Together Magazyn » Aktualności » Żeglarski Puchar Trójmiasta zakończony

Żeglarski Puchar Trójmiasta zakończony

Żeglarski Puchar Trójmiasta zakończony

Za nami trzy dni żeglarskiego święta. Miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk gościły w tym roku osiemdziesiąt trzy załogi, które rywalizowały w regatach Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego.

Po trudnych warunkach atmosferycznych pierwszego dnia, niedziela przywitała zawodników pięknym słońcem i silnym wiatrem, o sile około 20 węzłów. Odbyły się dwa wyścigi, a dzięki usytuowaniu boj blisko sopockiego molo, kibice mogli podziwiać startujące w regatach jachty w pełnej krasie. Nie brakowało emocji i walki do samego końca, o czym najlepiej świadczy falstart generalny w piątym wyścigu. Po zakończeniu rywalizacji jachty wpłynęły do Gdańska, gdzie na Ołowiance, przy Narodowym Muzeum Morskim, odbyło się uroczyste zakończenie regat i dekoracja zwycięzców. W klasie OPEN do 7 metrów pierwsze miejsce zajął jacht Master3, OPEN od 7 do 9 metrów – Huzar28, OPEN powyżej 9 metrów –Blagodarnost2, Wielokadłubowce powyżej 6 metrów – Catchup, ENERGA Diamant – jacht ENERGA Operator, ORC – One&Only, KWR – Good Speed, który zwyciężył również w konkursie Trojmiasto.pl i wygrał beczkę rumu dla „najfajniejszej załogi”. Nagrodę specjalną – żeglarski Puchar Trójmiasta otrzymał jacht Blagodarnost2. Nagrody wręczyli Bogusław Witkowski Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego – organizatora regat, Andrzej Radomski – przedstawiciel gospodarza trzeciego dnia – Miasta Gdańska, Marta Dankowska – reprezentująca sponsora regat – Grupę ENERGA S.A. Dodatkowo nagrodę dla najszybszej Delphii wręczył współwłaściciel stoczni – Maciej Kot oraz Bartłomiej Szumilas reprezentujący TAG Heuer Polska. Partner główny regat przekazał kapitanowi Jerzemu Jankowskiemu z jachtu Eljacht zegar ścienny z limitowane edycji, sprowadzony na zamówienie prosto ze Szwajcarii. Organizatorzy podkreślili, że trudne warunki na wodzie były wyzwaniem dla wielu załóg, ale co ważne wszyscy udowodnili, że umieją rywalizować w duchu fair play.

Jak co roku w programie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta nie zabrało integracji i atrakcji również na lądzie. W restauracji White Marlin w Sopocie załogi świętowały razem ze stocznią jachtową Delphia Yachts jubileusz dwudziestopięciolecia istnienia. Wręczono także nagrody w Regatach Samorządowców, które realizowane były w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Reprezentanci miast województwa pomorskiego ścigali się na jachtach 3 Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej.

Kolejna edycja Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta udowodniła, że żeglarstwo i imprezy regatowe mogą być doskonałą wizytówką regionu a wysoka frekwencja i zaangażowanie załóg to zapowiedź bardzo ciekawego sezonu 2015. Kolejne regaty cyklu Pucharu Bałtyku Południowego rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej to Puchar Mariny Gdańsk, a na początku lipca odbędą się Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski i regaty NordCUP.

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski  Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia.

Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego 2015.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Sponsor: Grupa ENERGA.

Odzież dostarcza: D.A.D. Sportswear.

Oficjalny zegarek: TAG Heuer.

Partnerzy główni: DelphiaYachts, White Marlin.

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Trojmiasto.tv, Żagle, Żagle.tv, Prestiż, W Ślizgu, Wirtualna Polska, TVP Gdańsk.

Zapraszamy do odwiedzania:

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl

www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta

Kontakt:

Zuzanna Mojska

media@zeglarskipuchartrojmiasta.pl

(+48) 606 381 561

Oceń