Together Magazyn » Aktualności » Zabawki z drewna – dlaczego warto je kupować?

Zabawki z drewna – dlaczego warto je kupować?

Przed nami Mikołajki, a później święta Bożego Narodzenia. Jest to więc czas, kiedy zaczynamy myśleć o upominkach dla najbliższych. Najbardziej rozpakowywania prezentów nie mogą doczekać się dzieci i to dlatego półki sklepowe pod koniec listopada zapełniane są właśnie zabawkami. Jeśli nie masz pomysłu na upominek dla swojego dziecka, bratanka, czy siostrzenicy, zastanów się nad produktami z drewna.

Drewno zawsze na czasie

Chyba każdy z nas miał w dzieciństwie drewniane zabawki – największym powodzeniem cieszyły się niewątpliwie klocki, które można było układać w dowolne budowle według własnego projektu. Tego typu produkty wbrew pozorom są często poszukiwane również dzisiaj. Rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, że popularne i tanie zabawki z plastiku to zdecydowanie zły wybór. Często zawierają one szkodliwe związki, dlatego bezpieczniejsze dla dzieci są te wykonane z naturalnego materiału. Dlaczego warto je kupować dzieciom? Z wielu powodów.

 

Są bezpieczne

Dziecięce zabawki z pewnością nie są traktowane delikatnie przez ich właścicieli. Połamany plastik ma ostre krawędzie, a co za tym idzie, może zranić skórę dziecka. Niewielkie odłamki dodatkowo grożą zakrztuszeniem w wyniku połknięcia. Drewniane zabawki są solidne, dzięki czemu nawet upadek z dużej wysokości jest dla nich niegroźny. Zaokrąglone brzegi to gwarancja, że nawet małe dzieci mogą bawić się nimi bezpiecznie, stąd pierwszy zestaw klocków z powodzeniem sprawdzi się również w przypadku kilkumiesięcznych maluchów.

 

2-2

Rozwijają kreatywność

Wiele zabawek określanych jest jako kreatywne, chociaż nie zawsze pobudzają wyobraźnię. Miś, czy lalka, które uczą nowych słówek mają ograniczone możliwości, a to samo nagranie odtwarzane dziesiątki razy znudzi się z pewnością każdemu dziecku. Drewniane klocki oferują znacznie więcej możliwości – można z nich zbudować zamek, wieżę, domek dla figurek bądź garaż dla pojazdów.

3-3

Różnorodność

Oczywiście klocki to nie jedyne zabawki z drewna jakie dostępne są w sklepach. Z powodzeniem znajdziemy też pojazdy, czy zestawy konstrukcyjne. Tego typu produkty można kupić w różnych cenach, np. traktor dla dziecka poniżej 200 zł to świetny pomysł na prezent pod choinkę. Młodsze dzieci ucieszą się z zestawu do budowania wieży, która nie sprawi im większych trudności, a jednocześnie dostarczy mnóstwo zabawy. Wśród oferty sklepów z zabawkami znaleźć można modele z naturalnym rysunkiem słoi, a także kolorowe. Z pewnością znajdziemy więc odpowiedni produkt dla dziecka.

Oceń