„Śpiąca Królewna” – Teatr Gdynia Główna

Spośród kulturalnych przestrzeni Trójmiasta, Teatr Gdynia Główna jest miejscem godnym uwagi, które nadal czeka na swoje odkrycie przez wiele rodzin. O tym, że warto zawitać na tę niezwykłą scenę, można było się przekonać w niedzielę 14 lutego. Tego dnia wystawiono prawdziwą klasykę spośród form teatralnych – „Śpiącą Królewnę” według baśni Andersena. Opowieść, która fascynowała liczne pokolenia, również i dzisiaj jest aktualna, o czym mogli się przekonać zgromadzeni widzowie.

Wyreżyserowany przez Lubę Zarembińską spektakl był prawdziwym mistrzostwem małej i niezobowiązującej formy, za pomocą której przekazuje się ważne idee. Odwieczna walka dobra ze złem nie musi przecież przybierać patetycznej formy. Sceniczna adaptacja wątków Śpiącej Królewny, zaprezentowana przez artystów Teatru Stacja Szamocin, była tego najlepszym przykładem.

„Śpiąca Królewna” – Teatr Gdynia Główna
Oceń ten post

O Autorze

Michał Mikołajczak

Urodziłem się w 1977 roku, w Grudziądzu, ale od 25 lat mieszkam w Trójmieście – początkowo w Gdańsku, a obecnie w Sopocie. Ukończyłem filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Z zawodu i zamiłowania jestem redaktorem. Jak przystało na urodzonego humanistę, mam bardzo wszechstronne zainteresowania. Szczególnie interesują mnie: kryminalistyka, współczesna historia Polski, medycyna (zwłaszcza psychiatria), a także kultura popularna lat 80. i transport. Wolne chwile spędzam z rodziną, najczęściej na oglądaniu filmów grozy.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany