Together Magazyn » Art. zewnętrzny » 5 pomysłów na aktywny weekend zimą

5 pomysłów na aktywny weekend zimą

Aktywność fizyczna poprawia samopoczucie, koncentrację, korzystnie oddziałuje na stan zdrowia i nastrój. Nie powinno jej brakować w codziennym funkcjonowaniu. Zdarza się jednak, że w tygodniu mamy tyle pracy, że na sport brakuje już czasu i energii. Wówczas najlepiej oddać się aktywnościom w weekend. Zdradzamy 5 pomysłów, jak w Gdańsku możesz spędzić zimowy weekend na sportowo!

Poranny rozruch

W ciągu dnia masz sporo obowiązków – sprzątanie, gotowanie, zakupy, odwiedziny u bliskich. To zrozumiałe. Warto więc rano wstać nieco wcześniej i wygospodarować czas na poranne ćwiczenia. Możesz uczynić to na wiele sposobów. Po pierwsze – trening w domu. To rozgrzewka, ćwiczenia cardio, siłowe oraz stretching. W sieci znajdziesz wiele inspiracji. Po drugie – jogging. Ubierz się odpowiednio do pogody (pamiętaj o wygodnym obuwiu!), weź słuchawki i ulubioną muzykę i pobiegaj urokliwymi uliczkami Gdańska. Po trzecie – wybierz się na zajęcia w siłowni. O poranku organizowane są zajęcia o rożnym poziomie intensywności – od ćwiczeń na zdrowy kręgosłup, aż po maksymalne spalanie kalorii.

Treningi grupowe

W weekendy organizowane są rożnego rodzaju zajęcia grupowe. Możesz wybrać się na nie z partnerem, znajomym albo samemu – zajęcia odbywają się bowiem pod okiem wykwalifikowanego trenera w grupach od kilku do kilkunastu osób. Podczas tego typu ćwiczeń możesz liczyć nie tylko na poprawę formy i spalanie kalorii, ale też dużo dobrego humoru oraz nawiązanie wartościowych znajomości. Być może trafi się druga osoba, z którą częściej będziesz decydować się na treningi, a nie tylko w weekendy?

Nordic walking lub szybkie marsze

Tutaj możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Spacery gdańskimi uliczkami wprawią Cię w dobry nastrój. Planując trasy wybieraj miejsca, w których nigdy nie byłeś bądź których dawno nie widziałeś. Odkryjesz Gdańsk na nowo, a oprócz tego spalisz kalorie i pooddychasz świeżym powietrzem! Może to być także świetna forma rozrywki – idąc z przyjaciółką czy siostrą możecie porozmawiać, pośmiać się czy pozałatwiać sprawy, np. odebrać paczkę z poczty czy zajść po świeże owoce do warzywniaka.

Basen, lodowisko, siłownia

Korzystaj z możliwości, jakie dają Ci lokalne atrakcje. Wybierz się na basen – zrób kilka długości, zrelaksuj się w jacuzzi i spędź nieco czasu w saunie. Połączenie aktywności i relaksu dobrze wpłynie na Twój stan zdrowia oraz humor! Zimą warto też korzystać z atrakcji, które wraz z końcem sezonu przestaną funkcjonować. Wybierz się na łyżwy – to z pozoru świetna zabawa, ale w trakcie godzinnej jazdy możesz spalić aż od 300 do 800 kalorii! Siłownia Gdańsk to także świetny sposób, by spędzić aktywnie weekend. Możesz zrobić trening samodzielnie bądź w towarzystwie znajomego lub trenera personalnego. Pamiętaj, że mając kompana ćwiczy się przyjemniej i wydajniej!

Szalony wieczór z przyjaciółmi

Zamiast spędzać czas przed telewizorem, wybierz się ze swoją paczką na kręgle lub tańce w klubie. Podczas tych niepozornych zajęć również się rozruszasz, spalisz trochę kalorii i uwolnisz endorfiny. Możecie też zdecydować się na cykliczne wyjścia i na przykład zapisać na kurs tańca. Dzięki temu motywacja do regularnego ruchu będzie jeszcze większa!

Podsumowując, sposobów na spędzenie zimowego weekendu w Gdańsku na sportowo jest wiele. Można dopasować intensywność do swoich możliwości i preferencji. Przekonaj się, że nawet niedługi trening czy aktywnie spędzony czas z bliskimi mogą wprawić Cię w lepszy nastrój!

5/5 – (1 głosów)