Together Magazyn » Aktualności » Nowoczesne łóżko do sypialni – podstawą aranżacji wnętrza

Nowoczesne łóżko do sypialni – podstawą aranżacji wnętrza

Nowoczesne łóżko do sypialni – podstawą aranżacji wnętrza

Czym powinno się charakteryzować nowoczesne łóżko do sypialni? Dwa podstawowe parametry mają w tym zakresie diametralne znacznie. Pierwszym z nich jest wygoda, drugi zaś to design. Postaw na wysokojakościowy produkt a uzyskasz w pełni satysfakcjonujący efekt. Później dobierz dodatki podkreślające charakter pokoju sypialnego i ciesz się czasem, który będziesz spędzał w tym przytulnym pomieszczeniu.
Nowoczesne łóżko do sypialni – parametr wygoda
Aby łóżko było wygodne, musi być dopasowane długością do wzrostu oraz szerokością do liczby osób w nim śpiących. Sypialnie jednoosobowe wyposażone są zazwyczaj w łóżka o szerokości 90 cm – tyle przestrzeni pozwoli na wygodny odpoczynek. Dwuosobowe łóżka powinny mieć co najmniej 140 cm szerokości bądź nawet 160 cm – jeżeli powierzchnia sypialni jest wystarczająco duża. Masz niestandardowy wzrost? Postaw na łóżko sypialniane w nowoczesnym stylu, które będzie wykonane na wymiar.

Nieograniczone wręcz możliwości posiadają w tym zakresie modele tapicerowane – wykonywane na bazie funkcjonalnych stelaży. Kolejna ważna kwestia to materac. Warto postawić na typ kieszeniowy, o właściwie dobranych strefach twardości. Zwróć także uwagę na to, czy ma on możliwość zdjęcia pokrowca – wypranie go co jakiś czas, pozwoli zachować higienę w sypialni na wysokim poziomie. Zastanawiasz się nad zagłówkiem? To funkcjonalny element, który może wnieść dodatkowo duże walory dekoracyjne, ważne by jego forma wkomponowywała się w stylistykę całego wnętrza. (Więcej o łóżkach tapicerowanych tutaj)
Nowoczesne łóżko do sypialni – parametr estetyka
Jakie panują trendy wnętrzarskie w urządzaniu sypialni? Dużą popularnością cieszy się nadal skandynawski design, monochromatyczne przestrzenie typu shabby chic, wnętrza loftowe oraz elementy po industrialne, wplecione w klasyczne wykończenie. Niezależnie od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, warto postawić na proste i nowoczesne łóżko sypialniane, które będzie można dopasować do stylu panującego w pomieszczeniu, używając jedynie dodatków. Wyjątkiem może być tutaj styl romantyczny, do którego szczególnie pasują łóżka metalowe, z kutymi, ozdobnymi ramami i zagłówkami. Ponadto zwróć uwagę na klasę materiałów i sposób wykończenia mebla – najwyższej jakości produkty, będą stanowiły właściwą ozdobę same w sobie.

Aranżację sypialni rozpocznij od wyboru łóżka

Jeżeli planujesz zmianę wystroju bądź urządzasz nową sypialnię, zaplanuj ją dokładnie i zastanów się, czy łóżko ma stanowić stonowane tło dla całego wystroju, czy też będzie głównym elementem ozdobnym wnętrza. W pierwszym przypadku postaw na proste formy ram, których elementy nie będą wystawały poza przestrzeń przeznaczoną do spania. W drugim przypadku zabaw się formą zagłówka, poeksperymentuj z nietypowymi nóżkami czy designerskim oświetleniem. Zawsze jednak pamiętaj o tym, by kierować się wygodą. Nowoczesne łóżko ma za zadanie odprężyć użytkownika, zapewnić komfort dla ciała i przyjemność spania, a nawet siedzenia. Właściwy wypoczynek decyduje o jakości naszego życia i odpowiada za efektywność w pracy, dobry nastrój i odpowiednie nastawienie do życia. Jeden mebel a tyle znaczeń– zadbaj więc o jak najlepszy jego wybór.

Nowoczesne łóżko tapicerowane do sypialni Designerskie tapicerowane łóżko w nowoczesnym stylu

Oceń