Together Magazyn » Aktualności » Scena Muzyczna Gdańsk

Scena Muzyczna Gdańsk

Prezentację Trójmiejskich Instytucji Kulturalnych rozpoczynam od Gdańskiego Archipelagu Kultury, a dokładnie od oddziału Scena Muzyczna Gdańsk, mieszczącej się przy ulicy Powstańców Warszawskich. Dlaczego akurat od Sceny? A to ze względu, iż 29 marca rozpoczęły się tam warsztaty muzyczne dla najmłodszych oraz ich rodziców. Cykl zatytułowany został OD/SŁOŃ UCHO i adresowany jest do dzieci 0 – 2,5. Pierwsze zajęcia odbyły się 15 marca, kolejne 29 marca, a następne będą realizowane 5 i 26 kwietnia. Ale zanim o warsztatach najpierw kilka słów o samej placówce.

Scena Muzyczna Gdańsk, to instytucja, w której kręgu zainteresowań jest zarówno edukacja kulturalna jak i organizacja dużych wydarzeń. Specjalizuje się głównie w muzyce i tańcu i wokół tych dziedzin koncentruje swoje działania. Scena organizuje zajęcia stałe z tańca, gdzie możemy spotkać się z dość szeroką ofertą szczególnie związaną z tańcem współczesnym. Tam możemy uczęszczać na zajęcia zumby, afro house, dancehall czy hip hop. Co ważne, w Scenie odbywa się także szereg wydarzeń specjalnych. Co pewien czas możemy uczestniczyć w ciekawych koncertach twórców może nie z kręgu show biznesu, ale na pewno znanych wśród koneserów muzyki. 12 Kwietnia będzie tam można posłuchać chociażby grupy Mikromusic. Instytucja ta jest także organizatorem dwóch większych wydarzeń w Trójmieście: Gdańskiej Nocy Świętojańskiej oraz Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę, spośród których ten ostatni cieszy się popularnością w całej Polsce i z roku na rok przyciąga dużą rzesze publiczności.

Scena jest przykładem klubu dla młodych, ambitnych, którzy kochają muzykę i taniec. Niewątpliwie szeroki wybór zajęć oraz wydarzeń, a także dbałość o promocję i wizerunek Instytucji tworzą z niej miejsce ciekawe i inspirujące. Młodzi i dynamiczni ludzie znajda tam coś dla siebie. Choć nie tylko. Jak wspominałam od marca Scena organizuje także cykl warsztatów dla najmłodszych wraz z opiekunami. Tym samym prezentuje się, jako nowoczesna instytucja stawiająca się ponad granice ściśle określonego odbiorcy. Warsztaty OD/SŁOŃ UCHA prowadzone przez Aleksandrę Buńko oraz Dorotę Rydel to zabawy z muzyką dla najmłodszych dzieci. To także doskonała alternatywa dla rodziców i opiekunów, którzy interesują się muzyką i chcą zgłębić jej tajniki. Podczas kiedy dzieci uczestniczą w zajęciach – zabawach dźwiękowych, rodzice przy kawie , herbacie i różnych łakociach mogą posłuchać wykładów na temat wybranych teorii wpływu muzyki na ciało oraz psychikę. Co ważne cena tych spotkań także jest przystępna ( 15 zł za dziecko + opiekun). Jest to dość ciekawa i bardzo ważna inicjatywa. Podobne spotkania dla najmłodszych odbywały się już chociażby w teatrach i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wraz z dzieckiem można spędzić czas w ciekawy sposób, a przy okazji poznać też wiele interesujących rzeczy, wymienić się spostrzeżeniami, podyskutować z innymi rodzicami. Od dawna już wiadomo, że muzyka ma ogromny wpływ na rozwój człowieka. Według teorii Edwina E. Gordona najlepszym czasem na uczenie się muzyki jest okres od narodzin do trzeciego roku życia. Dlatego też rodzicom, którzy chcą dbać o rozwój swoich pociech, ale też przy okazji miło spędzać czas polecam gorąco te warsztaty. Tym samym wszystkim zainteresowanym tańcem i muzyką polecam śledzić nowości Sceny Muzycznej oraz Gdańskiego Archipelagu Kultury, którzy specjalizują sie w działaniach edukacyjnych kierowanych do wszystkich grup wiekowych.

Oceń