Together Magazyn » Dom » Akademia dla rodzin budujących dom

Akademia dla rodzin budujących dom

Dom z ogródkiem, nawet niewielki, ale własny, solidny i wygodny, to marzenie wielu rodzin. Jedni poprzestają na snuciu podobnych wizji, inni je realizują. Zanim jednak uroczy domek stanie gdzieś pod miastem, trzeba przejść przez etap jego budowy. Dla osób bez doświadczenia to niełatwe zadanie. Wszystkich, którzy chcą się do niego dobrze przygotować, zapraszamy na Akademię Budowy.

Ci, którzy zbudowali już dom, najlepiej wiedzą, że to niełatwe wyzwanie. Zwłaszcza jeśli chce się je realizować systemem gospodarczym. A tak właśnie robi większość rodzin w Polsce. Rezygnują z generalnego wykonawcy, sami organizują budowę, sami zatrudniają kolejne ekipy, kupują materiały, pilnują przebiegu robót. To sposób, który może przynieść oszczędności, czasem nawet znaczne, ale jednocześnie wymaga od zleceniodawców niemałego zaangażowania. Trudno kontrolować prace, a nierzadko także w nich uczestniczyć, jeśli wiedza z zakresu branży budowlanej jest znikoma. O tym, czym może skończyć się podobne podejście, boleśnie przekonał się już niejeden inwestor, a budowlane fora internetowe są po brzegi wypełnione pouczającymi historiami wziętymi z życia, a dokładnie – z placu budowy.

akademia-budowy-w-gdansku

Większość osób, które podejmują się budowy domu systemem gospodarczym, stara się dobrze przygotować do tego przedsięwzięcia. Czytają fachową literaturę, konsultują się ze znajomymi, szukają porad fachowców. Akademia Budowy to okazja do poszerzenia wiedzy i skonsultowania swoich pomysłów z ekspertami. – Pierwsze wątpliwości pojawiają się już podczas zakupu działki, kolejne – w trakcie wybierania projektu domu. Z czasem pytań jest coraz więcej, a odpowiedzi nie znajdują się same – mówi Przemysław Klein, dyrektor firmy Tooba.pl, która oferuje projekty domów i garaży. – Dlatego też postanowiliśmy pomóc w tych przygotowaniach i zorganizować Akademię Budowy. Konferencja miała być wydarzeniem jednorazowym, ale ze względu na duże zainteresowanie, jakim cieszy się od pierwszej edycji, została przekształcona w wydarzenie cykliczne, które odbywa się w różnych miastach Polski – wyjaśnia Przemysław Klein.

940x788-2

Akademia Budowy to jednodniowa konferencja, podczas której mają miejsce wykłady, warsztaty oraz konsultacje. Jej program został ułożony w taki sposób, aby znalazły się w nim zagadnienia dotyczące różnych etapów budowy domy. Każdą Akademię otwiera więc wystąpienie na temat różnic między projektami gotowymi a przygotowanymi na indywidualne zamówienie, adaptacji tych pierwszych, procedur formalno-prawnych czy ograniczeń wynikających z zapisów prawa miejscowego. Tyle tytułem wprowadzenia. Następnie uczestnicy zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w budownictwie jednorodzinnym; od systemów wykorzystywanych podczas stawiania ścian z ceramiki po prefabrykowaną konstrukcję dachu, sposoby na jego skuteczną termoizolację czy wybór energooszczędnych bram, drzwi i okien. Po zakończeniu wykładów na pytania uczestników czekają wszyscy prelegenci, a także architekt, konstruktor i kosztorysant. W kalendarzu przygotowań do budowy domu warto więc zaznaczyć datę 5 listopada i wziąć udział w Akademii zorganizowanej specjalnie dla wszystkich budujących.

Data: 5 listopada 2016 r.

Miejsce: Gdańsk, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo, ul. Żaglowa 11

Rejestracja: http://akademiabudowy.pl/gdansk

Organizator: Tooba.pl

tn_2-akademia-budowy-2016-warszawa-13

Oceń