Together Magazyn » Aktualności » Akademia Artystyczna

Akademia Artystyczna

Akademia Artystyczna, ul. Grunwaldzka 339, 80–309 Gdańsk

 

Czym się zajmujecie?

Jesteśmy wszechstronnym centrum kształcenia artystycznego i ruchowego. Nasza Akademia Sztuki jest pierwszym w Trójmieście centrum, gdzie realizujemy profesjonalne zajęcia z aktorstwa, wokalu, baletu tańca, teatru oraz chodzenia na szczudłach. Nie tylko umożliwiamy młodym ludziom realizowanie ich pasji, ale również przygotowujemy ich do nauki na kierunkach artystycznych w szkołach publicznych i prywatnych. Z kolei Akademia Tańca i Ruchu oferuje liczne zajęcia dla osób w każdym wieku. Naszym celem jest stworzenie jak najliczniejszej grupy pasjonatów kochających sztukę i sport. Proponujemy zajęcia obejmujące: balet, gimnastykę artystyczną, akrobatykę, pole dance, zumbę, fitness, ladies style, salsę solo oraz w parach, bachatę, jazz, broadway jazz, pilates, high heels, latino, trening funkcjonalny, turbo spalanie, locking, popping, house, LA Style, breaking, hip hop i dancehall. Naszą ofertę kierujemy nie tylko do miłośników sztuki i tańca, ale również do osób, które chcą aktywnie spędzać wolny czas, na przykład pracując nad szczupłą sylwetką. Akademia jest jednocześnie miejscem przyjaznym rodzinom. Nasz grafik zajęć pozwala rodzicom i opiekunom przyprowadzającym dzieci na zajęcia również wziąć udział w oferowanych lekcjach oraz zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. To dobra opcja wspólnego spędzania czasu.

Jaką bazą lokalową dysponujecie?

Zajmujemy przestronny, czteropiętrowy budynek przy ul. Grunwaldzkiej 339 w Gdańsku. Zajęcia odbywają się w ośmiu salach.

Najmłodsi adepci tańca mają się u Was przede wszystkim bawić czy uczyć? Może jest to forma nauki poprzez zabawę?

Nasi instruktorzy zapewniają w pełni profesjonalną naukę tańca, niemniej jest to również forma dobrej zabawy. W zajęciach chodzi o rozładowanie naturalnej energii dziecka. Sam taniec nie może być uciążliwym obowiązkiem – ma właśnie być formą relaksu, czasami wyrażania siebie. Podobnie jest w przypadku innych zajęć, gdzie zabawa jest kluczem do nauki, a sama nauka staje się zabawą.

 

Do kogo jest kierowana oferta? Jaki jest przedział wiekowy?

Nie ma ściśle określonych przedziałów wiekowych. Jeśli dziecko chce uczestniczyć w zajęciach i sprawia mu to przyjemność, nie ma przeciwwskazań. Tak samo jest z górną granicą wieku.

Czy są to zajęcia, zabawy indywidualne czy grupowe? W jakich grupach?

Zajęcia są prowadzone zarówno w formule indywidualnej, jak i grupowej. Jeśli ktoś potrzebuje odrębnych zajęć, osobistej opieki instruktora, a może po prostu intymności, to istnieje taka możliwość. Organizujemy również zajęcia w indywidualnych grupach, co jest znakomitą ofertą dla firm, choć oczywiście nie tylko. Wspólna pasja i zabawa może być najlepszą receptą na integrację. W ramach Akademii Sztuki funkcjonują grupy zawodowe w trzech głównych kierunkach: wokalnym, aktorskim i tanecznym. Akademia Tańca i Ruchu to zawodowe grupy młodzieżowe w dwóch przewodnich stylach: jazzowo-współczesnym i streetowym. Grupy współpracują ze sobą i integrują się w realizowaniu wspólnych zadań.

Czy zajmujecie się organizacją urodzin? Czym one się wyróżniają?

Tak, to również nasza działalność. Każde dziecko chce, aby ten dzień był wyjątkowy – potrafimy o to odpowiednio zadbać. Nasza oferta jest elastyczna, dostosowana do preferencji i budżetu rodziców. Podstawowa opcja obejmuje, między innymi, wynajem sali (w razie potrzeb – dodatkowych sal) i sprzętu muzycznego, zastawę, fotorelację, poczęstunek dla dzieci i rodziców oraz zestaw upominków dla Jubilatów i gości. Każdą imprezę przygotowują profesjonaliści, którzy gwarantują niezapomniane wrażenia.

Czy organizujecie dodatkowe zajęcia dla młodzieży szkolnej, takie jak półkolonie?

Owszem, zajmujemy się organizacją tego typu przedsięwzięć. W bieżącym roku, tuż u progu wakacji, 30 czerwca, zapraszamy wszystkie dzieci na jedyne w swoim rodzaju, dwutygodniowe „Musicalowe Półkolonie”. Drugi turnus rozpocznie się 18 sierpnia. To wyjątkowa okazja do świetnej zabawy i aktywnego wypoczynku. Zajęcia będą się rozpoczynać w godzinach 7.00–9.00, a kończyć o godzinie 17.00. Zapewniamy dużą dawkę wspaniałych wrażeń, zajęć tanecznych, wokalnych i aktorskich. Będziemy przygotowywać nagranie spektaklu. Aby dzieci czuły się komfortowo, zostaną utworzone odpowiednie grupy wiekowe. Zapewnimy również dodatkowe atrakcje, jak wyjście na plażę, do Teatru Wybrzeże czy bal przebierańców. W czasie trwania półkolonii zapewniamy posiłki, czyli śniadanie (szwedzki stół) i obiad złożony z dwóch dań, oraz wszelkie przybory i ubezpieczenie. Najważniejsze jednak, że możemy zagwarantować profesjonalną opiekę i wyśmienitą zabawę.

Przez ile czasu dzieci mogą jednorazowo uczestniczyć w zabawie, zajęciach?

Standardowe zajęcia dla dzieci jednorazowo trwają przez godzinę. W ciągu dnia dziecko może oczywiście uczestniczyć w większej liczbie zajęć.

Jakie są ceny? Czy opłata jest za jednorazowe zajęcia, wejście czy za cykl zajęć?

Zachęcamy do korzystania z udziału w całych kursach, bo jest to rozwiązanie najkorzystniejsze cenowo. Cały pakiet zajęć jest opłacalny dla grup, które w innych studiach musiałyby zapłacić taką samą kwotę tylko za jeden kierunek. Pojedynczy kurs w Akademii Sztuki to wydatek rzędu 100 zł na miesiąc, ale już cztery kursy to zaledwie 200 zł miesięcznie. Cena pojedynczej wejściówki wynosi 35 zł. Koszt karnetów w Akademii Ruchu i Tańca wynosi 60 zł (raz w tygodniu/m-c) lub 100 zł (dwa razy w tygodniu/m-c), natomiast pojedyncze wejście kosztuje 25 zł.Szczegółowy cennik zajęć jest zamieszczony na naszej stronie internetowej.

Czy można liczyć na promocje, rabaty?

Ponieważ zależy nam na stworzeniu zintegrowanej i jak największej grupy osób, które kochają sztukę i taniec, nasze specjalne promocje kierujemy w stronę grup zawodowych. Zależy nam na poszukiwaniu ludzi z pasją i talentem, bez względu na ich możliwości finansowe. Pakiet zajęć dla tancerzy należących do grup zawodowych jest naprawdę niedrogi, a dzięki niemu można uzyskać dostęp do wszystkich zajęć realizowanych przez Akademię.

Czy współpracujecie ze specjalistami, opracowując swoją ofertę?

Wszyscy nasi instruktorzy są najwyższej klasy specjalistami i zawodowcami. Nie ma wśród nich osób przypadkowych, wręcz przeciwnie – starannie dobieramy swoją kadrę, którą tworzą, między innymi, pracownicy teatrów, tancerze czy finaliści popularnych programów telewizyjnych. W Akademii Sztuki kładziemy również nacisk na wiedzę teoretyczną, organizując cykliczne wykłady i konferencje prowadzone przez kompetentnych wykładowców. Nasza młodzież ma więc także możliwość solidnego przygotowania do egzaminów wstępnych do szkół wyższych. W Akademii Ruchu i Tańca współpracujemy z najlepszymi choreografami, nie tylko z Trójmiasta.

Jakie zabawy, zajęcia są najbardziej atrakcyjne?

To już zależy od oczekiwań danej osoby, aczkolwiek każdy, kto kocha sztukę i taniec, na pewno znajdzie coś interesującego dla siebie. U nas nie można się nudzić! Zapraszamy również osoby, którym po prostu zależy na dobrym samopoczuciu – aktywny wypoczynek może być znakomitym antidotum na wszelkie zmartwienia.

Czy macie jakieś plany, założenia, do których dążycie?

Cały czas pracujemy nad tym, aby jak najbardziej uatrakcyjnić program oferowanych zajęć. Nasi instruktorzy nie tylko uczą, ale również przekazują cenne wartości. Chcemy nadal się rozwijać i realizować jak najbardziej ambitne plany, tworzyć spektakle, dzielić się z innymi swoimi osiągnięciami. Zależy nam na rozwoju fizycznym i duchowym różnych osób, bez względu na ich wiek.

Jak długo jesteście na rynku?

Akademia jest stosunkowo nowym miejscem na Trójmiejskiej mapie, powstała w grudniu 2013 roku. Jednak jej fundamenty stanowią doświadczeni, młodzi ludzie, którzy dzięki Akademii znaleźli wspólne miejsce do twórczego działania i dzielenia się pasją z innymi.

Czy chcecie powiedzieć coś naszym czytelnikom?

Serdecznie zapraszamy do nas przede wszystkim osoby, które kochają sztukę lub dopiero odkrywają tę miłość. Warto nas odwiedzić całymi rodzinami i znaleźć odpowiedni dla siebie sposób spędzania wolnego czasu. Gwarantujemy profesjonalizm, dużo rozrywki i dobrej zabawy dla każdego.

Planujemy (jesteśmy w trakcie rozmów i ustaleń z organizatorami), aby w Akademii funkcjonowały zajęcia typy brydż, malarstwo, rękodzieło.

Akademia Artystyczna

ul. Grunwaldzka 339, 80–309 Gdańsk

www.akademiartystyczna.com

e-mail: info@akademiaartystyczna.com

Kontakt w sprawie zajęć i zapisów

Karolina Potakowska, tel.: 506 382 816

Kontakt w sprawach ogólnych

Magdalena Gabriel, tel.: 604 908 003

 

 

Oceń