Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » Aktywna rodzinna zima w Koszałkowie-Wieżycy

Aktywna rodzinna zima w Koszałkowie-Wieżycy

Choć pogoda nas nie rozpieszcza, to w niewielkiej odległości od Trójmiasta możemy znaleźć prawdziwą zimową oazę – Ośrodek Narciarski Wieżyca-Koszałkowo. Liczne atrakcje dla dużych i małych oraz kompleksowa obsługa zapewnią każdej rodzinie doskonałą zabawę.

Dla miłośników narciarstwa i snowboardu przeznaczony jest duży stok z trzema wyciągami orczykowymi o dł. 300 m i różnicy poziomów 50 m. Początkujący mają do dyspozycji mniejszy stok z wyciągiem orczykowym i lizakowym. Działa też Szkółka Narciarska (a dla najmłodszych Przedszkole Narciarskie), dla adeptów narciarstwa i snowboardu. Stoki są oświetlane i działają po zmroku, trasy są ratrakowane i sztucznie naśnieżane (śnieg z armatek ma dłuższy czas topnienia niż naturalny, można szusować także w czasie odwilży!).

Na terenie Ośrodka znajdują się dwie wypożyczalnie sprzętu dysponujące nartami zjazdowymi (także butami, kijkami, kaskami) oraz deskami snowboardowymi z butami – wszystko w pełnej rozmiarówce.
Każdemu, niezależnie od wieku, polecamy tory do snowtubingu. Ta pełna radosnych emocji zabawa polega na efektownych zjazdach na specjalnym ślizgu potocznie zwanym oponami lub dętkami. Pasjonaci zjazdów na sankach, jabłuszkach itp. mają wydzieloną część dużego stoku.

Dla zgłodniałych restauracja „Biały Miś” serwuje przepyszne posiłki dostosowane do pór roku. W pizzerii „Gawra” można zamówić włoską pizzę, makarony i sałatki. Przy wyciągach dostępne są punkty małej gastronomi do kupowania „na szybko”. W pobliżu stoku do dyspozycji jest komfortowy pensjonat z ofertą pokoi dwu- i trzyosobowych oraz rodzinnych apartamentów.

A na koniec zdradzimy tajemnicę naszego śniegu. W obecnej sytuacji pogodowej żaden ośrodek lub stacja narciarska nie może funkcjonować bez sztucznego naśnieżania w celu poprawienia jakości i atrakcyjności tras. Śnieg sztuczny powstaje z wody o jakości wody pitnej, rozpylonej za pomocą tzw armatek śnieżnych pod ciśnieniem. Produkcja śniegu jest najefektywniejsza, gdy woda ma temperaturę zbliżona do 0 st.C i występuje niska wilgotność powietrza.

Główną różnicą pomiędzy śniegiem naturalnym, a tym wyprodukowanym jest jego waga. Jeden m3 świeżego naturalnego śniegu waży od 40 do 80 kg, natomiast śniegu sztucznego od pięciu do dziesięciu razy więcej. Te dane obrazują o ile bardziej kompaktowy jest śnieg sztuczny. Sztucznie wytworzony śnieg jest ok. czterokrotnie trwalszy od śniegu naturalnego (np. 20 cm śniegu naturalnego topnieje tak długo jak 80 cm śniegu sztucznego). Dlatego też naśnieżone stoki funkcjonują dobrze pomimo utrzymującej się dodatniej temperatury, a nawet występujących opadów deszczu i ”burej i ponurej” pogody.

Ośrodek Narciarski Koszałkowo-Wieżyca podejrzycie na kamerze live 24h/ na dobę na naszej stornie www.wiezyca.pl. Znajdą tam Państwo wszelkie informacje o ośrodku. Organizujemy imprezy sportowo-rekreacyjne, zawody dla dzieci, wczasy, wycieczki, konferencje i szkolenia.

Oceń