Cypr jest trzecią największą wyspą na morzu Śródziemnym. Bezpośrednie loty z Polski (lotniska: Warszawa, Kraków, Katowice) oferują linie Wizz Air i Lot. Ceny biletów zaczynają się już od 130.00 EUR za bilet w dwie strony. Od 2004 roku Cypr jest członkiem Unii Europejskiej a w 2008 roku Cypr wszedł do strefy Euro. Powierzchnia wyspy wynosi 9,3 tys. km a urozmaicona linia brzegowa ma długość 648 km. Największymi miastami są: Nikozja, Limassol i Larnaka. Najwyższym wzniesieniem jest góra Olimbos (1951 m n.p.m.). Na terytorium Cypru znajdują się różnorodne krainy geograficzne. Na Cyprze znajdują się 3 miejsca wpisane na listę UNESCO: zabytki archeologiczne w regionie Pafos, zdobione kościoły regionu Troodos i stanowisko neolityczne Chirokitia. Więcej na visitcyprus.com

8 powodów dlaczego warto odwiedzić akurat Cypr w 2017 r:

1. Słońce cały rok:
„With an average of 326 days of sunshine a year, Cyprus offers the best climate to study, explore and relax all year round! – podaje szkoła English in Cyprus
2. Bezpieczeństo i gościnność
mieszkańcy znani są ze swojej gościnności i otwartości
3. Wspaniałe plaże
najlepsze i najczystsze plaże od wielu lat
4. Brytyskie koneksje
w latach 1878 – 1961 Cypr był Brytyjską kolonią. Obecnie na wyspie mieszka około 60,000 Brytyjczyków.
5. 10,000 lat historii i dziedzictwa kulturowego
wyspa nazywana “island of love”
6. Kuchnia lokalna
połączenie potraw Greckich, Tureckich, Afrykańskich
7. Sceneria i widoki
morze, plaże, lasy, góry (Troodos, Macheras i Stavrovouni),wioski (Fikardou, Omodos i Lefkara)
8. Spokój, cisza, atmosfera relaksu

Wyspa jest popularną wakacyjną całoroczną destynacją (ok. 3 mln turystów w 2016 r.) i staje się także coraz częściej wybieranym miejscem na naukę angielskiego za granicą przez młodzież, dorosłych jak i rodziny z dziećmi. Jak podaje szkoła English in Cyprus: „It is a new English language holiday destination, a bit off the beaten track, so the number of Polish visitors is quite low. Cyprus is a popular destination for other European nationalities, including Italian, French, German, Swiss, Eastern Europeans, and Russians, but there are not so many of each nationality has the opportunity to practice speaking English. Everyone who speaks to you in Cyprus will almost certainly do so in English, and they are likely to have an English accent”.

Szkoła językowa English in Cyprus położona jest w Limassol i oferuje zajęcia językowe przez cały rok dla dorosłych i młodzieży. Limassol to czarujące i niesamowite miasteczko. Wakacyjne obozy dla dzieci odbywają się w cichej i spokojnej wiosce o nazwie Episkopi.

Cypr jest byłą Brytyjską kolonią tak więc język angielski jest powszechnie używany. Wyspa jest bezpiecznym miejscem, szkoła językowa zlokalizowana jest w południowej części Greckiej części wyspy.

Wakacyjny obóz językowy dla dzieci w wieku 7-17 lat w wiosce Episkopi gdzie dzieci są pod stałą opieką opiekuna w prywatnej części hotelu, w którym przebywają głównie młode osoby zainteresowane sportami wodnymi. Bezpieczeństwo i pełna opieka są tutaj najważniejsze. Dzienny program zajęć obejmuje m.in:

 • zabawne i aktywne zajęcia z angielskiego w szkole
 • zajęcia sportowe na basenie i plaży
 • gry, wycieczki, zajęcia integracyjne
 • inne formy nauki angielskiego poprzez zabawę, w naturalny spontaniczny sposób
 • Więcej o obozach dla młodzieży dowiecie się tutaj.

  Szkoła English In Cyprus w Limassol to całoroczny obiekt dla dorosłych z zakwaterowaniem przy plaży. Zajęcia dla dorosłych prowadzone są już bez opieki i oferują więcej wolnego czasu, który można dowolnie zagospodarować np. poprzez:

 • wspólne wyjścia na miasto z innymi kursantami
 • lokalne festiwale, imprezy, pokazy
 • zajęcia sportowe na plaży czy basenie
 • wycieczki całodniowe np. do Paphos (Europejska stolica kultury w 2017), w góry The Troodos Mountains czy do największego aquaparku w Europie.

 • Szkoła English In Cyprus jest największą obecnie placówką oferującą naukę języka angielskiego na Cyprze działającą od ponad 10 lat. Szkoła jest licencjonowana przez tzw. Republic of Cyprus Ministry of Education and Culture. Wszyscy nauczyciele są native speakerami i posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu angielskiego.

  Szkoła English In Cyprus współpracuje w Polsce z wiarygodnymi i sprawdzonymi biurami podróży, które pomogą w załatwieniu wszelkich formalności jak i zakupie biletu lotniczego.

  Kontakt bezpośrednio do szkoły:
  Email: info@englishincyprus.com
  Strona www: http://www.englishincyprus.com/

  O Autorze

  Mat. Redakcyjne

  Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

  Zostaw odpowiedź

  Twój e-mail nie zostanie opublikowany