcyjne ceny.
Nowością tegorocznej edycji będą premiery i prezentacje nietypowych pojazdów, takich jak velomobil, rowery poziome, rowery transportowe czy rowerowe kampery oraz spotkania z ich konstruktorami.
W ramach BIKE Festiwalu odbędzie salon E-MOBILITY EXPO – tu na specjalnie przygotowanym torze testowym, będzie można wypróbować pojazdy elektryczne: rowery, hulajnogi, skutery czy deskorolki. Firmy motoryzacyjne zaprezentują samochody z napędem elektrycznym i hybrydowym. Festiwalowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń: testy sprzętu, otwarte treningi spinningowe, szkolenia pierwszej pomocy oraz mycia i pielęgnacji rowerów.
Grupa rekonstrukcyjna bohaterów Gwiezdnych Wojen LEGION 501, wspólnie z Salonem GIANT Wrzeszcz rozstrzygnie konkurs na stylizację roweru w klimacie STAR WARS. Główną nagrodą będzie rower GIANT (szczegóły www.facebook.com/GiantZaspa/?fref=ts).
Dla najmłodszych powstanie strefa aktywności oraz miasteczko ruchu drogowego. Rodzice będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą rowerków i dziecięcych przyczepek rowerowych.
Na scenie co godzinę organizowane będą konkursy, w których będzie można wygrać markowe rowery, stroje rowerowe, kamerki sportowe, okulary, kaski i wiele innych wartościowych nagród.
Gościem Specjalnym BIKE Festiwalu będzie Igor Tracz, wielokrotny Mistrz Świata w wyścigach psich zaprzęgów i bikejoringu, no i oczywiście jego najszybsze na świecie psy!

FESTIWAL OGRODÓW
Impreza dla wielbicieli zieleni i kwiatów, podzielona na kilka stref tematycznych, które mają jeden wspólny mianownik – ogród:
Ogród Inspiracji – przestrzeń, w której stworzony zostanie żywy ogród.
Ogród i Technika – najnowsze pomysły i rozwiązania techniczne.
Ogród i Design – strefa opracowana przy współpracy z najlepszymi pracowniami projektowania ogrodów.
Ogród i Muzyka – strefa relaksu, przy muzyce granej na żywo.

FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW

Mobilność food trucków sprawia, że często trudno nam je „złapać”. Podczas Festiwalu będzie można spotkać je w jednym miejscu – na parkingu AMBEREXPO. Udział w imprezie zapowiedziało 30 Food Trucków.

FREE TIME FESTIWAL – WSTĘP WOLNY, WIĘCEJ INFORMACJI: www.freetimefestiwal.pl
2 kwietnia / sobota, godz. 10:00-18:00, 3 kwietnia / niedziela, godz. 10:00-17:00

Oceń