Together Magazyn » Aktualności » My się zimy nie boimy! Ferie z gdyńskimi muzeami
EEC-CB-F-BCDF-CECBA

My się zimy nie boimy! Ferie z gdyńskimi muzeami

My się zimy nie boimy! Połączone siły Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni zapraszają na ferie zimowe, jakich jeszcze nie było! Dla najbardziej aktywnych uczestników do wygrania nagrody, w tym premierowa gra Monopoly Gdynia.

Pierwszy tydzień ferii

Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni przygotowały propozycje dwóch tras wiodących przez centrum Gdyni i jego okolice. Pozwolą one młodszym i trochę starszym przejść się śladami emigrantów, którzy przyjeżdżali do Gdyni, aby stąd na pokładzie wspaniałych transatlantyków wypłynąć w wielki świat. Wydrukujcie je lub pobierzcie na swój telefon, a potem wyruszcie na spacer uliczkami Gdyni! Do tras spacerów zostały dołączone zadania, dzięki którym odkryjecie ciekawostki związane emigracją, kulturą oraz historią Gdyni! Na wspólną wędrówkę zabierzcie ze sobą rodzinę lub przyjaciół!

Mapy będą dostępne na stronie www Muzeum Emigracji w Gdyni od pierwszego dnia ferii – 4 stycznia.

Jak projektować odbiorniki radiowe? Co to jest alfabet Morse’a? Jak wygląda dźwięk? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukacie (i znajdziecie!) podczas warsztatów Legenda RADMORU, które w formie online odbędą się w Muzeum Miasta Gdyni. Dodatkowo Dział Historyczny Muzeum Miasta Gdyni przygotował niezwykłe mapy dla młodszych i starszych poświęcone starym, gdyńskim szlakom kolejowym – tym znanym i tym od dawna zapomnianym, ukrytym w gąszczu drzew i chaszczy. Uzupełnione o ciekawy komentarz historyczny mapy od stycznia do pobrania ze strony Muzeum!

Drugi tydzień ferii

Od 11 do 14 stycznia Kolej na Wyzwanie, czyli maraton dworcowy. Wspólnie spędźmy czas, odkrywając Dworzec Morski i Dworzec Gdynia Główna.

Odnajdźcie ślady stóp Witolda Gombrowicza, wdrapcie się na pomnik, policzcie schody na peron i sprawdźcie, który z królów Polski ma własną linię kolejową. Posłuchajcie dźwięków dworca, podziwiając dekoracje na suficie restauracji i poczujcie wiatr we włosach, oczekując na odpływający prom. Nie dajcie się zimowej nudzie i razem z rodziną przyjrzyjcie się gdyńskim dworcom. W obu dworcach dostępna będzie mapa z zadaniami – wyczynami. Na bacznych obserwatorów czekają nagrody.

Gotowi na przygodę?

Z zimowym pozdrowieniem Gdyńska Brygada Muzealna!

WAŻNE INFORMACJE

11.01.2021 – Rozpoczęcie maratonu!

Od tego dnia możecie odebrać mapy z dwóch punktów:

Punkt informacji Dworzec Gdynia Główna oraz z Dworca Morskiego (Muzeum Emigracji w Gdyni).

15.01.2021 – do tego dnia wykonujecie wszystkie wyczyny znajdujące się na mapach

11-15.01.2021 – to też czas odbioru nagród jeśli uda wam się w pierwszym terminie wykonać wszystkie zadania

18-22.01.2021 – dodatkowy tydzień dla Was na odebranie nagród

Odbiór nagród od poniedziałku do piątku w Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni w godzinach 10-16. Inne godziny do ustalenia mailowo poprzez edukacja@muzeumgdynia.pl oraz warsztaty@muzeumemigracji.pl.

Pierwszych 30 wyczynowców otrzyma gdyńską edycję gry Monopoly (15 szt. w każdym z Muzeów). Dla reszty uczestników, które zgłoszą się z wypełnioną kartą czekają specjalne, muzealne upominki.

Nagrody wydawane będą na podstawie kart z wykonanymi wszystkimi zadaniami. Uwaga: nagrodę można otrzymać tylko raz!

DFB-FB-B-BB-BCBFF

Ważne miejsca:

PKP Gdynia Główna – miejsce odbioru map oraz miejsce zdobycia 10 wyczynów

Dworzec Morski (Muzeum Emigracji w Gdyni) – miejsce odbioru map, miejsce zdobycia 10 wyczynów oraz miejsce odbioru nagrody za wykonanie wszystkich wyczynów z mapy.

Muzeum Miasta Gdyni – miejsce odbioru nagrody za wykonanie wszystkich wyczynów z mapy.

Ważne przed rozpoczęciem maratonu:

Zabierz ze sobą ołówek lub długopis.

Ubierz się ciepło. Maraton może zająć Wam troszkę czasu.

Pamiętaj o maseczce.

Oceń