Together Magazyn » Aktualności » Jak dobrze zorganizować wycieczkę, czyli o nowoczesnych usługach transportowych

Jak dobrze zorganizować wycieczkę, czyli o nowoczesnych usługach transportowych

Jedni wolą podróżować latem, inni podziwiać zimowe widoki. Jedni wolą wylegiwać się na plaży, inni preferują górskie wędrówki. Ale bez względu na porę roku i cel podróży, żadna wycieczka nie przyniesie nam odpowiednio dużo radości, jeśli nie zostanie odpowiednio zaplanowana. Szczególnie odnosi się to formalnej otoczki, czyli zapewnienia przejazdu i zakwaterowania. Jechać na własną rękę czy z biurem podróży? Wynająć autokar czy busa? A jeśli autokar to wynajęty czy na zasadzie połączeń kursowych? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć.

Zorganizowane przewozy przyjemniejsze niż zorganizowane wycieczki

Jeżeli bardziej cenimy sobie komfort i chcemy się skupić wyłącznie na miłym spędzeniu czasu (bez całej otoczki formalnej, związanej z załatwianiem transportu autokarem, rezerwacji noclegów itp.), to powinniśmy skorzystać z oferty biura podróży. Wówczas wszystkie formalności przechodzą na jego stronę, a nam pozostaje zapłacić (niestety, nieco więcej niż przy organizacji własnej) i cieszyć się miejscem, w którym zostaniemy zakwaterowani.

No właśnie, ale co w sytuacji, gdy sami chcemy wybrać nocleg? Albo jeśli nie chcemy być ściśle przywiązani do wypoczynku w miejscu, które wybierze dla nas biuro podróży? Jeżeli drzemie w nas tego typu nuta spontaniczności, zdecydowanie powinniśmy wybrać się na wycieczkę na własną rękę! Będzie taniej, ale za to sporo pracy nas czeka przed samym wyjazdem. Przede wszystkim zorganizowanie transportu – najwygodniejszą opcją jest wynajem autokaru lub busa – w zależności od liczby osób, która wybiera się na wycieczkę. Dzięki nim nie tylko dotrzemy do celu podróży, ale będziemy też bardziej mobilni już na miejscu (łatwiej będzie nam zwiedzić większą liczbę atrakcji w krótszym czasie, nie będziemy uzależnieni od miejscowego transportu).

Przewóz autokarem – ale jakim?

Jeśli w podróż wybiera się większa grupa, na przykład szkolna, kolonijna lub z zakładu pracy, z pomocą mogą nam przyjść firmy oferujące transport osób. Przewóz autokarem wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Także jeśli szykujemy się na urlop w większej paczce możemy wynająć autokar. Może się okazać, że taka opcja opłaci nam się też finansowo. Jeśli jednak jedziemy na urlop tylko z rodziną zawsze możemy skorzystać transportu autokarowego w regularnych kursach. Szczególnie warto polecić tę opcję osobom, które odpowiednio wcześniej mają ustalony termin wycieczki, ponieważ im wcześniej zostaną zarezerwowane bilety, tym mniej zapłacimy. Na rynku funkcjonują przewoźnicy, którzy oferują wówczas przewóz autokarem w bardzo korzystnych, promocyjnych cenach.

Po zorganizowaniu transportu czas na rezerwację noclegów

Kwestią tak samo ważną jak wynajęcia autokaru jest wybór miejsca noclegowego. Jeśli wybieramy wycieczkę z biurem podróży sprawa jest prosta – to oni zajmują się tym tematem. Jednak zanim wybierzemy konkretnego pośrednika warto zasięgnąć w sieci opinii i dokładnie zapoznać się z jego profilem – oczywiście po to, by nie trafić na nierzetelną firmę, która w swoich folderach informacyjnych podaje inny standard kwaterunku niż w rzeczywistości. Ale jeśli wycieczkę organizujemy sami, koniecznie trzeba wcześniej zadbać o rezerwację. Owszem, często można znaleźć coś na miejscu nawet bez przygotowania, ale szczególnie w sezonie turystycznym może to być trudne. A chyba nie chcemy przez cały wieczór błądzić po okolicy wynajętym autokarem i szukać dachu nad głową albo – co gorsza – spać w pojeździe? Bez względu na to czy mówimy o prywatnych pokojach, hotelu czy jakimkolwiek innym kwaterunku – tutaj też przed wyborem warto poszukać informacji w Sieci. Dobry przewoźnik zorganizuje na też transport rowerów, co docenią amatorzy kolarstwa.

Wiele kwestii wpływa na powodzenie naszej wprawy, z pewnością jednak na dwie omówione powyżej sami mamy wpływ – wybierajmy więc rozsądnie.

Zorganizowany przewóz autokarowy
Wyjazd na wycieczkę wynajętym autokarem
Oceń