Together Magazyn » Aktualności » Nowy numer Magazynu Together już dostępny!

Nowy numer Magazynu Together już dostępny!

magazyn-together-nr-1
Kliknij na okładkę, aby przeczytać magazyn online

Miło nam zaprezentować lutowe wydanie Magazynu Together

Przed nami ostatnie dni zimy, która w tym roku – po raz kolejny – przypomina raczej niekończące się przedwiośnie. W naszym regionie zbliżają się ferie zimowe. Bardzo ważny jest odpoczynek i regeneracja sił. Pragniemy wierzyć, że efektywnie wykorzystacie ten czas, ciesząc się wolnymi chwilami w rodzinnym gronie.

Zdążyliśmy już przywyknąć, że luty to także Walentynki. Czy jest to święto typowo religijne? Chyba nie trzeba nikogo szczególnie przekonywać, że nie, chociaż w Kościele katolickim tego dnia wspomina się św. Walentego. Komercjalizacja Walentynek – doskonale znana w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej – sprawiła, że pojawił się szeroki nurt przeciwników tego święta. Wiele osób wskazuje na swoisty „szantaż emocjonalny” – jeśli nie celebrujesz w jakikolwiek sposób dnia św. Walentego, nie okazujesz uczuć bliskiej osobie. A co mają powiedzieć osoby samotne…?

Zarówno zakupowe szaleństwo przy okazji Walentynek, jak i całkowite ignorowanie tego święta to dwie skrajności, w które nie warto popadać. Sprawianie bliskim miłych prezentów – niekoniecznie w formie drogich perfum czy biżuterii – jest zawsze na miejscu, nie tylko 14 lutego. Warto również spojrzeć nieco szerzej na dzień św. Walentego – jako na święto miłości, również i tej rodzicielskiej, która ma przecież największą wartość i dla dzieci, i dla rodziców. To prawda, że miłość rodzicielska trwa zawsze i nie wymaga szczególnego akcentowania w określonym dniu. Spełnia się w codziennych trudach i radościach, w cierpliwości i wyrozumiałości, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci. Jest obecna każdego dnia, także gdy dzieci stają się już dorosłe i nie wymagają opieki. Miłość rodzicielska trwa wiecznie…
To wszystko jest oczywiste. Czasami zdarza się jednak, że nie do końca doceniamy wartość tego niezwykłego uczucia. Wyznaczamy sobie dalekosiężne cele materialne, choć zapominamy, że mając dach nad głową i kochającą rodzinę, już jesteśmy bardzo bogaci. Miłości rodzicielskiej nie da się przeliczyć na żadną wymierną walutę. Myślę, że Walentynki to dobry dzień na taką refleksję. Na pewno nie powinno być to święto „zawłaszczone” przez zakochane pary. Miłość ma przecież wiele odcieni, bez których życie byłoby puste i jałowe.

Zachęcając do lektury kolejnej odsłony naszego magazynu, życzymy Wam, aby w Waszych rodzinach nie trzeba było poszukiwać miłości. Niech stanie się ona sensem każdego dnia!

Oceń